Beginners VOORWOORD INHOUD Vorige week liep ik langs de vroegere basisschool van mijn zoon en dochter. Ik hoorde wakkere kinderstemmen, ik zag gehaaste ouders, fietsen met stoeltjes, gym- tasjes, broodtrommels en mijn blik viel op een rij luizencapejes. Meteen wist ik weer hoe het er rook. Ooit zat mijn dochter bij juf Karin, wier klaslokaal nog het meest leek op een gezellige woonkamer waar toevallig heel veel tafeltjes en stoeltjes stonden. Tegen de tijd dat de dagen kort werden en de avonden lang, bouwde zij een open haard van een oude doos, een rol papier met baksteenpatroon en een snoer traag knipperende lampjes tussen proppen rood vloeipapier. Op schemerig mistige herfstochtenden deed haar klaslokaal zo behaaglijk aan dat ik maar moeilijk kon wegkomen. Een dag vol deadlines, vergaderingen, collega's met vragen die ant woorden verlangden; het was allemaal zoveel minder aanlokkelijk dan in een knus schooltje met een groep kinderen een liedje zingen voor een jarige met een feestmuts, een nieuw woordje leren lezen en een paddenstoel knut selen. Met aan de horizon dat onbetaalbare vooruitzicht van herfst-, kerst-, krokus-, mei en zomervakanties. Actrice Angela Schijf: Als 15-jarige stond ik wel érg sexy op foto's' Ramon Severs wilde niet tot zijn pensioen in de gymzaal staan Op pad in Florence: van schoenwalhalla naar kleine boetieks Sommige collega's waagden de overstap. Zij wisselden hun journalistieke carrière in voor een baan in het onderwijs. Bijna een jaar geleden zagen we onze collega Natasja de Vries vertrekken omdat ze juf wilde worden. Toen ze eens koffie kwam drinken, luisterden we ver wonderd en vol ontzag naar haar verhalen over klassen met dertig kinderen, leerplannen, en over de zeden en gewoonten die horen bij een volstrekt andere beroepsgroep. Afgelopen maanden begonnen duizend zogeheten zijinstromers aan een opleiding tot meester of juf. Ook zij lieten hun oude baan voor wat-ie was en stortten zich in een nieuw avontuur. Machteld van Hulten sprak met vier van hen. Over hun drijfveren, de bibbers en het plezier van kinderen iets leren. Aansteke lijke beginnerspret. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 10 Angela Schijf 17 Fijn spul 18 Nieuwe oogst 25 Noten kraken 26 Zijinstromers 31 Monica 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 42 BV De Liefde 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Machteld van Hulten, Regien Klein Hegeman, Jean-Pierre Jans, Liza Karsemeijer, Annemarie Kleywegt, Rianne van der Molen, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Jeroen Schmale, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Koen Verheijden Reageren? magazine@dpgmedia.nl EFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Jean-Pierre Jans. Anniek van den Brand ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91