Minivarken Sven viert graag dierendag met de kinderen IN DE REGIO 6 Studentenhuisvesting MIJN DORP, MIJN STAD Woongoed Middelburg en de ge meente willen tussen de Kanaal- weg en de spoorlijn drie apparte mentencomplexen bouwen voor in totaal 250 studenten van de HZ. Be woners aan de andere zijde van het spoor, aan de Segeerssingel, zien dat niet zitten en vragen de ge meenteraad het plan niet door te zetten. Vereniging van Huiseigenaren 'De Segeerders' vreest meerdere problemen. Treingeluid zal harder klinken als dat weerkaatst tegen de gevels van de flats. Omdat die hoog worden - één van de blokken krijgt negen etages - verliezen hun hui zen licht en privacy. Opgerekt Ook voor de studenten zelf is het geen goede plek, stelt De Segeer- ders. Geluid, trilling, luchtkwali teit en bodemverontreiniging noe men zij als nadelen. Volgens wet houder Aalberts voldoet het plan aan alle eisen. Als je de afzonder lijke onderzoeken bekijkt, kan het allemaal net, maar als je ze geza menlijk beoordeelt levert het geen goed woonklimaat op, vindt de vereniging. Dat leidt voor De Se- geerders tot de slotsom: 'het klopt wel, maar het deugt niet'. Sommige normen, zoals die voor geluid, zijn namelijk opgerekt om het plan pas send te maken, stellen zij vast. Rechtszaak Aalberts ontkent niet dat de Ka- naalweg 'een moeilijke plek' is. ,,Maar het is ook een interessante plek", benadrukt hij. De HZ heeft voor de komst van opleidingen naar het Groenewoud aan de ge meente gevraagd te zorgen voor centrale studentenhuisvesting. Daarom is de keuze gevallen op één groot complex en niet voor meer dere kleine. ,,In dat verband heb ben we onlangs nog een rechtszaak gewonnen tegen een aanvraag voor studentenhuisvesting in de Sint Jo- risdoelen aan de Balans. Ook de rechter heeft geoordeeld dat het beter is om eerst het plan voor de Kanaalweg uit te voeren." Aalberts wijst er bovendien op dat met die 250 verwachte HZ-stu- denten 'de koek nu ook weer niet zo groot is' dat het loont om nu al op meerdere plekken studentenka mers te maken. Anderzijds spreekt Woongoed Middelburg, dat de flats gaat bouwen en verhuren, wel van 'een belangrijk plan om Middel burg als stad van hoger onderwijs vorm te geven'. ,,Dit betekent een economische en culturele impuls voor de stad", zegt directeur Eric de Ceuster. Sven is hèt mannetje van het kwartet. Met een nijdige beet jaagt hij Ruudje weg, die jankend op de loop gaat. Ook vrijdagmiddag op dierendag. Maar als de Middelburgse Aukje (5) met vriendinnetje Vienna (ook 5) het buitenverblijf van de var kens binnenstapt, is Sven de vriendelijkheid zelve. Dieren- vriendin Aukje krijgt al een kusje voordat medewerkster Angela van De Klepperhoeve met feestelijke brokjes komt aandraven. Op aandringen van Aukjes broer Als Aukje met Vienna het varkensverblijf binnenstapt, is Sven de vriendelijkheid zelve Siem (7) gaan de kinderen met moeder Tessa de boerderij weer in. Daar maken ze met een dozijn an dere kinderen fruitslingers voor konijnen en cavia's, vetbollen voor vogels en honden- en kattenkoek- jes. In de hondenkoeken is pinda kaas een belangrijk ingrediënt, in de kattenlekkernij zit tonijn. Is er toch nog een dier de klos op 4 ok tober, geeft Angela schuldbewust toe. ,,Maar ja, veel dieren eten ook andere dieren." Kattenkoekjes Kalina (7) maakt vetbollen voor vogels in haar tuin. De gelatine die de zaden en het meel bij elkaar houdt glibbert wel een beetje, vindt ze. Toch vindt ze het leuk om de bollen te maken. Grieze lend: ,,Maar ik ga ze niet proeven hoor." Een vrijwilligster van de kinder boerderij proefde na het bakken wel een honden- en een katten- koek. Lachend: ,,De kattenkoekjes stinken en die van de honden smaken nergens naar. Gelukkig denken de meeste dieren er anders over." Dag van de Ouderen Wetenschapsdag Sunshine boys Zaterdag Zondag zaterdag 5 oktober 2019 Buurt tegen flats naast het station De bouw van studentenflats naast het station van Middelburg stuit op protesten van bewoners aan de andere kant van het spoor. Die plek is niet goed voor de buurt én niet goed voor de studenten stellen zij. ,,Het is een moeilijke plek, maar ook een in teressante", reageert wethouder Johan Aalberts. Maurits Sep Middelburg De Middelburgse gemeenteraad moet donderdag 10 oktober een definitief besluit nemen over het project. Beledig Napoleon, Olaf, Ruudje en Sven niet door ze hangbuik zwijntjes te noemen. Ze horen tot de Göttinger minivarkentjes en hebben een 'gestroomlijnd uiterlijk', leert een plakkaat op hun nachthok op de Middel burgse kinderboerderij De Klepperhoeve. René Hoonhorst Middelburg VLISSINGEN Stichting Dag van de Ouderen Vlissingen houdt vandaag een mu zikale middag in woon zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Zeeuwse Sien is uitgenodigd, samen met accordeo nist Monty van Belzen. De dag duurt van 14.00 tot 16.15 uur. De middag is gratis toegankelijk voor de ouderen in Vlis- singen en omstreken. MIDDELBURG De wetenschapsdag voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar vindt van daag plaats in de biblio theek. Het volledige pro gramma is te vinden op dezb.nl. Om 12.00 en 14.00 uur begint een Klokhuis Meet Up over zelfrijdende auto's. Be langstellenden zijn van 10.00 tot 16.00 uur wel kom aan de Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. MIDDELBURG De muzikale komedie The Sunshine Boys gaat vandaag in première in Middelburg. De komedie is oorspronkelijk ge schreven door Neil The Sunshine Boys. foto marja van noort Simon en vertaald/be werkt door Ger Apel- doorn/Harm Edens. De regie is in handen van Peter Adriaanse. De voorstelling begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Minitheater, Verwerijstraat 53. Kaar ten kosten 12,50 euro, via middelburgsmini- theater.nl of bij De Drvkkery en boekhandel 't Spui. KOUDEKERKE Het Blauwe Hof, 10.00 16.00 uur: Boeken- en brocantemarkt MIDDELBURG Kruit- molen, 10.00 uur: Re pair Café; Galerie Gerritse, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zeeuwse Land schappen van An- toine Mes en Yvette Lardinois; Kloveniersdoelen, 14.30 uur: Familie voorstelling 'De tui nen van Ginder'; Zeeuws Musuem, 15.00 uur: Opening tentoonstelling 'won- derkamers'; Wijkcen trum Palet, 15.00 17.00 uur: Humanis tisch verbond over mentorschap VLISSINGEN Wal- straat en Schelde- plein, 08.00-15.00 uur: Versmarkt WESTKAPELLE Vuur toren 't Hoge Licht, 13.00-16.00 uur: Ope ning foto expositie over de Noorse com mando's op Walche ren MIDDELBURG Zeeuwse Concert- zaal, 11.00 uur: Optre den Anuschka Maria Eugenia Pe- dano; Diverse loca ties, 13.00-17.00 uur: Kunst- en cultuur route; Gravenstraat 63, 14.00 uur: Ope ning expositie Ommo Wille NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 15.00 uur: Concert Chris Smither (blues) VLISSINGEN Presi dent Rooseveltlaan 731A, 09.00 uur: Clubmatch voor duitse herdershon den. Sven geeft Aukje al kusjes voor de brokjes gearriveerd zijn. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34