Oktoberfes Einde aan chaos afslag Yerseke Provincie eist oplossing voor kakveld 't Scheld 2 MAIKEL HARTE Column In deze krant was donderdag aandacht voor het toenemende aantal oktoberfest-evenemen- ten in Zeeuws-Vlaanderen. Deze krant is nogal altijd onderverdeeld in verschillende regiokaternen en nu vraag ik mij af of dit specifiek Zeeuws-Vlaams nieuws was of bedoeld was voor de hele provin cie. In heel Nederland nemen ok- toberfesten in aantal toe en dus neem ik aan dat dit in de rest van Zeeland ook zo is. Of is het toene mende aantal oktoberfesten bin nen onze provincie vooral een Zeeuws-Vlaams fenomeen? Dat laatste zou makkelijk kun nen, omdat bij zo'n oktoberfest carnaval nooit ver weg is. Immers, je hijst je in een lederhosen of een dirndl, het bier is niet aan te sle pen en de muziek is niet bepaald voor muzikale fijnproevers. Car naval wordt weliswaar ook in de Zak van Zuid-Beveland gevierd, maar toch vooral beneden de Wes- terschelde en het zou de meest lo gische verklaring voor het succes van oktoberfesten in Zeeuws- Vlaanderen zijn. ook nog de meer Bourgondische inslag van de Zeeuws-Vlaming als reden voor het succes aangevoerd. Ik weet niet of dat wetenschappe lijk bewezen is (ik heb zo mijn twijfels), maar als ik naar komend weekend kijk dan zou het wel eens zo kunnen zijn. Op Walcheren en Schouwen-Duiveland lopen ze marathons en in Zeeuws-Vlaan- deren gaan ze aan de pullen bier en de braadworst. Dat is wel een verschilletje. Wat ik nu eigenlijk vooral bijzon der vindt is het feit dat we een maand geleden nog uitgebreid de Slag om de Schelde aan het vieren waren en nu Duitse bierfeesten gaan imiteren. Het moet voor al die Britse, Canadese en Poolse ve teranen toch een rare gewaarwor ding zijn dat we in september vie ren dat we de Duitsers hebben verslagen en in oktober net doen of we Duitsers zijn. Ik hoor het zo'n veteraan al zeggen: Als je lie ver Duitser was geweest, had dat dan van tevoren gezegd In Zeeuws- Vlaanderen gaan ze aan de pullen bier en de braadworst DE STELLING Vandaag: Ik eet geen voorverpakte vleeswaren meer Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters PRETTI6 Brand in school De Geule aangestoken Grote brand in viskotter Yerseke Vrouw uit haar dak in woning van ex ,,Heel Reimerswaal schreeuwt om een oplossing." Wethouder Jaap Sinke was een maand geleden glas helder in deze krant. Hij reageerde op drie ongelukken die in negen da gen plaatsvonden op de drukke kruising van afrit 33 met de Oude Rijksweg bijKruiningen. Sinke vraagt al jaren aandacht bij Rijks waterstaat en de provincie Zeeland voor de onveilige situatie. Die is er volgens hem alleen maar slechter op geworden sinds het kruispunt Zanddijk/Oude Rijksweg door een vloeiende bocht is vervangen. Rijkswaterstaat en de provincie zijn nog in overleg over de defini tieve aanpak en de financiering van dit knelpunt, zo laat de provincie weten. ,,Het is niet mogelijk het knelpunt op korte termijn aan te pakken. Omdat een snelle oplos sing nodig is, worden nu tijdelijke maatregelen genomen. De ver keersregelaars worden over onge veer zes weken vervangen door (tij delijke) verkeerslichten. Deze blij ven staan totdat er een definitieve oplossing is." Sinke reageert opgelucht. Hij heeft zelf al ervaren dat de 'levende verkeerslichten' uitstekend functi oneren. ,,Ik kwam gisteren over de Oude Rijksweg aangereden vanuit Het was heel goed geregeld: aan alle kanten waren de rijen kort Kapelle en moest denk ik een mi nuutje wachten bij één van de twee verkeersregelaars. Het was heel goed geregeld: aan alle kanten wa ren de rijen kort." Volgens de wet houder stonden de auto's vanaf de snelweg ook niet in dubbele rijen te wachten. Dat leverde volgens hem gevaarlijke situaties op. Hij antwoordde gisterochtend op vragen van Statenlid Marten Jans- sens (CDA). ,,We hebben het natio nale nieuws weer eens gehaald", verzuchtte die. Waarop hij de kop van de NOS aanhaalde: ,,Entree van Zeeland is één groot openbaar toi let." Op de parkeerplaats stoppen toe risten en vrachtwagenchauffeurs. Nadat het Rijkswaterstaat afgelo pen zomer niet lukte de openbare toiletten schoon te houden, werd onlangs besloten ze af te sluiten. Daardoor is de viezigheid alleen maar toegenomen, omdat passan ten nu hun behoeften doen in het gras. ,,Dit is zo'n kwestie van: ik ga er niet over, maar ik ben er wel van", reageerde De Bat. Hij zei dat de pro vincie donderdag - niet voor het eerst - nog eens bij Rijkswaterstaat heeft gesuggereerd andere borden neer te zetten. Volgens hem is het beter om automobilisten er bij Ber gen op Zoom al op te wijzen waar ze wél naar het toilet kunnen, in plaats van de mededeling dat het bij 't Scheld niet meer kan. Afsluiten ,,We hopen dat Rijkswaterstaat die suggestie nu eindelijk eens gaat overnemen", aldus De Bat. ,,Het is de eerste plek waar mensen Zee land binnenkomen. Dat moet in orde zijn. Anders moet je die par keerplaats maar helemaal afslui ten." Hoewel De Bat zei wel begrip te hebben voor de moeilijkheden van Rijkswaterstaat, liet hij weten het hogerop te zoeken als het vanuit Middelburg niet lukt. ,,Ik kan me niet voorstellen dat Rijkswaterstaat in Den Haag hier blij mee is. Dit moet gewoon worden opgelost." 2 of 3 dagen boetiekhotel in hartje Hasselt incl. ontbijt zaterdag 5 oktober 2019 In het artikel werd daarnaast Reageer op pzc.nl Gisteren: Een huisdier maakt het leven leuker 1066 stemmen TERNEUZEN Minderjarigen hebben vo rige maand brand ge sticht in de voormalige basisschool De Geule in Terneuzen. Dat heeft de politie geconcludeerd op basis van onderzoek. Volgens een woordvoer ster van de politie zijn de daders opgespoord aan de hand van getuigenver klaringen. Ze gaat er nu van uit dat de minderjari gen verantwoordelijk zijn voor de brand. Het dos sier is overhandigd aan de officier van justitie. Die zal bepalen wat er met de minderjarigen gaat gebeuren. De brand in De Geule ontstond op maan dag 9 september iets na het middaguur. YERSEKE Aan de Dregweg in Yer- seke heeft gistermiddag een grote brand gewoed in een viskotter. De brandweer werd om 16.10 uur gealarmeerd. Niet veel later werd er opge schaald naar grote brand. Ook werd een ambulance uit voorzorg opgeroepen. De boot stond naast een scheepswerf op de kade voor onderhoud. Al vrij snel sloegen de vlammen uit de boot. De rookont wikkeling van de brand was van flinke afstand te zien. Er is niemand ge wond geraakt. Een 59-jarige vrouw uit Yerseke is donderdag avond opgepakt wegens mishandeling. In het huis van haar ex sloeg ze een andere vrouw zo hard, dat die gewond raakte. De politie kreeg tegen 22.00 uur een melding van een conflict in een huis aan de Van Klinken bergstraat in Yerseke. De verdachte was naar de woning van haar ex- partner gegaan en kreeg het daar aan de stok met een andere vrouw. Volgens de poli tie sloeg ze haar rivale met een houten voor werp. Die raakte daarbij gewond en deed aan gifte. De verdachte is in de cel gestopt. De chaos bij afslag 33 bij Krui- ningen is beteugeld. Verkeersre gelaars leiden sinds dinsdag zowel in de ochtend- als avond- spits het verkeer in goede banen. Daardoor hoeven auto's niet meer stil te staan op de vluchtstrook van de A58. Over zes weken komen er tijdelijke verkeerslichten. Joeri Wisse Yerseke -Jaap Sinke, wethouder De provincie eist dat Rijkswater staat de parkeerplaats 't Scheld aan de A58 bij Rilland op orde brengt. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat dreigt de kwestie bij de Haagse directie van Rijkswater staat aan te kaarten als er in Zeeland niks gebeurt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Yup Hotel - Differrent Hotels V 1 of 2 overnachtingen in een YUP Cabin 1 of 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 15,00 p.p.p.d. Limburg vakantiepas met kortingen V Late check out tot 14.00 uur Tipl Bezoek Winterland Hasselt hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2