Comments likes Ben Hoebeke, toerfietser kreeg 'Ach de melkkoe actie is er weer' Ben Hoebeke (69) reed twee keer de '100 Cols Tocht' uit. Met een lengte van 4000 kilometer en veel zware kuitenbijters is dat de ultieme uitdaging voor toerfietsers. ,,Soms had je stijgingspercentages van 18 procent. Dan lukte het je maar net om de pedalen rond te krijgen." De zwaarste beproevingen doorstond de gepensioneerde werktuigkundige echter gewoon thuis in Lewedorp. Tweemaal werd bij hem borstkanker ontdekt. Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Natuurlijk kon de nuchtere Ben Hoebeke er af en toe wel om la chen. Dan zat hij in de wachtka mer van het ziekenhuis en hoorde hij een arts roepen: 'Mevrouw Hoebeke...' ,,Ik heb het serieus meerdere keren meegemaakt", vertelt hij. ,,Ach, ze zijn nu een maal vooral ingesteld op vrouwen met borst kanker. Het overkomt slechts honderd Neder landse mannen per jaar. Die artsen veront schuldigden zich ook, hoor. Verkeerd gelezen. Ach, het zijn ook gewoon mensen, hè." ,,De eerste keer dat ik het had, was drie jaar ge leden. Dan kom je ineens in een mallemolen terecht. Ik werd geopereerd en kreeg een che- mokuur. Het slechte nieuws was dat ik ook uit zaaiingen had. Terwijl ik behandeld werd, pro beerde ik nog een beetje te blijven fietsen. Zoiets lukt dan wel steeds minder goed, je con ditie gaat hard achteruit." ,,Na twee jaar zag het er weer prima voor me uit en was ik ook met sporten terug op niveau. Maar op een gegeven moment voelde ik weer een plekje. Ik ging ermee naar de dokter. Die was van mening dat het littekenweefsel was. Ik was opgelucht. Oef, niks aan de hand. Maar ja, na verloop van tijd dacht ik: 'Dit is toch écht zo'n zelfde bultje als de vorige keer'. Ik ben blij dat ik toen een doorzetter ben geweest en erop stond dat het echt onderzocht werd. Want het bleek opnieuw borstkanker. Toen ik dat hoorde, was ik kwaad en bozig. Je vraagt je toch af waarom je het allemaal wéér moet doorma ken." ,,Ja. Ik wilde dit jaar voor de tweede keer Parijs- Brest-Parijs rijden, een tocht van 1200 kilome ter in vier dagen tijd. Om mee te mogen doen, moet je een aantal brevetten halen, bij ritten van 200, 300, 400 en 600 kilometer. Ik wist niet of me dat wel ging lukken. Maar ja, dan maar in wat minder snelle tijd dan ik gewend was. Ik ging wel in iemands wiel hangen... Ik sta er ei genlijk nog versteld van dat het me allemaal ge lukt is. Ik had net een bestraling achter de rug toen ik die tocht van 400 kilometer uitreed." ,,Nou, het liep wel wat moeizamer dan in 2014. Ik heb het allemaal op karakter gedaan. Geluk kig heb ik maar weinig slaap nodig. Na zo'n 400 kilometer heb ik even twee a tweeënhalf uur in een tentje gelegen en na zo'n 800 kilo meter weer. Verder kon ik grotendeels door- fietsen. Ik was samen met een maat van me en die had wat meer rust nodig. Soms stopten we in een dorpje en zochten we een bank op, met zo'n voorportaal met een pinautomaat. Ging-ie daar even tien minuten liggenDat was voor mij niet ideaal, ik wilde door. Uiteindelijk heeft hij het ook niet gehaald. Niet vanwege die slaap, maar door knieproblemen." ,,Nou, ik ben opgegroeid in Oost-Souburg. Daar had je vroeger een plaatselijke wieler- ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 GO Het nieuws dat bij de intocht van Sinterklaas in Middelburg alleen nog roetveegpieten te zien zul len zijn, lokte op de Facebookpagina van de PZC meer dan duizend reacties uit. Die liepen uiteen van steun voor tot afwijzing van het besluit van de gemeente. Conchita Brava: 'Ik ben trots op gemeente Mid delburg. Zo hoort het!' Ad Wezemer was het daar niet mee eens: 'Ze zijn de weg kwijt daar in Middelburg, zou de lange Jan ook maar afbreken.' Maar Joris Schuurman Hess zag juist een heel andere oplossing. 'Wat mij opvalt is dat je alleen 'volwassenen' hoort schreeuwen, aan beide kan ten. De kinderen hoor je niet. Het is hun feest. Laat de kinderen bepalen hoe Piet er uit moet zien!' We zetten de afgelopen week weer eens de ver keersboetes op een rijtje. Wat moet je bijvoor beeld in 2020 betalen als je tijdens het rijden een mobiele telefoon vasthoudt (240 euro) of als je kentekenplaat niet goed zichtbaar is (140 euro)? 'Ach de melkkoe actie is er weer', verzuchtte Ger- rit de Haan op Facebook. Marlies Box-Hendrix vind de boetes niet eerlijk: 'Zou afhankelijk van inkomen moeten zijn zoals in Finland Als iedereen zich aan de grenzen houdt krijgen ze geen boete, dusniet klagen.' Nini Keyna: 'Verhoog de boetes eens flink van mensen, die onder invloed achter het stuur zitten, of zonder rijbewijs! In plaats van dat we constant op de snelheid moeten letten! 'Europa één', was het toch?' Boeren voerden dinsdag in Den Haag actie om meer waardering te krijgen voor hun werk. Ze pro testeerden onder meer tegen het voorstel van D66-Kamerlid Tjeerd de Groot om de veestapel te halveren als oplossing voor de stikstofcrisis. JA van Peperstraten (@jaapvanp) zette op Twit ter een kanttekening bij dat voorstel: 'Als het 50% voorstel van D66 doorgaat komt het varkens en kippenvlees grotendeels uit landen die nauwelijks voedselveiligheid en dierenwelzijn kennen.' 'Na de bestraling reed ik die zware tocht' ROELAND VAN VLIET Extra vervelend was dat het ook nog eens bij u terugkwam. Het doorkruiste ook uw plannen voor 2019. U heeft in augustus ook 'gewoon' Parijs ge haald. Hoe ging dat onderweg? Waar komt die fascinatie voor het fietsen vandaan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54