II O O) CD O 12 ZEELAND Ploeg Van der Lijke houdt nu echt op Van Drongelen gaat voor nummer zestien Lijfsbehoud inzet voor TOP in Dordt Schets komt er niet uit met Den Bosch Vandaag blijft het droog Annemiek van Kooten en Marianne de Kok zijn de eerste winnaars van het Kustmarathonweek einde. ATLETIEK KUSTMARATHON De wielerploeg van Roompot-Charles zal vol gend seizoen niet meer te zien zijn in het profpeloton, ook niet onder een andere naam. Na het aangekondigde afscheid van hoofd sponsor Roompot Vakanties eind juli werd de voorbije maanden getracht om een opvolger te vinden, maar het management kon geen nieuwe hoofdsponsor(s) aantrekken met vol doende financiële garanties. Verschillende renners hebben voor volgend seizoen al onderdak gevonden. Nick van der Lijke uit Middelburg wordt volgens de web site Wielerflits gelinkt aan de Deense Pro- Continentalploeg Riwal-Readynez, maar dat is nog niet officieel bekendgemaakt. Rick van Drongelen maakt opnieuw deel uit van de definitieve selectie van Jong Oranje. De verdediger uit Axel, die aan zijn derde seizoen bij Hamburger SV bezig is, is door KNVB- coach Erwin van de Looi opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels met Portugal en Noor wegen. Van Drongelen speelde onlangs tegen Jong Cyprus zijn vijftiende interland voor Jong Oranje. Dat deed hij als invaller, omdat Van de Looi centraal achterin de voorkeur gaf aan Justin Hoogma (FC Utrecht). Van Dronge- len hoopt tegen het sterke Portugal, dat de voornaamste concurrent van Jong Oranje lijkt in poule 7, wel weer basisspeler te zijn. De eerste helft van de veldcompetitie eindigt voor de korfballers van TOP Arnemuiden van daag al. Na vier verloren duels in de ereklasse B is het zaak om te winnen. De ploeg van trai ner Kees-Jan Oppe weet dat dat tegen Deetos- Snel kan. Ook die ploeg heeft namelijk nog nul punten. DeetosSnel en TOP zijn de staart- ploegen in de poule. Eentje degradeert aan het einde van het seizoen. Met een overwinning in de uitwedstrijd zou de Arnemuidse forma tie al meteen een grote stap richting lijfsbe houd zetten. De Dordtse ploeg is evenwel moeilijk te verslaan door TOP. In uitwedstrij den werd er nog nooit gewonnen. Voetballer Siebe Schets uit Vlissingen is er niet uitgekomen met FC Den Bosch. Bert Ruijsch, manager voetbalzaken van de Bos sche profclub, zei donderdag dat club en spe ler er financieel niet uitgekomen zijn. Schets (21 jaar) was de afgelopen dagen op proef als alternatief voor de spitspositie. De club kampt met een spitsenprobleem. Schets speelde vorig seizoen nog bij FC Dordrecht, maar zit sinds deze zomer zonder club. Voor zijn tijd bij Dordt kwam hij uit voor Go Ahead Eagles en (Jong) FC Twente. Tolhoek PWG 1WG Met het vertrouwde roze feestje is het weekendje Kustmarathon gis teravond op gang gebracht. De La- diesrun bracht zoals gebruikelijk een divers palet aan loopsters op de been. Van beginners voor wie 10 kilometer als een marathon voelde tot doorgewinterde atletes voor wie deze Ladiesrun een avondje-uit was. En de vele hon derden vrouwen die tussen deze uitersten liepen. Durby Meijboom uit Vlissingen - ze liep voor de vierde keer mee - verwoordde het vooraf treffend. ,,Hardlopen met alleen maar vrou wen is voor mij anders dan een ge mengde loop. Een ladiesrun heeft toch een andere uitstraling en sfeer dan een gemengde loop. Het is mooi om te zien hoeveel vrouwen er ieder jaar weer aan de start staan met ieder een eigen doel voor ogen.'' Het beeld van de overwegend in roze gehulde loopsters had ook een onderliggende laag. Het was de start van het eerste Kustmarathon- weekeinde zonder de bedenker en grote animator van het evenement, Lein Lievense. Voor de start werd een minuut stilte gehouden ter na gedachtenis van de in januari over leden vader van de Kustmarathon. Iedereen zal dit weekeinde zo zijn gedachten aan hem hebben. Deelnemers die de rijzige en rus tige gestalte van Lein op de finish- heuvel moeten missen, vrijwilli gers die hem in de Langstraat nog even snel konden aanschieten als vraagbaak voor een of ander wisse wasje en alle andere volgers die zijn aanwezigheid eenvoudigweg bij de Kustmarathon vinden horen. Zijn vrouw Lenie was gister avond bij 'haar' evenement aanwe zig. De Ladiesrun zat vanaf de aller eerste keer, in 2008, in haar porte feuille. Ze heeft meerdere keren Anjolie Engels-Wisse en Marianne Kok als winnares binnengehaald, alsmede Frédérique Versluijs, Es ther Platteeuw, Hanne Hofmans (de enige winnares zonder Zeeuwse roots) en Annemiek van Kooten. Die laatste is een typisch kind van de Kustmarathon. Jaren gele- den deed de kleine Annemiek al mee aan de minimarathon in Zou- De Ladiesrun is een onderdeel van het weekeinde dat ik niet over wil slaan telande. Toen werd de kiem gelegd om ook aan de grotere onderdelen mee te doen. Tien jaar geleden liep ze haar eerste Ladiesrun. In 2017 liep ze zelfs de 'echte' marathon al eens en vorig jaar won ze de Ladies- run. Gisteravond was ze er ook weer bij, om haar titel te verdedigen. De uit Schuddebeurs afkomstige maar inmiddels in Wageningen woon achtige atlete won weer. En on danks de natte en frisse omstandig- zaterdag 5 oktober 2019 WIELRENNEN VOETBAL TOP (wit shirt) speelde vijf keer uit tegen bij Deetos en verloor telkens. foto ruben oreel KORFBAL VOETBAL 15 Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke heeft een Italiaans week einde. Vandaag start de Zeeuwse ren ner met Team Jumbo-Visma in de Giro dell'Emilia, mor gen wacht de Gran Premio Bruno Beghelli. In die laatste koers werd Tol hoek vorig jaar vijftiende, op zes tellen van winnaar Bauke Mollema. De dammers van PWG 's- Gravenpolder openen de competitie van daag thuis tegen EAD Asten. Omdat Middelburg geen team meer in compe titie brengt, is PWG 's-Gra- venpolder het enige Zeeuwse team in de lan delijke compe titie. PWG 's- Gravenpolder komt opnieuw uit in de eerste klasse,. Bewolkt met een enkel zonnetje, een graad of 14, windkracht 3 en geen regen. Dat is de weersverwachting voor vandaag. Voor morgen wordt bij een vergelijkbare temperatuur regen verwacht. Roze optocht heeft Maurice Steketee en Rudy Boogert Zoutelande - Durby Meijboom a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40