c* Illegale sigarettenfabriek in Kapelle Acht mensen aangehouden en 1,5 miljoen sigaretten gevonden Jacqueline van Seters Jenna de Beule GOES Zo'n dertig kinderen hingen gistermiddag aan de lippen van schrijfster Anna Woltz, die in boekhandel De Koperen Tuin in Goes kwam vertellen over het kinderenboekenweekge- schenk. De schrijfster vertelde over haar boeken en het ontstaan van het boekenweekgeschenk. Haaientanden gaat over de elfjarige Atlanta die in 24 uur rond het IJsselmeer wil fietsen. Eerder op de dag deed de schrijfster boekhandel De Drvkkery in Middelburg aan, voor een gehoor van ruim 75 kinderen. Een aantal scholen had ruimte gemaakt voor een bezoekje onder schooltijd. loopt de wandelmarathon op haar gympies is betoverd door dansen Wendy de Jong en Joeri Wisse Kapelle In de loods van de fabriek, die op dat moment in bedrijf was, werd ook nog eens 10.000 kilo ruwe ta bak gevonden. Volgens de FIOD, de opsporingsdienst van de Belasting dienst, stonden in de loods 104 do zen met ruim een miljoen sigaret ten, 217 dozen met 440.000 losse si garetten en 71 dozen met ruwe ta bak. De FIOD is bij het onderzoek betrokken omdat met handel in de nagemaakte pakjes enorm veel be lasting wordt ontdoken. De pro ductiewaarde van een pakje be draagt zo'n anderhalve euro terwijl sigaretten van bekende merken in de winkel worden verkocht voor 6,70 per pakje. Ook de merkverval sing is een strafbaar feit. Ontruiming De makers wilden de rookwaren waarschijnlijk in België en Neder land verkopen. Alles wordt vernie tigd, evenals de machines waarmee de sigaretten en de bijbehorende pakjes werden gemaakt. Het onder zoek nam gisteren nog de hele dag in beslag. De ontruiming vindt vandaag plaats. Volgens de officier van justitie van het functioneel parket, die ter plaatse was, hebben de acht men sen die zijn aangehouden geen Ne derlands paspoort. Ze hebben zich niet verzet tij dens hun aanhouding en zijn voor verhoor overgebracht naar verschillende bureaus in de omgeving. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten. Waarschijnlijk was het nachtwerk, denkt een buurman Over hoe lang in de loods al ille gale sigaretten worden gemaakt, doet de officier geen mededelingen. Ook wil hij op dit moment niets zeggen over de eventuele betrok kenheid van de eigenaar of de ver- huurder van het pand. Een onder nemer die een stukje verderop aan de Handelsweg een loods huurt staat te knipperen met zijn ogen als hij het nieuws hoort. ,,Een illegale sigarettenfabriek? Nee, dat had ik nooit verwacht. Ik dacht eigenlijk dat er weer een nieuwe garage was gekomen met al die auto's die vandaag op het ter rein stonden. Maar dat zijn dus al lemaal auto's van de politie..." Autobedrijf De man, die liever niet met zijn naam in de krant wil, vermoedt dat het fabriekj e nog niet heel lang ope rationeel is. ,,Tot vorig jaar zat hier nog een ander autobedrijf. Ik denk dat een maand of twee geleden dat bord aan de gevel is gehangen." De kleurige gevelreclame met de tekst 'BOR Transport Logistics' zegt hem verder niets.De buurman vindt het opvallend dat hij nog nooit iemand bij de loods heeft gezien, terwijl er tijdens de inval toch acht mensen in het pand aanwezig waren. ,,Mijn broer en ik zijn hier een paar keer per week, ook 's avonds, maar ik heb nog nooit iets gezien. Die productie van die sigaretten moest bijna wel 's nachts plaatsvinden, denk ik." Het is de tweede keer dit jaar dat bedrijventerrein De Smokkelhoek in het nieuws komt met criminele activiteiten. In maart viel de politie een loods 250 meter verderop aan de Handelsweg binnen. Bij dit fruitbedrijf zou een partij cocaïne van 1500 kilo aangekomen zijn. De burgemeester sloot het pand in juni voor een half jaar. 1% I zaterdag 5 oktober 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO MARCELLE DAVIDSE ZEELAND 2 en 12 ZEELAND9 Bij een transportbedrijf aan de Handelsweg in Kapelle is gister ochtend een illegale sigaretten- fabriek gevonden. Bij een inval zijn rond 9.30 uur acht mensen aangehouden en 1,5 miljoen si garetten in beslag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29