f f Met teruggekeerde Steven Fitsch pakt Hansweertse Boys de eerste zege Tholense Boys in derby héél laat langs Noad'67 15 Aanvaller bezorgt De Meeuwen tegen Bruse Boys in slotfase de zege Wi sj j iSs vïl i Tweede klasse E Bruinisse Vooraf beloofde het een leuke pot te worden. Bruse Boys stond met twee gewonnen wedstrijden en nul tegendoelpunten fier bovenaan. Kort daarachter het vorig jaar uit de eerste klasse gedegradeerde De Meeuwen. Twee teams dus, die aan het einde van de competitie ver moedelijk hoog in het linkerrijtje zullen staan. Zo'n drie kwartier voor de aftrap inspecteerde vlagger en voormalig spits Jacob van den Berge van Bruse Boys eventjes het veld. ,,Het gras is te lang", luidde zijn commentaar. Hij bleek gelijk te hebben. Door de vele regenval van afgelopen week was er niet gemaaid. Hier en daar was het gras op sportpark De Vol harding zompig. Toen pupil van de week Roos Bal de aftrap mocht ne men, kregen toeschouwers al een voorgevoel. Ze dribbelde richting het doel maar schoot in eerste in stantie naast. Toen De Meeuwen keeper Jesse Kerkhove dat voor kwam en haar nog een kans bood, schoot Roos over. Werd het zo'n middag? Ja dus. In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Na mens De Meeuwen schoot Jordan Francke over en verdediger Mike van Schaardenburg hard naast. Bruse Boys kwam dichterbij. De bal ging via de binnenkant van de ene paal richting de binnenkant van de andere paal, maar niet over de doel lijn. Fopduik De tweede helft zou toch meer spektakel moeten bieden. Niets van dat. Heel even leek de zenuwach tige Bru-keeper Jarno Kloet onder een bal door te gaan, maar hij kon 'm toch nog pakken. Gestreden werd er wel voor iedere meter. Ge vochten om elke mogelijkheid tot een standaardsituatie, met gele kaarten tot gevolg. Scheidsrechter Josephe Ngoumout floot voortref felijk en trapte niet in een fopduik toen Sander van 't Hof alleen op de keeper afging. 'De gelukkigste gaat winnen', had het toen al aan de kant geklonken. Uit een counter in de 88ste minuut maakte Jordan Francke uiteindelijk de winnende treffer voor De Meeuwen: 0-1. ,,Het was een gelijkopgaande wedstrijd met veel energie", zei Bruse Boys-trainer Carlos de Jonge na afloop. ,,Een 0-0-wedstrijd in derdaad, al had 1-1 ook gekund. Beide teams speelden met vier ver dedigers en twee aanvallers. Alles compact. Met wat meer geluk wa ren wij de winnaar geworden. In de In de 88ste minuut verzuimen wij geel te pakken en die counter eruit te halen 88ste minuut verzuimden wij geel te pakken en die counter eruit te halen. Dan moet je slimmer zijn als team." ,,Als iemand recht had op de overwinning waren wij het", vond De Meeuwen-trainer Adriaan Nieuwenhuijse. „Voetballend wa ren wij iets beter. Ik miste vaste waarden als Delano Langezaal en Robin Dekker door blessures, maar ben tevreden over de vervangers. Met MZC'11, SSV'65 en nu Bruse Boys hebben we tegenstanders uit het linkerrijtje gehad. We willen met De Meeuwen bovenin mee draaien. Dat doen we nu." ,,Het was een flinke opsteker voor mijn ploeg. Over vorig jaar is veel gezegd en geschreven, maar dat boek is gesloten'', zei Koelen. De oefenmeester speelde negen jaar in het eerste elftal van Hansweert en keerde dus terug op het oude nest. Met een mix van jonge gasten en spelers met ervaring hoopt de Het moet weer over voetbal gaan bij Hansweertse Boys vierdeklasser een rustig seizoen te mogen beleven. ,,De rust is terug en alle neuzen staan weer dezelfde richting op. Er zijn wat spelers ver trokken en er zijn weer spelers te- ruggekeerd van het zondagelftal. Met Alex Trieling, Kenan Yu en John Cipa zijn we sterker gewor den. Daarnaast is Steven Fitsch weer terug, nadat hij acht maan den in Australië verbleef', aldus Koelen. Diezelfde Fitsch schoot Hans weertse Boys meteen naar de eer ste zege. ,,Lekker voetballen en weer plezier maken is het doel en dat lukte zaterdag al aardig. Het andere doel is om in zo min moge lijk contact te komen met de KNVB. Wij hebben een naam ge kregen en van die naam willen wij zo snel mogelijk af. Het moet ge woon weer over voetbal gaan bij Hansweertse Boys.'' Het werd een derby waarover nog lang werd nagepraat. Noad'67 maakte het de Thoolse bezoekers namelijk heel erg lastig. Dat kwam ten eerste door de goal in de eerste minuut van Joost de Witte (1-0). Daar hikte Tholense Boys de hele eerste helft tegenaan. Kort voor de pauze werkte Lars Steijn een bal van Matthijs van Stee in eigen doel Rode kaart Na de pauze ging Tholense Boys op jacht naar meer, maar kreeg de bal lange tijd niet langs de uitblin kende Noad-goalie Pjotr Mossel man. Zelfs niet toen Noad'67 met tien man verder moest na een rode kaart voor Armin Geense, die Sam Nieuwkoop vloerde. In de 92ste mi nuut gebeurde het toch nog. Toen kreeg Remi Capelle de 1-2 er in ex tremis in, niet veel later gevolgd door de 1-3 van Youri Boudou. maandag 7 oktober 2019 PM Dankzij Francke toch geen 0-0 0 Bruse Boys 1 De Meeuwen 88. Jordan Francke 0-1 Er zijn van die voetbalwedstrij den waarin al snel duidelijk wordt dat het team dat als eer ste scoort, ook wint. Wedstrij den waarin teams elkaar niets toegeven. Van die typische 0-0- duels. Zo'n wedstrijd werd Bruse Boys-De Meeuwen zaterdag ook. Met als enige uitzondering dat er wel een late winnaar kwam. Gerrit van Loon •- Bruse Boys-spits Sander van 't Hof gaat onderuit terwijl hij op weg is naar het doel van De Meeuwen. Scheidsrechter Ngoumout ziet er geen straf schop in. FOTO ERNESTA VERBURG -Carlos de Jonge, trainer van Bruse Boys Hansweertse Boys is na een be wogen jaar dit seizoen weer terug in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Met Tom Koelen als trainer is de ploeg weer vanaf nul begonnen. Zater dag werd de eerste wedstrijd van het seizoen gewoon. Hans weertse Boys versloeg DwO'15 met 3-1. Robin Hamelink Hansweert -Tom Koelen, trainer Pas in blessuretijd kreeg Tho lense Boys buurman Noad'67 op de knieën. Maar het kwam van diep. Door de uiteindelijke 1-3- overwinning staat Tholense Boys met negen uit drie solo aan de leiding in de derde klasse B van het zaterdagvoet bal. Rudy Boogert Tholen (1-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43