Saskia Noort Genderneutrale opvoeding Zo doen zij dat De fiscus een loer draaien, dat kan de Pakistaan goed VEEL GEDEELD m 40procent van de bevolking leeft onder de armoedegrens van twee dollar per dag 14 God zegene de hamster Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. Waar velen van jullie, in ieder geval op Twitter, denken dat ik een hysterisch linkse deuger ben, vinden mijn kinderen me rechts en soms zelfs een racist. Wanneer ik me per on geluk verkeerd uitdruk omtrent iemands af komst. Of vinden ze me een seksist als ik wel tegen mijn dochter zeg: doe voorzichtig, en niet tegen mijn zoon. Zij hebben het over people of color, (wat ik steevast corrigeer in mensen van kleur, in gevecht tegen de verengelsing), van hen weet ik dat blanken nu wit zijn, en in elke discussie over milieu is mijn ecologische footprint de dooddoener. Ik schijn, hoewel ik me er niets van herinner, mijn dochter vroeger verboden te hebben op voetbal te gaan omdat ik dat niets voor meisjes vond en heb hiervoor een boetekleed aan getrokken waarbij dat van Trudeau in het niet valt. En dan is er nog het feit dat we rond 5 december de cadeaus lieten be zorgen door niet alleen Sinterklaas, maar ook twee, jawel, Zwarte Pieten. Jeugdherinneringen die niet meer gedeeld mogen worden, foto's die in een gesloten kist gestopt zijn, verworden tot chanta- gemateriaal. Wanneer de discussie echt uit de hand loopt, attendeer ik mijn zoon erop dat hij ooit, vanaf de dag dat de Intertoysgids in de bus viel, als Zwarte Piet naar school wilde, dromend dat hij ooit in de zak meege nomen zou worden om een echte Piet te worden. Hier komt binnenkort nog meer schaamte bij. Meer foto's zullen in de kist ver stopt moeten worden. Want ik heb hen niet genderneu- traal opgevoed. Zelf ben ik wel even onderworpen aan deze trend, in de jaren 70, toen mijn ouders mij een rattenkopje aanmaten en een corduroybroek, met daaronder de door mij zo verafschuwde orthopedisch verantwoorde Kickers. Ter wijl ik wilde schrijden op gouden muiltjes in kanten jurken, zwierend met mijn lange haren. Barbies kwa men er niet in. Ik kreeg een blokkendoos. Mijn neef mocht geen speelgoed pistool, maar wel een keu kentje. Mede door mijn eigen jeugdtrauma liet ik mijn doch ter in synthetisch roze tule lopen en mijn zoon in camouflagebroeken. Kreeg zij een beeldige rieten poppen wagen en hij de Playmobil piratenboot. Mocht zij op ballet, compleet met tutu en satijnen spitzen. Zelf mocht ik na lang huilen op jazzballet, maar wel in een afgeknipte maillot en een paars T-shirt. Mijn zoon ging op voetbal, waar hij liever madeliefjes van het veld plukte dan achter de bal aanrende. Wat heb ik hen allemaal onthouden? De dochter een car rière als profvoetballer, de zoon eerste solist bij Het Natio nale Ballet? Waren ze totaal andere mensen geweest als ik hen genderneutraal had opgevoed? Dat zullen we dus nooit weten. Uiteindelijk hebben ze zich ontpopt tot zelfstandig en kritisch denkende mensen, die hun eigen kinderen met roetveegpiet zullen verrassen, en hen naar ik hoop volledig zelf laten kiezen of ze een roze feeënjurk aantrekken. Maar ik zou het wel droevig vinden als genderneutraliteit ertoe leidt dat alle kinderen met hetzelfde rattenkopje lopen. Sommigen willen nu eenmaal met glittermake-up op de ogen zwieren en zwaaien in roze tule, van welk gender ze ook zijn. Pakistan zit met torenhoge schulden van boven de honderd miljard euro financieel aan de grond. De regering heeft dringend geld nodig. Van de belastingbetaler moet de overheid het niet hebben. Nog geen 1 procent van de beroepsbevolking draagt een deel van zijn inkomen af. WILMA VAN DER MATEN ISLAMABAD Het zijn vooral de rijken die de fiscus een loer draaien. Want wie een dubbele na tionaliteit bezit - dat zijn er nogal wat - en een deel van het jaar buiten Pakistan woont, wordt als niet belas tingplichtig beschouwd. Aan hun internationale banktegoeden en apparte menten in Londen en Dubai kan de belasting dienst niet komen. Wie blijven er dan nog over om te plukken? De armen en de middenklasse. Die zien naast de stijgende prij zen voor het dagelijkse levensonderhoud ook de btw over alles wat ze kopen flink omhoog gaan. Van de Pakistaanse bevol king mag dan 40 procent onder de armoedegrens van twee dollar per dag leven, bijna 60 procent van de be- Hij had het er maar druk mee, kapelaan Guus van der Wegen uit Sittard. De geestelijke van de Heilig Hartkerk van Overhoven zegende tientallen honden, katten en ook een hamster, alvast ter gelegenheid van dierendag. Alle dieren hebben op de zondag voor 4 oktober recht op de zegen, vindt hij, zelfs goudvissen. foto anp volking heeft wel een pre paid mobiele telefoon. Met een beltegoed waarderen ze hun simkaart op, maar daar blijft na meer dan 30 pro cent belasting nog maar weinig van over. Bij het af rekenen in een winkel wordt nog eens 17,5 procent extra aan accijns op je kassa bon bijgedrukt.Waarover je je, als ware patriot in deze moeilijke tijden, niet be hoort te klagen. 'Samen ma ken we Pakistan weer sterk', staat overal ter bemoedi- ging geschreven. Over bijna alle goederen die je uit het buitenland meeneemt, ook je nieuwe telefoon, betaal je bij aankomst op het vlieg veld 100 procent belasting. Alleen geregistreerde tele foons werken. Pakistanen voelen zich tot op het bot uitgekleed door alle accijns. Minister-presi dent Imran Khan beloofde bij zijn aantreden de cor ruptie aan te pakken. Voor de minderbedeelden be loofde hij een islamitische welvaartsstaat. In Nederland waren we al lang de straat op gegaan. In Pakistan - lange tijd een mi litaire taat - is men onderdaniger. Consumen ten houden wel steeds meer de hand op de knip. De de tailhandel klaagt over een dalende omzet. Khan wordt vanzelf gestraft voor zijn hebberigheid, meent het volk. ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62