|P| i Feyenoord blameert zich Verstrooien as m 1 Acht gebruikers met ernstige klachten naar specialist JOL Walcheren Noordzee geliefde laatste rustplaats Zeeuwen en Duitsers Rotterdammers verliezen met 4-2 van Fortuna Sittard Het contrast kon niet groter zijn tijdens het Kustmarathonweekeinde van dit jaar Werd de Kustmarathon zaterdag onder vrijwel ideale weersomstandigheden gelopen, de wandelaars troffen het een dag later niet. Zij moesten afrekenen met een flinke tegenwind en fikse regenval. PB;'1 -vt v Leon van den Toorn, voorzitter van de Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT) pleit voor een verbod vanwege verschillende 'zorgwek kende ontwikkelingen', zegt hij in een interview in deze krant. Het aantal Nederlanders dat na het gebruik van een e-sigaret met klachten bij de longarts terecht kwam, is opgelopen van drie naar acht. Eén patiënt was er zo ernstig aan toe dat die recent op de inten sive care belandde. De klachten va riëren van bloed ophoesten tot he vige astma. Daarnaast meldden di verse mensen zich bij de longart senvereniging omdat zij proble men kregen na het dampen, zoals het gebruik van de elektronische si garet wordt genoemd. Zij hadden geen longarts geraadpleegd, maar deden dat na een oproep alsnog. Staatssecretaris Paul Blokhuis van Volksgezondheid laat weten dat hij 'heel benieuwd' is naar 'de nieuwste medische inzichten van Leon van den Toorn en zijn col lega's'. Hij wil 'hun bevindingen betrekken bij het lopende onder zoek naar de gezondheidsrisico's van e-sigaretten'. Maar 'een totaal verbod uitvaardigen, kan ik niet zo maar", aldus de ChristenUnie-be windsman. ,,Ik heb te maken met Europese regels. Ik wil me wel graag inzetten voor alles wat we kunnen bedenken om roken en e- roken verder terug te dringen.'' Op het Europese longartsencon gres in Madrid vorige week zijn bikkelharde conclusies getrokken over e-roken. ,,Er waren twee grote besprekingen gewijd aan de e-siga- ret, waarin de bewijzen helder op een rijtje is gezet'', zegt Van den Toorn. ,,Daar is uitgekomen dat wij Er is geen bewijs voor de bewering dat de e-sigaret veel minder schadelijk zou zijn onder geen enkele omstandigheid de e-sigaret kunnen aanraden. Er is geen enkel wetenschappelijk be wijs voor de bewering dat de e-si- garet 95 procent minder schadelijk zou zijn. En het lijkt erop dat slechts een enkeling er zo in slaagt om te stoppen met roken.'' Wereldwijd heeft het aantal pa tiënten met klachten na het dam pen een vlucht genomen. Bij de Amerikaanse gezondheidsdienst zijn 1080 gevallen van longletsel en 21 doden bevestigd die verband houden met e-sigaretten. De Ame rikaanse regering wil een verbod op e-sigaretten met smaakjes. P5 maandag 7 oktober 2019 Nieuwsmedia Sport 6 P3 Wandelmarathon Sport 1 t/m 5 Kustmarathon - - Longartsen: verbied e-sigaret Nederlandse longartsen vinden dat de e-sigaret in Nederland verboden moet worden. Bij en kele gebruikers zijn uitgebreide afwijkingen op de longen ge constateerd. Marcia Nieuwenhuis Den Haag —Leon van den Toorn, longarts Tot de avond blijft het 14°C droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1