O Floor Jansen op solotour 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV In zijn nieuwe film Gemini Man komt Will Smith twee keer in beeld: als een 51-jarige sluipmoordenaar en als een prille twintiger die hem moet elimineren. Met dank aan de allernieuwste computertechnieken, ,,Het is gezonder dan plastische chirurgie.'' We zijn nu een week verder. Een week waarin het oorverdovend stil bleef. Geen #ophef op Twitter, geen Kamervragen, geen discussies in talkshows, geen minister voor emancipatie die er schande van sprak. Maar dat laatste komt natuurlijk omdat ze te druk was met haar strijd tegen blauwe speelgoedautootjes en Barbies in een roze tutu. Terwijl De Wereld Draait Door toch niet bepaald een obscuur programmaatje is dat in de krochten van de nacht wordt uitgezonden. Meer dan een miljoen mensen hebben gezien hoe John de Mol, een van de grootste ondernemers van ons land, vorige week vrijdag met een stalen gezicht zei dat 'er een bepaalde houdbaarheidsdatum is' voor tv- gezichten. We weten natuurlijk allemaal dondersgoed dat hij daarmee enkel op presentatrices doelt en niet op presentatoren. Zoals we ons ook terdege realise ren dat het niet komt omdat een vrouw boven haar vijftigste - ik noem maar iets - ineens op wonder baarlijke wijze geen autocue meer kan lezen of te dom is een vraag te stellen. Nee, de reden is dat ze er niet strak en appetijtelijk genoeg meer uit zou zien. Volgens haar bazen: heren die bijna zonder uitzondering niet bepaald vooraan stonden toen God de sixpacks, strakke kaaklijnen en volle haar dossen uitdeelde. U merkt, ik heb me wél zitten opwinden over die uitspraak. Zoals ik het ook onbegrijpelijk vind dat twee uitstekende presentatrices als Gallyon van Vessem en Selma van Dijk er om boven staande redenen uitgegooid worden bij Hart van Nederland. Wie de recente tv-geschiedenis onder de loep neemt, weet dat ze zich in goed gezelschap bevinden. Ik hoop dat dat ze een beetje troost biedt. Het gebrek aan een volksopstand naar aanleiding van de woorden van De Mol kan ik maar op één manier uitleggen: we zijn het er kennelijk mee eens. Wij willen geen presentatrices met rimpels, plooien, grijze haren en iets bredere heupen. Werp maar een blik op Twitter. Als het over vrouwelijke BN'ers gaat heeft ze óf 'een platgespoten botox- kop' óf is ze 'een gerimpelde oma'. Nee, dan man nen. Die mogen de boel laten hangen, vergrijzen en verrimpelen en dat noemen we dan autoriteit. Terwijl ik het optik, voelt het alsof ik het over de jaren 50 heb. Maar dit is dus 2019. Waar je geen grap meer kunt maken of er is wel een subcatego rie die zich beledigd voelt. Maar waarin je dus wel vrouwen mag ontslaan vanwege hun leeftijd. En de minister laat het gewoon gebeuren. Het lijkt me een uitstekend onderwerp voor de nieuwe vrouwentalkshow van Linda op Net 5. Eens zien wie de échte ballen bezit in de familie De Mol. Quote van de dag Gala wijkt voor Oranje Clouseau op tournee FILM GEMINI MAN et nauwelijks verholen iro nie stelt Will Smith vast dat hij bin nenkort als acteur niets meer te zoe ken heeft op een filmset. ,,Er bestaat nu een digitale versie van mij uit de tijd dat ik nog jong en aantrekkelijk was, die alles kan wat ik ook in mijn mars heb. En hij kan tien films per jaar maken. Dat haal ik niet op mijn leeftijd'', zegt de 51-jarige ster vol zelfspot in Boedapest. Met zijn half serieus bedoelde op merking zit Will Smith er niet ver naast. In zijn nieuwe film Gemini Man komt hij twee keer in actie. Als 51-jarige sluipschutter en als een jonge kloon van zichzelf, maar dan als prille twintiger. De jonge Smith is Mijn kloon beheerst alles wat ik kan. Dat is best een beetje beangstigend verbluffend levensecht, ook al is hij letterlijk een computerkind, toepas selijk Junior geheten. ,,Hij beheerst alles wat ik kan. Dat is best een beetje beangstigend", geeft Smith toe. De scènes waarin Smith senior en junior elkaar te lijf gaan ogen zo levensecht dat het lijkt alsof Smith met een veel jongere dubbelganger - die het overigens op zijn leven heeft voorzien - in de weer is. Door het gebruik van de nieuwste VFX-techniek kunnen acteurs nu eeuwig jong blijven. Rimpels wor den digitaal verwijderd, de huid krijgt een jeugdige glans en het haar van de acteur wordt teruggebracht in de originele staat. Nooit eerder is deze techniek nu zo verfijnd en ge perfectioneerd als in Gemini Man. Hoe het proces precies in zijn werk gaat, wil het bedrijf Weta Digital niet prijsgeven, vermoedelijk om de con currentie niet op het spoor te zetten. Bepaalde technieken zijn wel Jansen is dit seizoen een van de blikvangers in het programma Beste Zangers. Haar eerste optre den is op 23 januari 2020 in Nij megen. Vervolgens staan Gro ningen (24 januari), Heerlen (26 januari), Amsterdam (28 januari), Utrecht (29 januari) en Tilburg (30 januari) op het programma. Met Nightwish staat Jansen over de hele wereld in uitver kochte zalen. Jansen sloot zich in 2012 als nieuwe frontvrouw aan bij de groep, die inmiddels zo'n twintig jaar bestaat. Beste zangeres Daarvoor zong Jansen in de Ne derlandse metalband After Fore ver en de symfonische metal- groep ReVamp. In 2018 werd de zangeres onder scheiden met de Buma ROCKS! Export Award; volgens Stichting Buma Cultuur was ze de beste Nederlandse zangeres in het bui tenland. Frank Lammers is iemand tegen wie ik opkijk Vrouw zaterdag 5 oktober 2019 GO TELEVISIE Het Gouden Te- levizier-Ring Gala is dit jaar op woensdag 9 oktober. Dat heeft te maken met de wed strijd van Oranje tegen Noord- Ierland een dag later. De don derdag was de vaste avond van het gala. POPMUZIEK Clouseau pre senteert op 8 november het nieuwe album Tweesprong. Daarna gaat de band op tour nee, die in Ne derland op 14 maart begint in Utrecht. Daarna volgen Nijmegen, Gro ningen, Amster dam en Tilburg. ■u Will Smith in gevecht met zijn jongere zelf Ab Zagt -Will Smith Floor Jansen begint volgend jaar aan een solotournee. De Nederlandse zangeres van de Finse metalband Nightwish geeft zes shows die allemaal in januari staan gepland. m Op 24 november staat Nightwish - met Jansen - in de Ziggo Dome in Amsterdam. Nightwish-zangeres Floor Jansen. foto epa —Rico Verhoeven bij RTL Boulevard over zijn rolletje in de tweede reeks van Undercover.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24