II II Middenvelder speelt vanavond tegen zijn oude club Terneuzen 14 ZEELAND Na twee nederlagen op rij speelt de Hulster club vanavond de eerste derby. ,,Ik heb er echt nog wel vertrouwen in dat we hoog kunnen eindigen.'' Het gebeurde in een opwelling, zijn besluit om Terneuzen per di rect te verlaten. Tim de Feijter (28) had er, ondanks de degradatie uit de eerste klasse, een leuk ope ningsseizoen opzitten als basis speler. In zijn tweede jaar mocht hij onder de nieuwe trainer Alexander van Keulen in de eerste twee wedstrijden slechts in bles suretijd komen opdraven. ,,Nu zou ik het anders hebben gedaan en tot de winterstop zijn doorgegaan. Je laat het team toch een beetje zit ten. Verstand komt met de jaren hè'', glimlacht De Feijter. No hard feelings dus van De Feijter tegenover zijn oude club, maar een blik in de spiegel. Zijn vertrek bij 'VVT'' dateert ook al weer uit 2012, waarna de Hulste naar uitkwam voor Kemzeke (Bel gië), HVV'24, Axel en nu wederom HVV'24. Heeft zijn carrièreverloop - hij is aan zijn derde passage bezig - niet veel weg van een haat-lief deverhouding met de Hulster club? ,,Die band is juist heel goed, maar ik ben iemand die het af en toe wel leuk vindt om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Toen ik naar Terneuzen ging speelde het twee klassen hoger dan HVV, en toen ik in 2017 naar Axel ging zat die club echt in de lift.'' Achteraf gezien viel dat avon tuur in de ogen van de verdedi gende middenvelder een beetje te gen. De zaterdag-tweedeklasser startte met de nodige ambities maar streed tot het competitieslot tegen degradatie. ,,We zijn nooit echt een team geweest, en op den duur liep iedereen teleurgesteld rond; dan is het een lang seizoen hoor. Axel speelt nu met veel eigen jongens, en dat hoeft niet slecht te zijn voor de club. We hadden vorig seizoen relatief gezien een vreem delingenlegioen.'' Een dergelijk vreemdelingenle gioen trof de ranke voetballer ook aan in België, waar hij als veertien jarige jeugdspeler van Steen te rechtkwam bij Red Star Waasland (tegenwoordig gefuseerd met Waasland Beveren). ,,Als achttien jarige had ik al gauw genoeg door dat het hem niet ging worden. Ze haalden liever Fransen uit de la gere klassen.'' Na het Belgische avontuur was er vanaf 2009 zijn eerste passage bij HVV'24, waar hij zich direct ontpopte tot een echte teamspeler. Corrigeren wat anderen laten lig gen. ,,Soms gaat dat ten koste van mijn eigen spel, daarin ben ik wat te lief. Maar toch is dat ook weer m'n kracht, dat loopvermogen. Ja, het zit zeker in de genen. Mijn broertje Job loopt veel wed strijden en boekte al re gelmatig successen in de crosscompetitie.'' Niet dat iedere Pas als je vanavond van Terneuzen verliest kom je een beetje in een gevaarlijk hoekje terecht speler het uithoudingsverhogen van zijn jongere broer moet heb ben, maar in de algemene fitheid van de selectie van HVV'24 ziet De Feijter een beetje het probleem van de slechte seizoenstart. In de openingswedstrijd tegen Hoeven gaf de brigade van trainer Pieter Ongena een 3-1- voorsprong uit handen en Bij Axel zijn we nooit echt een team geweest. Op den duur liep iedereen teleurgesteld rond naar tegenstander Terneuzen, dat vorig seizoen na tien wedstrijden slechts vier punten bijeen wist te sprokkelen, maar toch een fantas tisch seizoen kende dat eindigde met de finale van de nacompetitie. Dit seizoen wist het elftal van de nieuwe trainer Daan Eikenhout al twee keren te winnen en trof het negen maal doel. ,,En wij hebben er al acht tegen, tja. Terneuzen traint en speelt op kunstgras, dat is een goede zet van ze geweest.'' Vanavond kruist De Feijter op die kunstgrasmat de degens met ex-medespelers als Douwe de Kok, Bert den Hamer, Jarno Wae- beke, Marc Verwei en Nick Claas- sen. Mocht zijn ex-club de goede seizoenstart uiteindelijk kunnen belonen met promotie, zit een te rugkeer er dan nog in? ,,Ik ga rich ting de dertig en sta er wel heel anders in. Dan moet het wel echt een héle leuke uitdaging zijn wil ik HVV nog verlaten. Ik werk nu ook hè, bij een hoefijzerfabri kant.'' Lachend: „Inderdaad, wel toepasselijk voor iemand die kan lo pen als een paard.'' verloor het nog met 4-3, tegen tien man. ,,Dat was wel een mentaal tikje. Vorige week tegen Victo- ria'03 verloren we gewoon terecht (4-1), maar toch moeten we niet te veel panikeren. Pas als je vanavond van Terneuzen verliest kom je een beetje in een gevaarlijk hoekje te recht en moet je gaan oppassen dat het zich niet doorzet. Ik heb er echt nog wel vertrouwen in dat we hoog kunnen eindigen.'' En waarom ook niet? Kijk maar zaterdag 5 oktober 2019 VL Loopwonder De Feijter ziet nog geen reden voor paniek bij HVV'24 Tim de Feijter stopte in 2012 vroegtijdig bij VV Ter neuzen. ,,Nu zou ik het anders hebben gedaan en tot de win terstop zijn doorgegaan. Je laat het team toch een beetje zitten.'' foto's camile schelstraete -Tim de Feijter (28) Juriën Dam Hulst -Tim de Feijter Afgelopen sei zoen eindigde de derby Terneuzen- HVV'24 in 0-2 voor de bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 143