Luxe recreatiewoningen jagen prijzen op Regentips ^8* ZEELAND 3 Vijfduizend wandelaars lopen morgen de kustmarathon. Het wordt een dag met regen, véél regen. Maar Jacqueline en Bea hebben veel zin in hét Zeeuwse wandelfeest. Bea Jobse (54) Bea Jobse (54) uit Oostkapelle is een 'uutloper': ze heeft alle wan delmarathons volbracht. Zondag staat ze voor de vijftiende keer aan de start in Burgh-Haamstede. Ze heeft er weer zin in. ,,Het publiek is altijd zo enthousiast. Je hebt on derweg tijd voor een praatje. Bij de hardlopers gaat het erom zo snel mogelijk binnen te zijn, maar bij de wandelmarathon gaat het meer om de gezelligheid." Elk jaar loopt Bea met een groepje vriendinnen dat van sa menstelling wisselt. ,,Ik ben de enige die alle edities meegelopen heeft." Rond drie uur zitten Bea en haar vriendinnen bij café het Kas teel van Batavia in Westkapelle. ,,We vinden het niet leuk om al om drie uur in Zoutelande te zijn. Dan zijn er nog maar weinig men sen. Hoe sneller we lopen, des te langer zitten we bij het Kasteel van Batavia. We vertrekken om vijf uur, zodat we net op tijd over de finish zijn. Het is dan hart stikke gezellig in Zoutelande: er staan altijd wel bekenden in het publiek. Iedereen roept naar je vanaf de kant. Na afloop gaan we nog uit eten in het dorp. Het is ge woon een heel leuk weekend." Trainen, daar doet Bea niet aan. ,,Het komt er gewoon niet van. Als je een basisconditie hebt, dan moet je de wandelmarathon uit kunnen lopen." Blaren? ,,Ja, die heb ik in de eerste edities wel ge had, maar daar heb ik wat op ge vonden. Ik tape mijn voeten hele maal in. Die blaren blijven dan weg tot de volgende dag." Ze lacht. ,,Op maandag is het wel wat lastig om mijn stoel uit te komen op kantoor." Theo Giele Vlissingen Op 1 januari 2019 was de gemid delde vraagprijs voor een recrea tiewoning in Zeeland meer dan zeven ton. Deze cijfers heeft de Nederlandse Vereniging van Ma kelaars (NVM) gisteren bekend gemaakt. Van de totale nieuwbouw in de recreatiesector staat bijna de helft in Zeeland. Ondanks het sterk groeiende aanbod (plus 44 pro cent) zijn de prijzen in Zeeland niet gedaald. ,,In Zeeland was begin dit jaar Het zijn tekenen dat er kennelijk een kapitaalkrachtige doelgroep is voor woningen in Zeeland - NVM twee op de drie van de aangebo den recreatiewoningen een nieuwbouwwoning. Voor Neder- land was dit slechts één op de vijf. Een deel van dit nieuwbouwaan- bod betreft twee grote nieuw- bouwparken aan het Veerse Meer/Kamperland met prijzen van 600.000 tot ruim boven de miljoen euro. De huizen zijn voor permanente bewoning ge schikt. De prijzen worden sterk beïnvloed door deze woningen. In de rest van Zeeland is ook veel re latief duur nieuwbouwaanbod te vinden", aldus de NVM. De gemiddelde vraagprijs voor een nieuwe recreatiewoning in Zeeland was in 2018 liefst 860.000 euro. Voor bestaande woningen was dit 446.000 euro. ,,Het zijn tekenen dat er kennelijk een kapi taalkrachtige doelgroep is voor de (nieuwbouw)woningen in Zee- land", aldus de NVM in haar rap port De Nederlandse markt voor re creatiewoningen. Wadden Zeeland is na de Waddeneilanden de duurste regio voor recreatie woningen in Nederland. Nergens zijn woningen per vierkante me ter zo duur. Op de derde plaats staat de Noord-Hollandse kust. zaterdag 5 oktober 2019 uit Bea Jobse uit Oostkapelle loopt voor de vijtiende keer mee. en Zoutelande Bianca Smet van Wandelsportvereniging De Vro lijke Tippelaars heeft de leiding over de Wandel marathon. Tips van een ervaren tippelaar, met het oog op het slechte weer dat voorspeld is: Draag luchtige kleding die snel droogt Smeer vaseline op plekken waar kleding kan schuren Neem extra droge kleding mee Neem minstens drie paar sokken mee. Trek droge aan als je van het strand af komt. Zand dat in je schoenen kom,t gaat schuiven en schu ren. De regen maakt je huid nat en week, dan ontstaan er snel blaren. Liefst sokken zonder naden. Of keer ze binnen stebuiten, dan heb je geen last van de naden. Ook al is het nat, je moet blijven drinken. Je li chaam verbruikt extra energie om warm te blij ven. Daardoor transpireer je en verlies je vocht. Drink tussendoor liefst iets warms. Op sommige posten wordt bouillon aangeboden. Ideaal, want zo vul je ook je zout aan. Krijg je het warm, doe dan toch niet te veel uit. Bianca Smet: ,,Ik herinner me een paar dames die er graag modieus bij liepen en helemaal on derkoeld waren geraakt in hun korte broekjes. Die konden de marathon niet uitlopen." Zeker als er veel wind staat is het aan te raden een petje op te doen zodat het zand niet in je ogen waait, of een mutsje dat ook je oren be schermt. Draag een lange regenjas of een pak met een broek.! Bea lopen hem altijd Cornelleke Blok De gemiddelde vraagprijs voor recreatiewoningen in Nederland is vorig jaar met liefst 27 pro cent gestegen. De oorzaak is een golf van aanbod van nieuwe grote luxe recreatiewoningen in Zeeland met prijzen tot ruim boven de miljoen euro. INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service Erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddétectietiedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colljnbv.nl lnfo@colljnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31