Groentechips Van de natuurspeeltuin naar de binnenspeeltuin StM7,5J Lekker makkelijk Onder hetflinterdunne harnas van bietenpoeder gaat een ordinair chipje van tarwebloem en aardappel schuil (Si Het is de zevende ring van de hel voor iedereen met goede smaak 9 Go Pure Trafo Tyrrells Lidl (Snack Daily) Terra Lay's dagochtend en regent het te hard om naar buiten te gaan. Met mijn vriendin M. had ik vroeger een avontuurlijke vriend schap. Als we niet op boekpresen taties witte wijn stonden te lur ken, zaten we in Spanje. Daar fietsten we tegen bergen op en dronken we koffie op zonovergo ten terrassen. De wereld lag aan onze voeten, we waren jong en vrij en belachelijk fit. En nu zaten we op zondagoch tend in de binnenspeeltuin in Zwolle, met onze mannen en kin deren. We probeerden bij te klet sen, maar werden na elke derde zin afgeleid omdat mijn zoon van een te hoge glijbaan afgleed, of omdat haar dochter ineens boven in het klimrek zat. Er werd ge knoeid met limonade, er was een huilbui omdat iemand niet op de trampolines mocht. Nog een kop koffie? Ja graag. Bij elk bezoek aan de binnen speeltuin vervaagt mijn oude irri tatie over dit fenomeen. Met een milde blik kijk ik naar al die ou ders die ook maar wat verzinnen om hun kinderen te entertainen. Mijn dochter zwemt dolgelukkig in de ballenbak. Ze hebben er goede koffie. De vrouw die ik ooit was, zal ik ooit weer worden. En dan fiets ik weer met M. door Spanje. Maar voorlopig even niet. -Nynke de Jong 0* xS* 1 GROENTE ZEEZOUT Albert Heijn Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Nynke had het nooit gedacht, maar ze vindt het prima om met man en kinderen naar zo'n vreselijke binnenspeeltuin te gaan. Na de geboorte van je kinderen zul je de rest van je leven altijd een beetje teleurgesteld zijn. Niet in hen, althans, dat hoop ik niet, maar in jezelf. Omdat je uiteinde lijk alles zal worden wat je nooit wilde worden. Je vtwonen-interi- eur wordt overgenomen door plastic speelgoed met knippe rende lichtjes en hysterische mu ziekjes. Je dacht dat je je kinderen alles zou kunnen leren eten. In de praktijk googel je de voedings waarde van een blik knakworsten. En elke keer dat je zo'n knieval voor je kinderen maakt, denk je aan de vrouw die je ooit was, die de opvoeding van haar kinderen heel anders zou aanpakken dan al die andere ouders. oude zelf: de binnenspeeltuin. De zevende ring van de hel voor iedereen met goede smaak. Daar ga je toch niet naartoe? Die gal mende loods waar het naar kro ketten ruikt. Waar altijd gehuil te horen is, omdat Kevin niet op de trampoline mag, of omdat Kelsey net van de trampoline is gevallen. Ooit dacht je dat je kinderen zou baren die genoeg zouden hebben aan een natuurspeeltuin, drie ouwe takken en een boekje waarin ze inheemse plantensoorten kon den opzoeken. Maar nu is het zon- fRUITS -&-VEGGIES GO ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 ROBUUSTE CHIPS Qua vezels hebben groentechips een streepje voor. foto jeanpierre jans €2,83 per 100 gram De natuurlijke sma ken van de pasti- naak en biet doen verlangen naar meer. Wat kleine schijfjes en dankzij de appelchipjes het ruimst in zijn sui kers: 38 procent. €3,40 per 100 gram Grof gesneden, waar door de textuur van de biet, wortel en pastinaak mooi over eind blijft. Meeste vezels ook (20 pro cent). Minste zout (0,8), maar helaas te hoog in suikers (31,3). €1,76 per 100 gram Dungesneden, knap perig en met fijne, subtiele smaken van biet, pastinaak en wortel. Ook het hoogste groente gehalte in deze proeverij (66 pro cent). €1,39 per 100 gram De zoete aardappel voegt qua smaak helaas weinig toe aan het pastinaak-biet- wortel-trio. Ook het meeste vet in de proeverij (32,5 pro cent) en dat merk je in het mondgevoel. €2,49 per 100 gram De prachtig gesne den bataat, cassave en taro zorgen voor een originele omlijs ting van de pastinaak, én het laagste suiker gehalte (8,8 procent). Helaas is de smaak aan de vlakke kant. Aanmoedigingsprijs. €1,42 per 100 gram Veel smaak in de mond: knoflook, chili, zelfs paprika. Helaas nauwelijks groente (en dus ook geen vezels). Buiten beentje met slechts een snufje bieten poeder. Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (42) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. €1,89 per 100 gram Forse, superknappe- rige schijfjes, maar grauw van kleur en te weinig smaakverschil. De biet galmt zelfs ietwat ranzig na. Het vettige zetmeeljasje maakt het er niet beter op. Nog zo'n pijnlijk verlies van je beetroot parsnip chips sea salt IITERRAf'Eil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81