Kansloze missie Goes O O) CD O 12 Terpstra op podium bij test event Tokio Van de Ven herhaalt haar kunstje in Polen Geslaagde rentree Shirin van Anrooij Lieven Gevaert gaat voor de tweede week op rij onderuit met zijn ploeg. De ideale elf heeft hij nog niet gevonden. DERDE DIVISIE DERDE NEDERLAAG Mountainbikester Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, heeft gisteren vertrouwen ge tankt bij het test event in Tokio. Ze werd bij de oefenrace op het olympische parkoers derde. De nummer één van de wereldranglijst moest in Japan twee Zwitserse vrouwen voor laten gaan. Jolanda Neff en Sina Frei werden respec tievelijk eerste en tweede. Anne Terpstra mocht mee naar het podium. Bij de mannen werd Milan Vader uit Middel burg 26ste. Zowel Terpstra als Vader heeft zich al geplaatst voor de Olympische Spelen. Nancy van de Ven uit Vlissingen heeft giste ren samen met Shana van der Vlist de Moto cross of Nations gewonnen. In het Poolse Gdansk herhaalde de Zeeuwse motorcrossster daarmee het kunstje uit 2017. Ook toen was ze de beste in deze prestigieuze wedstrijd. Twee jaar geleden won Van de Ven beide manches en maakte zo samen met Nicky van Wordra- gen Nederland kampioen. In Polen deed ze hetzelfde met Van der Vlist aan haar zijde. Opnieuw won Van de Ven beide manches (met overmacht) en presteerde haar teamge note goed genoeg voor de titel (zevende en derde). Na de eerste manche stond Nederland overigens nog tweede achter Duitsland. Shirin van Anrooij (17) uit Kapelle is derde ge worden bij de internationale cyclocross in het Belgische Pelt. De renster beleefde daarmee een geslaagde rentree na haar valpartij vorige maand bij het WK op de weg voor junior vrouwen. Daar behaalde ze overigens ook zil ver bij de tijdrit. In Pelt moest Van Anrooij de overwinning laten aan landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Het verschil was ruim een minuut. Ze hield onder anderen wel Ellen van Loy en wereldkampioene Sanne Cant achter zich. Zaterdag was Ceylin del Carmen Alva- rado ook al de beste in de Berencross in Meu- lebeke. In die wedstrijd werd Lindy van An- rooij, de zus van Shirin, dertiende. Aimee Schoe uit Vrouwenpolder werd 36ste. Bij de mannen eindigde Tim van Dijke uit Colijns- plaat op de 31ste plaats. HSV Bakx De voorbereiding op een seizoen duurt voor clubs vaak een week of zes, daarna hebben de meeste trai ners hun basiselftal wel staan. Die periode van zes weken heeft Lie ven Gevaert er nu net opzitten bij Hoek maar de Belgische oefen- meester heeft zijn ideale elf nog niet gevonden. Zaterdag ging de Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist voor de tweede week op rij onder uit (1-3 tegen Dovo) en werd dui delijk dat de grote vorm ver te zoe ken is. Zoals na iedere thuiswedstrijd meldde Gevaert zich na afloop in het sponsorhome, waar hij met een microfoon onder de mond al tijd even uitleg moet geven. Na een nederlaag heeft het wel iets weg van een tribunaal, want ook bij Hoek lopen tientallen 'trainers' rond die hun eigen visie op een wedstrijd hebben. Gevaert weet dat nu ook, na de eerste thuisne derlaag van het seizoen. Hij gaf open en eerlijk antwoord op de vragen, terwijl er tientallen ogen op hem waren gericht. De trainer moest verantwoor ding afleggen, na de tweede ver- liespartij op rij. Nadat hij op 22 au gustus werd aangesteld als opvol ger van de vertrokken Hugo Van- denheede, startte de Belg met drie overwinningen op rij. Daarna ver- loor hij met Hoek bij Ter Leede (3-2), won de derby tegen Goes ge flatteerd met 6-1 maar ging vervol gens weer twee keer onderuit met zijn ploeg. De nederlaag van zater dag vond Gevaert niet helemaal terecht en daar had hij wel een punt. We hebben niet op het juiste moment toegeslagen, terwijl we daar wel de mogelijkheden voor hadden'', zei hij. Natuurlijk zijn er zaken die hem zorgen baren, bekende hij na af loop. De trainer zag zijn ploeg een goed eerste kwartier spelen en na tien minuten scoren (1-0). Jona than Constansia toonde zijn aan vallende klasse en snelde langs drie man, Erwin Franse from melde de openingsgoal binnen. Maar daarna nam Dovo het heft in handen. Gevaert: ,,We hebben een half uur het spel ondergaan. Zij hadden een man meer op het mid denveld.'' Bijsturen Wie terugkeek op de afgelopen weken, kon opvallende overeen komsten zien, met de woorden De trainer en aanvoerder Ruben Hollemans kwamen tot dezelfde conclusie: niet voor het eerst dit sei zoen deed Goes zichzelf de das om. ,,We maken fouten die we onszelf kunnen verwijten'', stelde de oe- fenmeester vast. ,,Als dit niet verbe tert, gaan we dit seizoen vaker te- gen dit soort nederlagen aanlopen.'' De bezoekers leken met een voorsprong de rust in te gaan. Steve Schalkwijk opende na veertig mi nuten spelen de score. Met een af standsschot verraste hij de doel man van de thuisploeg. Vlak voor het rustsignaal viel onverwachts toch nog de gelijkmaker. ,,Die 0-1 moet je met man en macht verde digen'', meende Pennings. Volgens de oefenmeester kreeg zijn ploeg drie keer de mogelijkheid om de bal weg te werken. ,,Deze had al lang op het balkon van het naastgelegen kasteel geschoten moeten worden. Het zegt iets over de volwassenheid van de groep. Een omschakelmoment van de te genstander is veel dodelijker dan een ingooi.'' Tien minuten na de pauze gingen de bezoekers opnieuw de fout in. Daniël Wissel speelde de bal zacht terug op doelman Brian Meulmees- ter. In plaats van het projectiel weg te trappen, probeerde Meulmeester zijn opponent te omspelen. Dat mislukte. In een poging om een We gaan niet kampioen worden. Wel moeten we dik in de middenmoot kunnen eindigen treffer te voorkomen, maakte hij een overtreding. De scheidsrechter twijfelde niet en toonde de rode kaart. Voor de derde keer dit seizoen eindigde Goes met minder mensen op het maandag 7 oktober 2019 MOUNTAINBIKE MOTORCROSS Nancy van de Ven. archieffoto frank de roo VELDRIJDEN De zaalvoetballers van Groene Ster Vlis singen boekten vrijdagavond een waardevolle overwinning. In Egmond aan Zee werd hekken sluiter White Stones met 1-4 verslagen. Door deze overwinning slaat de Zeeuwse ploeg een gaatje naar de onderste ploegen in de eredivi sie. Met zes punten uit vier duels staat Groene Ster Vlissingen in de middenmoot. Binnen een minuut kwam White Stones op voorsprong. Salim Sandee stelde Hoessein Bouzambou daarna in staat 1-1 te maken en Achraf Laabich zorgde voor een voorsprong. Halverwege de tweede helft tekende Sandee voor de 1-3 en kort voor tijd maakte Laabich met zijn tweede doelpunt van de avond de geruststellende 1-4. 1 Voetballer Rick van Drongelen uit Axel is za terdag terug aan de leiding gekomen met Hamburger SV in de Tweede Bundesliga. De verdediger won met zijn ploeg op eigen veld met 2-1 van Greuther Fürth, terwijl concur rent VfB Stutt gart verras send met 1-2 verloor van Wehen Wies baden. Beide ploegen heb ben 20 punten, maar HSV heeft een beter doelsaldo. 2-1 Voetballer Ist- van Bakx uit Vlissingen blijft met Ajax Cape Town in het spoor van de koploper JDR Stars in de eer ste divisie van de Zuid-Afri kaanse compe titie. Bakx won met zijn ploeg de derby tegen Steenberg Uni ted, dat eve neens uit Kaap stad komt, met 2-1. Ajax Cape Town staat na zeven duels tweede, twee punten achter koploper JDR Stars. Topvorm is ver te Barry van der Hooft Hoek Erwin Franse (rechts) probeert tevergeefs om Dovo-verdediger Jordi Balk (3) te passeren. foto camile schelstraete De afgelopen weken ging het binnen de selectie van Goes veelvuldig over de speelwijze. Zaterdag koos trainer Ruud Pennings voor het vertrouwde 4-3-3-systeem. Ten opzichte van vorig seizoen was Sylvio Hage de enige nieuweling in de basis opstelling. ,,We hoeven niet over formaties te praten'', conclu deerde Pennings na de 5-1-ne- derlaag bij Odin'59. Len Wolters Heemskerk -Ruud Pennings a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40