'Overlast in stad moet over zijn' PvdA Middelburg wil Molukken helpen BENT U ERNSTIG SLECHTHOREND? 7 Den Spiegel valt komende week in de bus Drainage Pvc Afsluiters MIDDELBURG De Molukken zijn vorige week zwaar getroffen door een aardbeving. Om noodhulp mogelijk te maken stelt de PvdA in Middelburg voor één euro per in woner bij te dragen, ofwel 48.548 euro. De PvdA dient daarvoor vol gende week donderdag een motie in bij de gemeenteraad. De partij vindt een bijdrage belangrijk om dat op de Molukken veel slachtof fers zijn gevallen en ruim 100.000 mensen hun huizen moesten ver laten. Belangrijke voorzieningen als een ziekenhuis, brug en uni versiteit zijn zwaar beschadigd. De eerste hulp, met noodtenten en gaarkeukens is op gang gekomen. Maar er is de komende tijd nog veel meer hulp nodig, constateert de PvdA. Middelburg heeft een grote Mo lukse gemeenschap en de PvdA stelt voor daarmee te overleggen over welke hulp geboden kan wor den. Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Het groepje vormt een taskforce die overlast en drugshandel en -ge bruik op beeld en geluid wil vast leggen. Halverwege volgend jaar hopen boze bewoners en onderne mers het door hen verzamelde be wijs met een 'begeleidend dossier' aan te bieden aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie. De bewoners en werkers gaan recht streeks naar Den Haag, omdat het gemeentebestuur 'onmachtig is dan wel de daadkracht ontbeert om de straten in de Vlissingse binnen stad vrij van criminaliteit en over last te houden', meldt woordvoer der Emile Miedema. Miedema, die zelf aan de Aagje Dekenstraat woont, vecht al zes jaar tegen de overlast in zijn straat en (wijde) omgeving. Dik drie jaar ge leden dacht hij het gemeentebe stuur wakker te hebben geschud toen er een motie werd aangeno- men om een plan van aanpak op te stellen dat een eind moest maken aan overlastproblemen in het stadshart. Dat plan is, stelt Mie- dema, een papieren tijger gebleken. Na wat 'spierballenvertoon' in het begin is de politie nauwelijks nog te zien en hebben criminelen en overlastveroorzakers vrij spel, be toogt hij in een brief, die hij van daag ook op Facebook zet. Vijf oppositiepartijen hebben ko mende dinsdagavond in The Ball- De gemeente is onmachtig de straten van Vlissingen vrij van overlast te houden room aan de Oude Markt een bij eenkomst belegd onder de slogan: Stop de overlast! Miedema twijfelt of hij erheen gaat. Hij verwijst naar de eerdere voornemens en noemt het initiatief 'een herhaling van zetten'. ,,Maar mensen vragen me ook om mijn visie nog eens uiteen te zetten. Dus misschien moet ik toch gaan." werken voor de bezetter en hoe gedragen schoeisel tudens w1 autoband fr De editie van het tijd schrift van de Vrienden van het MuZEEum en het Gemeentearchief vertelt over het dagelijkse leven in Vlissingen ten tijde van de Slag om de Schelde. Normaal ver schijnt het kwartaalblad in een oplage van 620 stuks, nu zijn het er ruim 19.000 ter ere van het herdenkingsjaar. En om nog wat extra leden te werven voor de Vrienden. De redactie van Den Spiegel wist wel weg met het thema. Oud-archivaris Adrie Meerman heeft een lijst onderwerpen waaruit hij nog geruime tijd kan putten voor artikelen, zo veel bleef er over. Met eindredacteur Aafke Verdonk-Rodenhuis en gastschrijver Cor Heijkoop van stichting Bunkerbehoud is in een tiental korte verhalen het leven in oorlogstijd neergezet. Over de 'foute' burgemeester Callen- fels het snel afleerde om vrouwen daarvoor aan te wijzen. Over de huisvorderingen, waarbij de be zetter een sterke voorkeur had voor wonen aan de boulevards. ,,De foto bij dat verhaal is van het dak van mijn huis", vertelt Aafke Verdonk. De Duitse officieren die te zien zijn terwijl ze met een drankje verpozen in de zon zaten waarschijnlijk in het buurhuis, denkt ze. ,,Ik dacht niet dat mijn oma Duitsers in huis had." Adri Meerman verdiepte zich in het lot van de huisdieren en het vee in Vlissingen. Aan het einde van de oorlog wemelde de stad van de dieren wier huizen stukgeschoten en hun baasjes weggetrokken waren. De inunda tie in 1944 maakte het voor hen nog een graadje erger. Bovendien konden boeren hun beesten niet meer kwijt. ,,Het verhaal gaat dat de vader van schrijver Wim Hof man aankwam over de boulevard met een toom geiten en koeien. Kon hij goedkoop overnemen van een boer. Dezelfde avond was al een geit gestolen." Het gaat ook over ouders die kinderen thuis hielden van school, omdat die geen schoenen hadden. Over spelen in gebom bardeerde en lege huizen. En over de formidabele Annie M.G. Schmidt die de Duitse bezetters, die zelfs de Dik Trom-boeken verboden, niet kon uitstaan en koppig verboden boeken uit leende. Al zette ze die niet op haar toch zo nauwgezet bijgehou den uitleenlijsten. Aanmeldingen De Vrienden hopen op zo veel en thousiasme dat het aanmeldingen regent. Al is het ongewis hoe de vereniging verder gaat, nu het Ge meentearchief overgaat naar het Zeeuws Archief. ,,Het zal wel wat formeler gaan, denkt Aafke Ver donk. ,,Zo laagdrempelig als hier, waar we binnenstappen en ons zelf helpen aan wat we nodig heb ben, wordt het niet meer." zaterdag 5 oktober 2019 WA Het dagelijks leven in Vlissingen in de oorlog Kinderen die niet naar school mogen vanwege het dagelijkse luchtalarm en die rondhangen bij Duitse gaarkeukens. Schoenzolen van autoband. En Annie M.G. Schmidt die redt wat er te redden valt in een drijfnatte leeszaal. Het staat al lemaal in de bijzondere editie van Den Spiegel die komende week in alle Vlissingse brieven bussen valt. Claudia Sondervan Vlissingen Een groepje bewoners en onder nemers uit de Vlissingse binnen stad heeft het vertrouwen in de gemeentelijke aanpak van over last en criminaliteit verloren. René Hoonhorst Vlissingen -Emile Miedema Als zelfs de meest krachtige hoorapparaten u niet meer voldoende helpen om te kunnen horen en verstaan, dan kan cochleaire implantatie (Cl) de oplossing voor u zijn. Cl is een bewezen hulpmiddel en wordt in Nederland al ruim 30 jaar toegepast in academische ziekenhuizen. Wilt u meer weten over Cl en andere mogelijkheden bij ernstige slechthorendheid, meld u aan voor de voorlichtingsmiddag op dinsdag 22 oktober van 14.00 -16.30 uur in Goes. Deelname is kosteloos. Aanmelding is noodzakelijk vanwege een beperkt aantal plaatsen. De locatie is goed bereikbaar met de auto en wordt bekendgemaakt na de aanmelding. Een schrijftolken ringleiding zijn aanwezig. U wordt te woord gestaan door een specialist van Cochlear en ervarings deskundigen met Cl die vertellen over hun ervaringen en mogelijkheden met Cl. Na afloop van de bijeenkomst is er gelegenheid voor verdiepende vragen en uitwisselen van ervaringen met andere aanwezigen. U kunt zich aanmelden via deze weblink: https://www.cochlear.com/nl/ informatiebijeenkomsten-ci Voorvragen of aanmelding kunt u ook terecht bij Rosanne van der Pas - van Esch, Cochlear Audiologie Specialist Tel.: 0615 96 23 28, mail: rvanesch@cochlear.com HOUTEN ZOOL FLEXIBELE HOUTEN ZOOL KLEPPER) houten p APlC.ft. papier LNOSMSSiitSS ,HOLL LANGSDOORSNEDE PAPIER 1 MÊT TEXTlELj LANGSDOORSNEDE klombmetzool/hakbeslag klomp met autoband WERSCHOEN (KISTJE) ZOOL/HAK VAN ^0 A Met helm naar school. Het was een geklepper van je welste op straat met al die hou ten zolen. ILLUSTRATIES CEES VAN DER BURCHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35