Vleesfabriek is hardleers Barry Hay maakt plaat met Meijers en Vera Hondenweer Staten boos op Bos (FvD) wegens lange betogen 2 WANDELMARATHON DOORZETTERSA Commentaar En weer slaat de listeriabacterie toe. Deze week wordt be kend dat de vleeswaren van de Nederlandse fabrikant Offerman besmet zijn. Ze liggen bij ketens als Jumbo, Aldi en Sligro. Het kostte al drie Nederlanders het leven. Een zwangerschap liep slecht af. En er is meer. De Duitse deelstaat Hessen sluit de vleeswarenfabriek Wilke om dezelfde reden, twee sterfgevallen. Deze ellende komt bovenop recente uitbra ken van de gevaarlijke bacterie. Bijvoorbeeld in producten van Albert Heijn, Deen en Boni. Ook in Spanje was onlangs een lis- teria-rel. Het gevaar is dus bepaald niet nieuw. Na de bekendmaking van de besmetting bij Offerman komt er snel actie. Supermarkten halen de vleeswaren uit de schap pen. Overal verschijnen lijsten met de gevaarlijke producten. Er komt uitleg over eventuele gezondheidsklachten. En over wat je dan moet doen. Allemaal goed. Maar op de hamvraag heeft niemand een duidelijk antwoord. Hoe kunnen we dit risico drastisch beperken, liefst helemaal uitbannen? Het is wellicht niet te vermijden dat bacteriën als listeria en salmonella zo nu en dan opduiken. Maar we moeten er wel alles aan doen om ons voedsel zo veilig mogelijk te houden. Juist in bedrijven die voor honderdduizenden mensen etenswa ren verwerken, moet de voedselveiligheid maximaal zijn. Daarom is het niet te verteren dat Offerman ondanks een eer dere waarschuwing van de voedsel- en warenautoriteit NVWA fouten bleef maken met de hygiëne. Niet te verteren dat Offerman na waarschuwing van de NVWA toch nog in de fout gaat met hygiëne Hay en Meijers raakten bevriend toen ze in 2017 samenwerkten voor het tv-programma Use's Veranda van Ilse DeLange. Het idee was een album vol duetten op te nemen, omdat beiden het te druk hadden om nieuwe nummers te schrijven. Er werden heel veel liedjes uitgeko zen, maar uiteindelijk komt er maar één duet op de plaat. Dat wordt Blue Bayou van Roy Orbison. Hay zingt dat samen met Danny Vera. ,,Ik ben op Curacao net verhuisd ALMANAK naar Blue Bayou, dus die tekst is me helemaal op het lijf geschreven", al dus Hay in een persbericht. ,,Ik zing het samen met Danny Vera, die vaak bij ons op het eiland gelogeerd heeft; een groot talent en een ge weldige vent." De plaat komt 15 no vember uit. Ik zing het samen met Danny Vera; een groot talent en een geweldige vent In december en januari staat Meijers in theaters met het pro gramma Delta Boy. Als muzikant uit de Zeeuwse delta speelt hij lied jes uit de Mississippi-delta. Regen striemt onophoudelijk te gen de ramen van het redactie kantoor in Terneuzen. Boven heel Zeeuws-Vlaanderen hangt op vrijdag een dichte nevel. Het lijkt de hele dag niet echt licht te worden en de meeste verslagge vers worden er zelfs een beetje somber van. De verslaggevers met huisdieren zijn vreemd ge noeg wél in hun nopjes. Ze halen honden-, katten- of konijnen snoepjes en lopen fluitend met paraplu over straat. De slechte weersvoorspelling op Wereld dierendag had wat hen betreft niet beter kunnen zijn. ,,Want het is hondenweer!" Scooterrijder gewond na botsing Eigen College Tour bij Scheldemond Het Scheldemond Col lege in Vlissingen begint een eigen versie van het interviewprogramma Col lege Tour. De eerste gast is Zeeuws ondernemer in recreatie en gezondheidszorg Henk van Koeveringe (foto). De oprichter van vakan tieconcern Roompot wordt donderdag 10 ok tober van 15.15 tot 16.15 uur ondervraagd door Ariane Lafort in gebouw Sardijn van het Schelde mond College. De sessie is vrij toegankelijk. Er volgen dit schooljaar nog drie interviews met succesvolle Zeeuwen. Kruiningen Kapels duo betaalt met vals geld Jacqueline van Seters (56) Een jaar geleden had Jacqueline van Seters (56) uit Vlissingen niet kunnen denken dat ze weer aan de start van de kustmarathon zou staan. Eind september 2018 werd ze geopereerd, omdat even daarvoor darmkanker geconstateerd was. ,,Mijn man en ik waren al aan het oefenen voor de marathon, toen ik de diagnose kreeg." In haar plaats liep haar dochter de 42 kilometer uit. ,,Ik heb mijn man en dochter wel binnengehaald." Het gaat nu een stuk beter met Jacqueline, als is ze nog wel onder controle in het ziekenhuis. Ze is vastbesloten om de wandelmara thon uit te lopen. Ze zamelt dit jaar geld in voor onderzoek naar de ziekte die ze zelf kreeg. ,,Mijn con ditie is niet al te best, maar ik wil laten zien dat ik er weer ben. Het sporten geeft houvast. Al die men sen aan de kant geven me morgen een oppepper." Jacqueline loopt voor de dertiende keer mee. ,,Ik vind het zo leuk dat al die mensen aan de kant staan. Het geeft een ge voel van saamhorigheid: onderweg praat je met zoveel mensen en ie dereen heeft z'n eigen reden om mee te lopen." Vier keer heeft Jacqueline een lange toch gelopen om zich voor te bereiden. ,,De laatste keer was 25 kilometer. Dat kostte me veel moeite, maar ik heb er vertrouwen in dat ik het ga redden. Opgeven is geen optie." Het mulle zand tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle is een kuitenbijter. ,,Het is echt ploe gen. Als ik daar loop, denk ik altijd: 'waarom doe ik dit?' Het is echt su- perzwaar." Haar man is haar 'grote steun', en haar All Star-gympen haar 'trouwe maatjes'. ,,Ik heb elke wandelmara thon nog op die schoenen gelopen. Mensen kijken me wel eens aan van 'die is gek', maar ik heb nog nooit blaren gehad." Bos heeft er een handje van om vra gen aan het provinciebestuur in te leiden met lange betogen vol Fo rumstandpunten over andere on derwerpen. Voor hij gisteren toe- kwam aan zijn vraag over het nieuws van de dag, stelde hij eerst dat oktober als een zwarte maand is begonnen en hekelde hij het evene ment Black Achievement Month en het besluit van Middelburg over roetveegpieten bij de intocht. Tot twee keer toe moest Van den Berge hem aansporen zijn vraag te stellen. Die ging over het besluit van Mid delburg om zich kandidaat te stel len als kernlocatie voor asielzoe- kersopvang in Zeeland. ,,U heeft de mond vol van demo cratie", reageerde Van Unen, ,,maar daar gaan wij helemaal niet over." Ze kreeg bijval van De Bat die het 'onzin' noemde dat Bos er ook nog de stikstofkwestie bij haalde. zaterdag 5 oktober 2019 II Volgende maand verschijnt For you baby, een album van Golden Earring-zanger Barry Hay en de uit Hulst afkomstige multi-in strumentalist en producer J.B. Meijers. Er staat ook een duet op van Barry Hay en Danny Vera. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Barry Hay, zanger Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een scooterrijder is gis terochtend gewond ge raakt bij een aanrijding in Vlissingen. Het slachtof fer kwam rond 11.20 uur met zijn snorscooter bij de rotonde op de kruising van de Sloeweg en de Burgemeester van Woel- derenlaan in botsing met een Duitse personen auto. De gewonde is per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis. Een politieagent heeft de snorscooter wegge bracht. De bestuurder van de auto kon na het afleggen van een verkla ring zijn weg vervolgen. Het verkeer moest tijde lijk over één rijstrook. VLISSINGEN Een man en vrouw uit Kapelle hebben donder dag betaald met vals geld bij meerdere win kels in Kruiningen en Wemeldinge. De twee zijn aangehouden en zit ten vast. De politie kreeg donderdagmid dag meerdere meldin gen van ondernemers uit Kruiningen en We- meldinge. Ze verwezen allemaal naar dezelfde man en vrouw. Hun sig nalement was duidelijk en daardoor werden ze al snel opgepakt in hun woning in Kapelle. Win keliers die ook slachtof fer zijn, wordt gevraagd aangifte te doen. Jacqueline Steeds meer Statenleden begin nen zich te ergeren aan de bij dragen van Martin Bos van Forum voor Democratie. Hij werd gisteren op de vingers ge tikt door voorzitter Kees van den Berge (SGP) van de com missie bestuur, Statenlid Ger van Unen (SP) en gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA). Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30