Ciss mag nu wel salto maken mijftinfiBBEj 'Clean sheets zijn van ons allemaal' 0-2 jppjs schoenmot/C^; 7 Wat ik het ergst vind? Dat we elkaar niet helpen. Dat we niet voor elkaar door het vuurgaan tieve uitzonderingen steeds lastiger. Want was is het nog waard? Feyenoord is zoveel meer gebaat bij een vleugje continuïteit. Bij een stabiel elftal dat niet bij het minste of ge ringste in de stress schiet. Juist daarom was r'< - volgt er een positieve explosie, zoals afgelo pen donderdag tegen FC Porto. Op basis van strijd dus. Het oogst bewondering voor even. Maar juist door negatieve uitschieters zoals gisteren wordt het waarderen van de posi- de wedstrijd tegen Fortuna zo belangrijk. Om te laten zien dat er na de winst op FC Twente en FC Porto een slag geslagen is. Na een middag in de Limburgse regen is het tegenovergestelde bereikt. stadion van Fortuna lang feest. De eerste overwinning van het seizoen zorgde bij de ploeg van trainers Sjors Ultee en Kevin Hof land (oud-Feyenoorder) voor enorme op luchting. Spits Amadou Ciss kreeg eerder dit seizoen nog kritiek nadat hij zijn doel punt tegen FC Twente uitgebreid vierde met een salto terwijl zijn ploeg nog een minuut had voor de gelijkmaker. Gisteren was de aanvaller uit Senegal de gevierde man met twee doelpunten. Trainer Ultee was in zijn nopjes: ,,Ik denk dat vandaag bewezen is dat deze groep kwaliteit heeft en strijd kan leveren. Deze overwinning is een belo ning voor de passie van zowel spelers als fans." ging, maar eigenlijk van het hele team.'' Andre Onana stond giste ren, een kwartier na afloop van de 0-2 zege tegen ADO Den Haag, op zijn kenmerkende wijze de media te woord. Waar de doelman bin nen de lijnen vol overgave tekeer gaat om zichzelf te onderscheiden, drukt de Kameroener zich buiten het veld altijd op bescheiden en kalme toon uit. Zelfs als het over een katachtige redding gaat, zoals in de eerste helft, toen hij een vrij wel zekere treffer van Michiel Kra mer wist te voorkomen. ,,Voor die reddingen sta ik onder de lat bij Ajax. Dat is mijn taak, ballen te genhouden. Dat heb ik gedaan.'' Niet alleen gisteren. Onana was in de afgelopen weken vrijwel on- klopbaar. In het tweede seizoens- blok, dat gisteren werd afgesloten, hoefde hij slechts twee keer een bal uit het net te halen. Vijf clean sheets in zeven wedstrijden, waar bij in de laatste 608 minuten al leen PSV-topscorer Donyell Malen hem wist te verschalken. In de zestien officiële duels dit seizoen hield Onana tien keer de nul. Het zijn cijfers die in contrast In het begin hoorde ik mezelf vaak de naam van De Ligt roepen, maar die was al weg staan met het beeld dat Ajax bij balverlies oproept. De Amster dammers lijken elk duel defensief kwetsbaar. Ook gisteren had ADO in de eerste helft twee grote kan sen om de bezoekers pijn te doen. Toch kon Onana na negentig mi nuten weer de nul koesteren. Tref fers van Klaas-Jan Huntelaar (in de openingsfase) en invaller David Neres (in de slotfase) waren vol doende om ADO af te schudden. Zon Als koploper waaiert een groot deel van de selectie vandaag uit om met hun land in actie te ko men. Onana stapt in het vliegtuig naar Tunesië voor een oefenduel met zijn Kameroen. Vol vertrou wen laat hij Amsterdam voor tien dagen achter zich, wetende dat zijn persoonlijke prestaties en de teamprestaties van Ajax uitste kend zijn. ,,Dit was een prima reeks duels, waarin we als ploeg zijn gegroeid. Ik heb ook echt het gevoel dat we als verdediging steeds beter worden. Het was even omschakelen, voor iedereen, ook voor mij. In de eerste wedstrijden van dit seizoen hoorde ik mezelf nog vaak de naam van Matthijs de Ligt roepen. Maar die was allang vertrokken. Het zit zo in je hoofd, ik was gewend om hem te coa chen. Nu staat Joël Veltman naast Daley Blind voor me, en dat loopt gewoon goed. En we kunnen ver dedigend alleen maar groeien. Die clean sheets zijn dus van ons alle maal.'' maandag 7 oktober 2019 GO —Rick Karsdorp (24) ▲T Feyenoord incasseert in Sittard maar liefst vier goals tegen de nummer 17 van de eredivisie. Amadou Ciss (1-0 en 2-1), Cian Harries (3-1) en Bassala Sambou (4-1) kleineren de Rotterdammers. foto's anp bsr, pro shots niet eens verrassend ■Rellethaaritefi» W fKBK mj tl i Wat een contrast. Waar Feyenoord vol schaamte Limburg verliet, bleef het in het Amadou Ciss maakte de eerste twee doelpunten tegen Feyenoord. FOTO BSR/SOCCRATES —Andre Onana (23) ADO DEN HAAG - AJAX 0-1 10. Huntelaar 0-2 86. Neres Opstellingen Koopmans Onana Van Ewijk Dest 84. Necid Veltman Beugelsdijk Blind Pinas Tagliafico Meijers Van de Beek Malone Promes Immers 80. Neres Bakker Martinez 78. Ould-Chikd Ziyech Summerville 89. Alvarez Kramer Huntelaar Goossens Tadic 70. Haye Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 14.733

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35