Mexicaan weg bij Roda, zorgen niet Onana: HUGO BORST 4, 4-2 6 EREDIVISIE FORTUNA SITTARD - FEYENOORD Letterlijk dezelfde elf spelers die de Kuip lieten trillen tegen FC Porto, zetten zichzelf gisteren voor schut tegen Fortuna Sittard. De voorspelbaarheid van Feyenoord begint extreme vormen aan te nemen. Triomf tegen Porto krijgt geen vervolg tegen Fortuna Column Ik moet steeds aan Dick Advo caat denken. Toen hij 16 jaar was stierf zijn vader. Het mooiste zag Advocaat senior niet: een zoon die een prima voetballer werd én een goede trainer. Het gemis kan Dick kwellen en verdrietig maken. Nog steeds. Mo - 'Mootje' voor intimi - is als vaderloze in goed gezelschap. Niet de minste voetbalpersoon lijkheden verloren hun vader jong. Naast Dick Advocaat heb je Louis van Gaal. Hij verloor zijn vader toen hij 11 was. Thuis pakte Louis onmiddellijk zijn verant woordelijkheid. Dat legde hij zichzelf op. Hoe jong ook, hij was de man in huis, hij was een goede zoon voor zijn moeder. Dan Cruijff. Toen Johan 12 was bezweek zijn vader, 45 jaar pas, aan een hartinfarct. Johan heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij de rest van zijn leven ge sprekken voerde met zijn vader, en dat hij daar veel aan had. Willem van Hanegem heeft zijn vader Lo zelfs nooit gekend. Die liet het leven bij een bom bardement tijdens de Slag om de Schelde. In Breskens beschermde Van Hanegem senior een baby met zijn brede lichaam. Een gra naatscherf kostte hem het leven, de baby werd later een beroemde professor. Ik heb veel vaders en zonen geïnterviewd, een genre dat nooit verveelt. Veel blijft onge zegd of verzwegen tussen vader en zoon en voor je het weet kan het niet meer worden verteld. Hoe volwassen Mohamed (Mo) Ihattaren ook oogt, een kind heeft zijn vader veel langer nodig dan tot zijn 17de. Voor hem is zijn vader alleen zijn verwekker en zijn opvoeder geweest, terwijl de mooiste jaren moesten komen. Als je 23 bent of 32 of 46 jaar dan kun je met praten het dichtst bij je vader komen. Bij PSV is Mo goed af. De steun is indrukwekkend. De minuut stilte, de kus op de camera van Bergwijn, de goals die aan hem werden opgedragen. Allemaal zalvend. Op de Herdgang zal hij troost vinden. Toch moet hij het alleen doen. Straks komt weer die vraag voor welk land hij zal gaan spelen? Heeft zijn vader Mo geïnstrueerd, geadviseerd? Laten we Mootje lekker de tijd geven. Een kind heeft zijn vader langer nodig dan tot zijn 17de KERKRADE De Mexicaanse nachtmerrie is voorbij nu overna mekandidaat Mauricio Garcia de la Vega zich heeft teruggetrokken, maar Roda JC blijft diep in de pro blemen. De club uit Kerkrade verkeert in acute geldnood en moet voor het eind van de maand een bank garantie van 1 miljoen euro kunnen overleg gen. Roda is op dit mo ment met meerdere par tijen in gesprek in de zoek tocht naar een oplossing. Vol gens bronnen rond de club zou een grote horecaketen met tientallen vestigingen in Nederland een van de partijen zijn waar op dit mo ment mee wordt gesproken. Na een week van verwijten over en weer werd zaterdag in een op merkelijk zalvend perscommuni- qué van de club, de KNVB en de gemeente Kerkrade bekendge maakt dat overnamekandidaat Garcia de la Vega (foto) vertrekt bij Roda JC. Dat besluit kwam een dag eerder tot stand na urenlange onderhandelingen tussen alle betrokken partijen. De positie van de Mexicaanse zakenman was onhoudbaar ge worden, vier maanden nadat hij als redder van de club was gepresenteerd. De man die beloofde de tekorten te dekken, investeerde in werke lijkheid geen euro van zijn eigen geld in Roda. Garcia de la Vega snoeide wel in de kosten, maar loste het geldprobleem niet op. De financiële situatie van Roda is om die reden opnieuw uitermate zor gelijk. De symboliek is pijnlijk. In de kleedkamer van Feyenoord is in de rust net een plan afgesproken om de 3-1 achterstand nog om te bui gen. Stafleden Said Bakkati en Roy Makaay zijn vanuit de buik van het stadion op de weg terug naar hun plekje op de perstribune als het Limburgse publiek alweer tekeer kan gaan. Een halve minuut duurt het voordat de 4-1 valt. Bakkati en Makaay zitten nog niet eens. Je kunt er een volwaardige lijst van maken: de keren dat Feyen- oord in de gloria raakt om vervol gens direct weer terug te vallen in extreem chagrijn. Precies dat me chanisme krijgt in Sittard weer een nieuwe dimensie. De kroniek van een aangekondigde nederlaag. Met twee goals direct na de aftrap (ook in de eerste helft) als bewijs en dieptepunt. De persoonlijke fouten, de nonchalance soms zelfs. Het gebrek aan vertrouwen bij te genslag. Het stapelt zich in Lim burg binnen negentig minuten al lemaal op. Zonder overdrijving begint het een wezenlijk onderdeel van het DNA van de club te worden, al is het eigenlijk van alle tijden. Die geweldige 6-2 thuisoverwinning vorig seizoen op Ajax? Juist, ge volgd door een nederlaag bij Excel sior. Of eerder onder trainer Mario Been: winst op PSV en dan, jawel, eraf tegen VVV. Verzopen In Sittard zien we dus een nieuwe episode, versterkt door de omstan digheden. Verzopen van de regen druipen de Feyenoorders af, uitge scholden door de fans die donder dag nog in extase waren. Vol on macht en ongeloof. Rick Karsdorp straalt dat ook uit. ,,We kunnen weer opnieuw beginnen. In mijn eerste periode bij Feyenoord heb ik dit ook meegemaakt. Een goede week en dan dit. Bij een tegenslag sluipt er iets in de ploeg. Wat ik het ergst vind? Dat we elkaar niet hel pen. Dat we niet voor elkaar door het vuur gaan.'' En dan iets dat er haaks op staat. ,,We willen echt wel als team. Vooraf hebben we het juist Mer over gehad.'' Des te pijnlijker. Ligt het aan de instelling? Steven Berghuis wil er niets van weten. Hij heeft niets met die term en wijst erop dat het gaat om het nakomen van afspra ken. Zijn trainer Jaap Stam snapt die analyse, al oordeelt hij terecht hard over de tegendoelpunten. Dramatisch, volgens hem. De harde conclusie is vooral dat Feyenoord de kwaliteit mist om dit soort wedstrij den vrij simpel te winnen. Zoals de topclubs Ajax en PSV dat wél kunnen. Even de te genstander laten uitrazen en dan de boel professioneel uitspelen. Feyenoord kan er alleen maar van dromen. Het team kan nooit te rugvallen op een bepaalde basis qua voetbal. Eens in de zoveel tijd Na de weelde van de Champions League won Ajax gisteren in Den Haag op de automatische piloot (0-2). Zonder imponerend spel, maar wel met opnieuw een onverslaanbare doelman onder de lat. ,,Ho, ho, een clean sheet is niet van mij alleen. Die is van de verdedi- maandag 7 oktober 2019 GO Vader en zoon Arme Mo Ihattaren. Je zult je vader maar verlie zen als je 17 bent. Da's gruwelijk jong. Met 17 ben je geen kind meer, maar ook nog geen man. In dat niemandsland kan een mens verdwalen. Sof in Sittard Daniël Dwarswaard Sittard I FORTUNA SITTARD - FEYENOORD 1 2. Ciss 1-0 1-1 27. Haps 34. Ciss 2-1 43. Harries 3-1 46. Sambou 4-1 4-2 66. Berghuis Opstellingen Koselev Vermeer Essers Karsdorp 69. Raitanen Botteghin Ninaj 77. Kökcü Harries Haps Cox Tapia Passlack 54. Jorgensen Smeets Toornstra Tekie Fer Diemers Berghuis 90+2. El Ablak Sinisterra Ciss Larsson Sambou 64. Narsingh 81. Karjalainen 11 Doelpogingen 20 30% Balbezit 70% 9 Overtredingen 10 2 Hoekschoppen 12 0 Buitenspel 3 Bijna 24 jaar geleden verloor Feyenoord voor het laatst in Sittard. Roberto Lanckohr maakte het enige doelpunt. Reddingen keeper Scheidsrechter: Van Boekel Toeschouwers: 8511 Freek Jansen Den Haag M Andre Onana grijpt in voordat Tom Beugelsdijk gevaarlijk kan worden. foto bsr/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34