effeweg.nl Kerstmarkten 2,3 en 4 dagen al va. 59, MEDIA CULTUUR 25 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling De acteur fantaseert intussen over de nabije toekomst. ,,De mogelijkhe den zijn legio. Het is misschien straks mogelijk dat jullie mij in een film met Marlon Brando als tegenspeler gaan zien'', zegt Smith, verwijzend naar de legendarische acteur, die in 2004 overleed. Levensecht Aan het proces zit wel een nadeel, zo ondervond Smith. Toen regisseur Ang Lee (Life of Pi, Brokeback Moun tain) zijn beoogde hoofdrolspeler benaderde, had hij een voorwaarde die de ster aan het twijfelen bracht. ,,Ik mocht de hele film geen make-up gebruiken. De nieuwe camera's die hij wilde gebruiken, registreren alles zo tot in detail dat het niet meer le vensecht lijkt. Voor mij was dat bijna een reden om de rol te weigeren. Dat ik toch akkoord ben gegaan, heeft te maken met de manier waarop Lee het verhaal door middel van deze nieuwe technieken wilde vertellen. Het was voor mij een te groot avontuur om nee tegen te zeggen.'' Stel dat Smith zijn jongere digitale ik advies zou geven voor het vervolg van diens carrière, wat schiet hem dan te binnen? ,,Ik zou hem meer durf adviseren dan ik in mijn latere loopbaan heb gehad. Misschien zou hij meer risico's durven nemen. Dat lijkt mij logisch. In tegenstelling tot de ouder wordende Will Smith die over een paar jaar geen actiefilms meer kan maken, kan die digitale Smith nog jaren vooruit. Ben ik daar jaloers op? Eigenlijk wel.'' bekend: Smith en een aantal stunt- lieden deden de handelingen van Junior in speciale pakken die aan computers waren verbonden. Deze bewegingen werden later met visu ele effecten 'aangekleed'. Voor het gezicht werden oude filmopnamen en foto's van Smith gebruikt om zijn uitdrukkingen en manier van spre ken na te kunnen bootsen. Zo kon een digitale, verjongde versie van de acteur worden geschapen. Overtuigend Experts stellen vast dat het maken van digitale acteurs, gebaseerd op de gezichten en lichaamsbouw van bestaande sterren, nooit eerder zo overtuigend mogelijk was. Wat Will Smith betreft ziet zijn jongere personage er net zo uit als hijzelf midden jaren 90, toen hij Independence Day en Bad Boys maakte, de films die zijn doorbraak betekenden. Al decennia speelde producent Jerry Bruckheimer (Top Gun, Bad Boys) met de gedachte om Gemini Man te maken. ,,Maar de techniek was nog niet ver genoeg ontwikkeld. We hebben jaren geleden zelfs Jack Nicholson benaderd voor deze hoofdrol en hem ook laten verjon gen, maar dat zag er niet overtuigend uit. Met Will is dat nu wel gelukt.'' Gemini Man is niet de enige recente film die dit procedé heeft toegepast. Ook in de nieuwe film van Martin Scorsese, The Irishman, worden de hoofdpersonages verjongd. Hoofd rolspelers Robert de Niro en Al Pa- cino, beiden zeventigers, zullen als vakbondsbonzen in de Netflix-pro- ductie in diverse stadia van hun le ven te zien zijn. ,,Het is gezonder dan DüsseldorF, Trier en Monschau Eisenach, Erfurt en Weimar Keulen en Oberhausen Luxemburg, Metz en Trier Essen en DüsseldorF zaterdag 5 oktober 2019 GO A Will Smith met zijn jongere alter ego in Gemini Man (boven) en tij dens een concert in Boedapest ter gelegenheid van deze nieuwe film. FOTO'S GETTY IMAGES, PARAMOUNT PICTURES plastische chirurgie'', meent Smith. Gemini Man gaat op 10 oktober in Nederland in première. ALL incLusive Vertrek: 29 nov, 6,13,20 dec Ontbijt en diner Vertrek: 29 nov, 13 dec Logies en ontbjjt Vertrek: 29,30 nov, 6,7,13,14,20,21 dec Logies en ontbijt Vertrek: 29 nov, 6,13,20 dec Logies en ontbijt Vertrek: 30 nov, 7,13,14,20,21 dec ALLe Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CaLamiteitenFonds. "^«0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25