Jarco Boogaard moet op zijn 23ste al stoppen Aanvaller incasseert tegenslag na tegenslag 14 ZEELAND Na zijn overstap van Hoek naar Oostkapelle/ Domburg hoopte Levi Mombarg op speeltijd en goals. Het liep anders. Jarco Boogaard. foto lex de mees ter Bewust koos Levi Mombarg dit seizoen voor een overstap naar Oostkapelle/Domburg. De spits hoopte na een jaar bij Hoek, waar hij weinig minuten mocht maken, op een nieuwe start. Veel spelen en vaak scoren. Blessureleed gooit roet in het eten en zet de 22-jarige spits minimaal een jaar buitenspel. Voor het begin van het verhaal moeten we terug naar vorig sei zoen. Mombarg speelde bij Hoek en verstapte zich tijdens een training. Hij haalt zelf nog eens terug wat er precies gebeurde. ,,Het was tijdens een training. Het veld was een beetje nat en tijdens een duel gleed ik uit. Ik hoorde te vallen, maar viel niet. Toen klapte ik door mijn heup. Uit een scan bleek dat het kraak been is beschadigd." Ondanks die problemen kon hij blijven voetballen en dus begon hij vol goede moed aan de voorberei ding op het nieuwe seizoen. ,,Na een wedstrijd is mijn heup stijf en hoor je hem kraken, maar ik heb er tijdens een wedstrijd niet altijd last van.'' Een operatie zou alle proble men op kunnen lossen, maar zou tegelijkertijd ook een revalidatie van zes tot negen maanden beteke nen. Dus besloot hij om daar voor lopig vanaf te zien en te blijven voetballen tot het echt niet meer ging. Tijdens een oefenwedstrijd met Kloetinge sloeg echter het noodlot echt toe. Toen werd de keuze voor hem gemaakt. ,,Ik passeerde ie mand, sprong en klapte door mijn been. Ik wist meteen dat het niet goed was. Het voelde alsof mijn been doormidden brak.'' Zijn ver moeden werd na een mri-scan in het ziekenhuis al snel bevestigd. ,,Mijn kruisband is afgescheurd en er is schade aan de binnenste me niscus van mijn rechterknie." Operaties Nu Mombarg door zijn kruisband blessure een streep kan zetten door dit seizoen, heeft hij ervoor geko zen om de operatie aan zijn linker heup ook dit seizoen plaats te laten vinden. Hij legt uit hoe de kmende maanden eruit zullen zien. ,,Ik word op 17 oktober geopereerd aan Ik mag mijn mond amper open doen en moet tien dagen vloeibaar voedsel eten mijn knie. Vervolgens moet ik vier maanden revalideren, zodat ik weer sterker word, daarna zullen ze mijn heup opereren.'' Voor wie denkt dat het met de aankomende twee ope raties voor Mombarg wel even ge noeg geweest is, heeft het mis. De jonge aanvaller hielp zijn vader vo rige week met klussen, kreeg daar bij een balk op zijn jukbeen en be landde opnieuw in het ziekenhuis. ,,Het was op vier plekken gebroken. Ze hebben het geopereerd en weer teruggezet, maar ondertussen is het alweer drie keer teruggeschoten. Nu zit het weer goed, maar ik mag mijn mond amper open doen en moet tien dagen vloeibaar voedsel eten.'' Oefeningen Hij doet zijn verhaal dan ook met een opgezwollen wang, maar kijkt ondertussen uit naar zijn volgende operatie. Aan zijn bereidheid zal het in ieder geval niet liggen. ,,Na de operatie kan het revalideren echt beginnen. Dan ga ik keihard trainen en elke dag oefeningen doen, ik weet zeker dat ik dat kan. Je beseft nu wat je mist, dan wil je alles doen om dat weer terug te krijgen.'' Hoewel Mombarg behoorlijk in de lappenmand zit, gaat hij ondertus sen gewoon nog naar school en hoopt hij dit jaar zijn opleiding Sportkunde aan de HZ af te ronden. Inmiddels loopt hij zonder krukken en trekt hij regelmatig op met Levi Tamboer van FC Dauwendaele. De twee zijn goede vrienden en kam pen nu tegelijkertijd met dezelfde blessure, Mombarg was nog bij Tamboer op de dag dat hij zelf ge blesseerd raakte. ,,Ik maakte toen nog een grapje over dat hij nu niet meer zo snel is. Die avond gebeurde het bij mij. Het is voor mij wel pret tig om zijn ervaringen te horen, hij is al geopereerd en zit in de eerste weken van het herstel.'' Voorlopig staat hij zelf nog niet op het veld, maar zijn ploeggenoten blijft hij aanmoedigen en dus staat hij vanmiddag langs de lijn als SSV'65 op bezoek komt. ,,Ik mag blij zijn als ik over een jaar weer voet bal, het kan ook vijftien maanden duren. Tot die tijd ga ik gewoon kij ken bij die jongens." Een orthopeed in Zeeland advi seerde Boogaard een half jaar gele den al dat stoppen met voetbal ver standig zou zijn. In België vond hij een orthopeed die hem toch kon helpen. Dat ging drie maanden goed, toen begon het rondje langs verschillende orthopeden op nieuw. ,,In België wilden ze er niet op nieuw een spuit inzetten en een operatie gaf geen garantie op her stel. Een orthopeed in Breda advi seerde ook om te stoppen, dan heb je eigenlijk geen keuze meer.'' Na een jaar lang van kliniek naar kliniek sjouwen, besloot hij nog voor de voorbereiding van dit sei zoen dat stoppen voor nu de beste optie is,. Een besluit dat moeilijk te accepteren is. ,,Het is leuk en aardig, maar ik ben 23 jaar. Dan hoor je nog minimaal tien jaar te voetballen." Proberen Voorlopig luistert hij naar het ad vies van de specialisten, maar of hij dat lang vol kan houden betwijfelt hij. ,,Ik zou het heel graag ooit nog een keer proberen, maar ik weet dat het eigenlijk niet kan. Dan ga ik de schade aan mijn knie vergroten en kan ik over twintig jaar niet meer lopen.'' Helemaal uitsluiten dat hij ooit nog op het veld staat, doet hij niet. ,,Ik doe nu mountainbiken en wiel rennen, maar daar haal ik toch min der plezier uit. Het is een strijd tus sen je gevoel en je verstand. Je doet het zo graag, maar voor nu moet ik aan de toekomst denken.'' zaterdag 5 oktober 2019 Jf A^ Levi Mombarg, hier nog in actie tegen Vlissingen tijdens de Borsele Sloepoort Cup, liep een zware knieblessure op. foto arthur aerssens Daniel Wissel Oostkapelle - Levi Mombarg Ruim zes maanden geleden leek Jarco Boogaard het antwoord op zijn slepende knieproblemen te hebben gevonden. Een spuit zorgde voor verbetering, maar die opluchting bleek van korte duur. De klachten kwamen terug, waardoor de 23-jarige spits van Arnemuiden genood zaakt is te stoppen met voetbal. Daniel Wissel Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42