Dagelijks doen 38 mensen verkeerde brandstof in tank Gevaarlijke apps al 300 miljoen keer gedownload' Veel chemicaliën tegen ongedierte 3 Wc-papier met een missie »Een onderbroek, met of zonder printje Speeltjes en snacks voor de hond In dit Europese land verdien je het meest elke 4, 8 of 12 weken 24 rollen. Abonnement is altijd aan te passen en te annu leren. Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten GO ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 onderbroek in de bus Elke maand een nieuwe boxershort op de deur mat, met of zonder print. En dat voor minder dan een tientje. De eerste boxershort is gratis; zo kan de klant zien en voelen wat hij in huis haalt. Bevalt de boxershort niet? Je bent tot niets verplicht, zegt manager Julia Marcolina van On That Ass. Het concept is heel simpel, legt ze uit. ,,We hebben meer dan honderddui zend klanten die elke maand een boxershort in de brievenbus krijgen. Dat zegt genoeg over het succes, toch?'' Klanten kiezen voor gemak, zegt Marcolina. „Veel mannen hebben boxershorts in hun la lig gen die vaal of versleten zijn en denken er vaak niet aan nieuwe te kopen.'' On That Ass, gehuisvest in Rosmalen, is ook actief in Duitsland en onderzoekt de markt in andere landen. Jaar van oprichting: 2015 Abonnementsvorm: eens per maand een nieuwe onderbroek, opzegtermijn van een maand Aantal klanten: meer dan 100.000 Prijs: €9,99 per boxer short (€8,99 euro voor een kindermaat) Onze billen afvegen moe ten we allemaal. Dat doen we in Nederland op schone toiletten. Niks bijzonders aan. Toch zijn er wereldwijd 2,3 miljoen mensen die geen toegang hebben tot schone wc's, zegt Melle Schellekens van The Good Roll, wc-papierverkoper met een missie: 50 procent van de winst wordt ge bruikt voor de bouw van toiletten in Oost-Afrika. Samen met Sander de Klerk bedacht Schellekens The Good Roll: online abonnementen op wc- papier. ,,Net als brood of tandenborstels is het een product dat we elke dag nodig hebben. Zelf heb ik er geen last van, maar veel mensen vinden het be schamend om met een net gekocht pak toiletpapier over straat te lopen. Zo kwamen we op het idee voor een abonnementser vice.'' The Good Roll is ontstaan uit een dubbele frustratie: dat veel mensen geen toegang hebben tot schone wc's en dat dage lijks 270.000 bomen wor den gekapt voor de pro ductie van toiletpapier. ,,Daarom is ons toiletpapier gemaakt van 100 procent gerecycled papier. En onze verpakkingen zijn plastic- vrij.'' De wc-rollen liggen ook in enkele supermark ten, zoals Jumbo en Deen. Jaar van oprichting: 2017 Abonnementsvorm: Aantal leden: ruim 10.000 Prijs: 24 rollen voor €19,95. Voor €9,68 euro extra heb je 48 rollen. 'Laat je hond steeds weer kwispelen van geluk wan neer de bezorger aanbelt', zo luidt de wervingstekst van Snuffelbox. Baasjes kunnen producten los be stellen of abonnee worden. ,,We bezorgen honden buik kriebels'', zegt eigenaar Tjeerd Korse van Snuffel- box. ,,Elke twee maanden ontvangt hun baasje een doos met minstens tien producten.'' Het gaat vooral om snacks en speeltjes, maar ook ver zorgingsproducten, gad gets en accessoires. Alle Snuffelboxen hebben een thema: van Valentijn en Pasen tot Dierendag, kerst en 'verjaardag'. Uiteraard houden we rekening met het soort hond, zegt Korse. ,,Een rottweiler zul je niet snel blij maken met een klein knuffeltje, maar eer der met een supersterk speeltje. Dat knuffeltje is wel weer geschikt voor chi huahua's.'' Te veel ingekochte produc ten worden vaak geschon ken aan een asiel of dieren- voedselbank. ,,We willen er ook zijn voor honden die het minder hebben getrof fen.'' Het bedrijf groeit, maar het vergt geduld. ,,Er zit veel liefde in de zaak'', zegt Korse. Zelf heeft hij een beagle. ,,Snuffel heeft altijd de primeur en ruikt dat het pakketje voor hem is.'' Jaar van oprichting: 2015 Abonnementsvorm: eens per twee maanden Aantal leden: ruim 500 Prijs: Een losse box kost €49,50, bij een jaarabonne ment kost de box €39,95 per stuk. De verjaardags box is gratis. Per direct opzegbaar. In Europa leven veel burgers in relatieve wel vaart. Toch zijn er in de gemiddelde lonen grote verschillen te ontdekken. In de statistieken van Eurostat voert Luxemburg de lijst aan. Een ge trouwd stel met twee kinderen, met beiden een gemiddeld loon, verdiende er in 2018 gemid deld 93.378,66 euro. In Nederland lag dat loon op 76.491,62 euro. Een enorm verschil met hekkensluiter Bulgarije (11.066,87 euro). Benzine in een dieselauto gooien, of andersom: het overkwam vorig jaar zo'n 14.000 automobilisten, oftewel het gebeurde zo'n 38 keer per dag. Dat meldt BNR op basis van bij de ANWB opge vraagde cijfers. Opvallend: man nen overkomt het gemiddeld twee keer vaker dan vrouwen. Zeker 172 malafide Android-apps zijn de afgelopen tijd zo'n 335 miljoen keer van de Google Play-store gedownload. Bijna 50 van die apps hadden zogenaamde adware. Met die software worden ongewenste reclames getoond. Dat meldt de bekende malware onderzoeker Lukas Stefanko van antivirus- bedrijf ESET. Google heeft inmiddels vrijwel elke app verwijderd uit de Play-store. Hoewel de overheid wil dat Neder landers minder snel naar chemica- liën grijpen bij het bestrijden van groene aanslag en ongedierte, komt daar in de praktijk nog weinig van terecht. Volgens het RIVM gebruikten particulieren in 2017 evenveel chemische bestrijdings middelen als in de jaren daarvoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75