Telefoons vergeleken Mooi ding, die nieuwe iPhone 11, maar met zijn prijskaartje van 1159 euro wel behoorlijk aan de prijs. Hoe uniek zijn de nieuwigheden op die iPhone? En zijn er waardige alternatieven onder de modellen die dit najaar werden gepresenteerd? Coole camera Fijne upgrade Krachtpatser Veel voor weinig Eentopper motorola Xiaomi Mi 9T Pro Prijs: €394 Apple iPhone 11 Pro Prijs: €1159 Huawei Mate 30 Pro Verwachte prijs: €1099 Motorola Moto G7Plus Prijs: €229 Samsung Galaxy Note 10+ Prijs: €1007 motoq7 Apple trok heel wat media- aandacht naar zich toe met de introductie van de iPhone 11. Niet geheel te recht, want veel hardware vernieuwingen die Apple doorvoert in het nieuwe model, zoals een multi- camera-opzet en een krachtigere processor, zijn al lang aanwezig in An- droidtoestellen, zelfs in en kele budgetmodellen. Maar wie al in het Apple's eco systeem zit (met ook een Mac, een iPad, een Apple TV, enzovoort), heeft met dit apparaat toch een knappe upgrade, zeker met het nieuwe besturingssys teem iOS 13 erop. GO ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 Er is leven naast de iPhone De Mate 30 Pro van Huawei komt voorlopig nog niet in Ne derland uit. En wanneer hij later dit jaar in de winkels ligt, zul je er een paar Google-diensten (zoals het voor veel gebruikers onmis bare Google Maps) op moeten missen, omdat Google van de Amerikaanse overheid geen handel meer mag drijven met de Chinese fabrikant. Maar toch is het weer een klap per: Huawei heeft opnieuw erg goed zijn best gedaan met de hardware. Het toestel heeft we derom vier camera's, die bij deze editie zijn ingebouwd achter een trendy ronde glasplaat. Bijzon der is het oled-paneel, bekend van de duurdere televisies. Ook dezijkanten van dat scherm zijn aanraakgevoelig. De batterij is met een capaciteit van 4500 mAh enorm en laadt snel, de processor is een krachtpatser. De Motorola G7 Plus is de meest complete telefoon uit de G7-budgetserie van de fabri kant. Hij heeft features als opti sche beeldstabilisatie, stereo luidsprekers en Quick Charge 4, dat ervoor zorgt dat je accu razendsnel oplaadt. Dat heeft zeker niet elk toestel in deze prijsklasse. De Snapdragon 636-processor had wel nog wat beter gekund voor deze klasse, al is het toe stel ook weer niet heel traag. Deze G7 Plus, de duurste in een serie budgetmodellen die maar net boven de 100 euro begint, maakt indruk met zijn prima prijs-kwaliteitverhouding. RONALD MEEUS PLUS motorola SAMSUNi De Note 10+ heeft het beste wat Samsung op dit moment in een telefoon kan stoppen. Dat zie je aan de specificaties, zoals 12 gigabyte werkgeheugen en standaard 256GB opslag, maar ook aan het enorm grote en mooie scherm. Ook de accuduur is top, het laden gaat snel en de luidspre kers zijn de beste die we op dit moment kennen. Voor de plaat sing van het cameragat voorop in het midden valt iets minder te zeggen en het weglaten van de 3,5mm-poort (een mini-jack voor de koptelefoon) spreekt evenmin in het voordeel van het toestel. Maar over de hele lijn is het een topper. De Xiaomi Mi 9T Pro is voor veel mensen de beste telefoon die ze voor dit geld kunnen krijgen. Hij heeft een prima, vol ledig scherm zonder inkeping, snelle hard- en software, een veelzijdige camera en een prima accuduur. Wel is hij aan de zware kant, vooral aan de bovenkant. Andere minpunten: hij is niet waterdicht en je moet het ten opzichte van duurdere tele foons stellen zonder draadloos laden en uitbreidbare opslag. De pop-up-camera ziet er cool uit, maar hoe duurzaam die is na jarenlang gebruik moet nog blijken. Toch zullen voor veel mensen de voordelen zwaarder wegen dan de nadelen. Het valt vooral op hoeveel meer waar de Mi 9T Pro voor zijn geld biedt dan zijn concurrenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79