1 880 Talenten bezorgen Kloetinge de winst Vlissingen creërt nog wat te weinig na rode kaart nasi1 HSVt;! 13 1-3 5-1 'half uur' in het achterhoofd. Uit bij Ter Leede stond het na een half uur 3-0 voor de thuisploeg, vorige week was het dat tegen VVSB al na 25 minuten. In beide duels had Hoek in die fase he-le-maal niets in te brengen. Net als zaterdag, in het laatste half uur voor de rust, toen Dovo slimmer speelde en be ter combineerde. In de pauze kon Gevaert, net als in de voorgaande weken, weer bijsturen. Daarna werd het wel beter bij Hoek, alleen bleef tegen Dovo het tweede doel punt uit. Constansia, die na zijn assist met onnodig balverlies de 1-1 van Dovo had ingeleid, raakte de paal. Rik Impens, Robin Nelis, Erwin Franse; ze kregen na rust kansen maar scoorden niet. De ruimtes op het middenveld werden groter en Dovo profiteerde daar als eerste van. Het schot uit de draai van Quincy Arends leek na 62 minuten houdbaar, maar viel in de verste hoek binnen (1-2). Statisch Hoek moest op zoek naar een aan sluitingstreffer, maar deed dat op een stroperige manier. Het elftal oogde statisch, veel spelplezier viel er niet te ontdekken in het team. DSt is wat Lieven Gevaert zorgen moet baren. In zijn eerste maan den bij Hoek viel hij vaak terug op de gevestigde namen, maar heel veel leverde dat nog niet op. Gevaert had achterin met Roy- cel James als vervanger van Kim van den Bergh wel voor vers bloed gekozen. James speelde een sterke wedstrijd. Steven Smulder was zijn basisplaats kwijt en daardoor viel een crosspass van links naar rechts of rechts naar links zaterdag niet te ontdekken. Hoek drong daarna wel aan, kreeg nog wat kansen, maar Dovo counterde in de slotminuut via Lars Middelwijk naar de 1-3. Dat gebeurde nadat Hoek een vrije trap had gekregen, die Constansia kort wilde nemen op Franse. ,,Het was geen goed idee om de bal op dat moment, in de laatste minuut, kort te geven'', vond Gevaert, die na zes weken nu wel weet wat hij in huis heeft en welke kanten hij met zijn spelers op kan. Voor het duel met Barendrecht, mag hij de juiste keuzes maken. KLOETINGE Bij rust keek Kloe- tinge zaterdag nog tegen een 1-0- achterstand aan, maar dankzij drie doelpunten in zes minuten boekte de ploeg van Marcel Lou- rens de derde zege op rij. Valentijn van Keulen en twee keer Huib van Hecke zorgden voor een 3-1-over- winning op Oranje Wit. Na ruime overwinningen in de eerste twee duels, kreeg Kloetinge zaterdag voor het eerst dit seizoen met tegenslag te maken. Vlak voor rust kwamen de bezoekers op een 0-1-voorsprong, Lourens was na afloop allerminst te spreken over de eerste 45 minuten. ,,De eerste helft zakten we door de onder grens, we kregen geen grip op hun systeem.'' De thuisploeg haalde uiteinde lijk de rust met 'slechts' een 0-1- achterstand, want volgens Lou- rens had het ook 0-3 kunnen staan. Na de hervatting kwam zijn ploeg beter voor de dag. Dat resul teerde uiteindelijk in drie snelle treffers, waardoor de slechte eer ste helft werd weggepoetst. Dat zorgde bij de trainer voor tevre denheid. ,,Dit is de mooiste over winning tot nu toe. We hebben samen een slechte eerste helft ge repareerd, door anders te gaan spelen. Daar moeten we van le ren.'' Liefhebber Behalve van de overwinning, ge noot hij zaterdagmiddag opnieuw van Valentijn van Keulen, maar ook aanvaller Huib van Hecke laat hem glimlachen. ,,Huib is echt een liefhebber. Hij is altijd op zoek naar de goal, ik geniet van zijn passie.'' Door de overwinning blijft Kloetinge aan kop in de eer ste klasse. Met Den Hoorn kreeg Vlissingen de koploper van de eerste klasse op bezoek, desondanks was Hol lander na afloop niet tevreden met het gelijkspel. ,,We hebben twee punten verloren, er zat meer in.'' Hoewel de tweede thuiswed strijd, die voor het eerst dit sei zoen op het hoofdveld werd afge- werkt, opnieuw slechts een punt opleverde, was de trainer wel te vreden met het spel. ,,We speel den goed, veel beter dan de afge lopen wedstrijden. We maakten goede keuzes in de opbouw en kregen steeds een vrije man aan de bal. Dat ging goed tot 25 meter voor de goal.'' Echte kansen leverde dat goede spel niet op, maar echt in de pro blemen kwam de thuisploeg ook niet. Na negentig minuten stond er dan ook nog steeds 0-0 op het scorebord. Hollander maakt zich echter geen zorgen over het ge brek aan kansen voor zijn ploeg. ,,In de laatste fase gaat het om cre ativiteit. Dat hebben we genoeg, maar het veld was vandaag niet in ons voordeel.'' VC Vlissingen gaat zondag op bezoek bij hekkenslui ter CVV Zwervers. veld dan de tegenstander. ,,Elke keer gebeurt er wel iets waardoor we onze aanpak moeten aanpas sen'', aldus Pennings. ,,Dit helpt niet bij het creëren van automatis men. Tactisch stond het prima. De rode kaart gooide alles overhoop.'' Binnen vijf minuten profiteerde Odin'59 van de overtalsituatie. Hol lemans speelde de bal zacht terug op Jarreau Manuhuwa. De verdedi ger verzuimde om in te grijpen. ,,Had ik die bal wel terug moeten spelen?'', reageerde de aanvoerder schuldbewust. ,,Dit was mijn fout.'' Uitgespeelde aanval Hollemans baalde van het moment. ,,We krijgen nauwelijks doelpun ten tegen uit een uitgespeelde aan val. Negentig procent van de tegen- goals ontstaan door fouten. Soms moet je een bal gewoon wegschie ten in plaats van het voetballend op te willen lossen. Maar dat zit niet in ons.'' Enkele minuten nadat de thuis ploeg op voorsprong was gekomen, kopte Schalkwijk over en raakte Goes de paal. In de 66ste minuut werd het 3-1. De formatie uit Heemskerk kreeg een strafschop na een overtreding van Jop Dekker. Doelman Lorenzo Hoekman tou cheerde de inzet, maar kon de tref fer niet voorkomen. De thuisploeg liep uiteindelijk nog uit naar een 5-1-overwinning. Ondanks de ruime nederlaag merkte Pennings terecht op dat Goes de nodige kansen kreeg en dat het niet onder hoeft te doen voor een elftal als Odin'59. De oefen- meester behoudt het vertrouwen. ,,We gaan niet kampioen worden of meespelen om promotie. Wel moe ten we dik in de middenmoot kun nen eindigen.'' maandag 7 oktober 2019 PM zoeken bij Hoek Y^'Trr £0( 10. Franse Hoek - Dovo 1-0 1-1 38. Marbouh 1-2 62. Arends 1-3 90. Middelwijk Opstellingen De Jonghe Van der Sman Wilson Biya Embrechts Van Walsem James Balk Bannani Marbouh 67. Mbikulu Van Zeelst Vandepitte Zeeman Constansia Waalkens Impens 77. Huisman Franse Bakkenes Nelis Arends 77. Kabwe Manengela Schmidt De Jager 89. Middelwijk Scheidsrechter: J. Aafouallah Toeschouwers: 550 VC Vlissingen wacht na drie wedstrijden nog altijd op de eerste overwinning. Na de ne derlaag van vorige week bij DHC (1-0) kwam de ploeg van Kevin Hollander gisteren op eigen veld opnieuw niet tot scoren. Tegenstander Den Hoorn deed dat ook niet en dus bleef het 0-0. Daniel Wissel Vlissingen Brian Meulmeester, doelman van Goes, kreeg zaterdag voor de tweede keer dit seizoen een rode kaart. Het overkwam hem ook al in de KNVB beker tegen Huizen. archieffoto johan van der heijden Odin'59 - Goes 0-1 40. Schalkwijk 45. De Vries 1-1 59. Brandsma 2-1 66. De Vries 3-1 81. Halman 4-1 90+2. Dikker 5-1 Opstellingen Meendering Meulmeester Boekel Klap Scheffer Tawfik Mijnders Manuhuwa Eekhout Dekker Jager 83. Besuyen 82. Willemse Hollemans Tros Nguyen 67. Driever 56. Hoekman Hulleman De Winter De Vries Hage 67. Dikker 83. De Kroo Halman Wissel ndsma Schalkwijk Scheidsrechter: J.J.M. Vries (Bunde) Toeschouwers: 150

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41