Spuije staat stil bij Scheldeslag Willy Verbeek is de eerste supersenior van Borsele BENT U ERNSTIG SLECHTHOREND? Instelling Cederhof opent zorgpension in Kapelle 7 Drainage Pvc Afsluiters Gitaarvirtuoos in Scherpenisse Zijn verhaal is inderdaad niet al ledaags. Waar de meeste mensen kiezen voor een moestuin voor eigen gebruik, koos hij voor kwe ken voor de voedselbank. Zijn enorme moestuin in het hart van Ovezande groeide met de jaren. ,,Ik doe het ook niet meer alleen, ik heb inmiddels drie collega's", vertelde hij. Drie mannen die hem helpen met de kweek, het spitten en de oogst. ,,En iedere week komen de Ik doe het ook niet meer alleen, ik heb inmiddels drie collega's schoolkinderen op dinsdagmid dag naar de tuin om te helpen. Ze hebben allemaal een eigen bakje waarin ze werken." Zo leert hij de kinderen hoe je groente moet kweken en zijn ze betrokken bij het goede doel. Zijn moesttuin wordt inmiddels breed gedragen in het dorp. ,,Iedereen helpt", zei hij. „Ovezande is buitenge woon." Steeds meer mensen brengen hem groente of fruit dat ze overhebben uit de eigen moestuin. En nog niet zo lang ge leden heeft het dorp geld ingeza meld voor de voedselbank tij dens een dorpsmaaltijd, bereid met groente uit de moestuin van Verbeek. Actief De seniorenraad van Borsele heeft de prijs ingesteld om te la ten zien dat senioren vaak nog heel actief zijn. Naast Verbeek was ook Marian van Asselt (75) genomineerd. Zij is nog steeds heel actief in het dorp en voor de stichting Onyame die mensen in Ghana helpt. De expositie laat zien hoe het leven op de Bevelanden tijdens de Tweede Wereldoorlog was en hoe in het najaar van 1944 de bevrijding van Zeeland verliep. Er zijn docu menten, foto's, fragmenten uit dag boeken en archeologische vondsten te zien. De tentoonstelling is een samenwerking tussen onder meer het gemeentearchief van Goes en de archeoloog voor de Oosterschel- deregio. Bezoekers kunnen de ex positie nog tot eind november be zoeken. Tijdens de bijeenkomst werd ook een speciale editie van het blad De Spuije gepresenteerd. De uitgave van de Heemkundige Kring de Bevelanden staat deze keer helemaal in het teken van de Slag om de Schelde en 75 jaar vrij heid. Diverse exemplaren werden door Bevelandse (loco-)burge- meesters overhandigd aan inwo ners van hun gemeente die hun verhaal gedeeld hebben. Meer informatie op de website van het het gemeentearchief. Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6 4462 GC Goes Tel. 0113-212620 Fax 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com Kapelle krijgt een zorgpension. Zorginstelling Cederhof opent binnenkort twee appartemen ten voor inwoners die tijdelijk niet zelfstandig thuis kunnen wonen. In de rolstoeltoeganke lijke tweekamerappartemen ten aan de Bruëlisstraat krijgen mensen uit de gemeente Ka pelle maximaal drie maanden zorg, bijvoorbeeld na een val, een operatie of tijdens de va kantie van hun mantelzorger. Cederhof neemt deze zorg voor zijn rekening, maar werkt nauw samen met ziekenhuis Adrz in Goes en de Kapelse huisartsen. Samen met de ma nager Zorg Thuis bepalen de dokters wie in aanmerking komt voor een verblijfin het pension. Het eerste apparte ment moet begin november klaar zijn, het tweede hoopt Cederhof voor de kerst in ge bruik te nemen. Zorgpension Kapelle is vooralsnog een proefproject. De kosten (15.000 euro) betaalt de zorginstelling zelf. Voor de inrichting van de twee appartementen doet Ce derhof een beroep op inwoners en bedrijven uit het dorp. SCHERPENISSE Bij De Kunst kamer in Scherpenisse zijn ze maar wit verguld dat de Ameri kaanse gitarist Jimmy Robinson vandaag komt optreden. De gi taarvirtuoos, zoals Martin Hoe- venaars van de Kunstkamer Ro binson noemt, toert door Europa en speelt daarbij drie keer in Ne derland. Twee keer in Amster dam, én dus in Scherpenisse. In Kunstkamer Holland Huis aan de Laban Deurloostraat 28 om 20.30 uur. Robinson komt uit muziekstad New Orleans en speelde onder meer samen met The Neville Brothers. ,,Wat zijn stijl bijzon der maakt, is de percussieve gi taartechniek", legt Hoevenaars uit. zaterdag 5 oktober 2019 Wethouder Marga van de Plasse overhandigt in Langeweegje de oorkonde voor supersenior van Borsele aan Willy Verbeek (r). Marian van Asselt (l) was de andere genomineerde. foto marcelle davidse Hij verbouwt al een jaar of acht groente voor de voedselbank. Van sla en komkommers tot knoflook en ui en alles in grote hoeveelheden. Voor Willy Ver beek (72) uit Ovezande is dat de normaalste zaak van de we reld. Voor de seniorenraad Bor- sele reden om hem uit te roe pen tot de eerste 'oudere met een bijzonder verhaal'. ,,Leuk dat je waardering krijgt", zei Verbeek gisteren bescheiden na de uitreiking van de prijs. Melita Lanting Langeweegje - Willy Verbeek In de centrale hal van het Stads kantoor in Goes is gistermiddag de tentoonstelling '75 jaar vrij heid en de Slag om de Schelde' geopend. Wethouder Jaap Sinke van Reimers- waal overhan digt een exem plaar van De Spuije aan de heer Krijnsen. FOTO MARCELLE Als zelfs de meest krachtige hoorapparaten u niet meer voldoende helpen om te kunnen horen en verstaan, dan kan cochleaire implantatie (Cl) de oplossing voor u zijn. Cl is een bewezen hulpmiddel en wordt in Nederland al ruim 30 jaar toegepast in academische ziekenhuizen. Wilt u meer weten over Cl en andere mogelijkheden bij ernstige slechthorendheid, meld u aan voor de voorlichtingsmiddag op dinsdag 22 oktober van 14.00 -16.30 uur in Goes. Deelname is kosteloos. Aanmelding is noodzakelijk vanwege een beperkt aantal plaatsen. De locatie is goed bereikbaar met de auto en wordt bekendgemaakt na de aanmelding. Een schrijftolken ringleiding zijn aanwezig. U wordt te woord gestaan door een specialist van Cochlear en ervarings deskundigen met Cl die vertellen over hun ervaringen en mogelijkheden met Cl. Na afloop van de bijeenkomst is er gelegenheid voor verdiepende vragen en uitwisselen van ervaringen met andere aanwezigen. U kunt zich aanmelden via deze weblink: https://www.cochlear.com/nl/ informatiebijeenkomsten-ci Voorvragen of aanmelding kunt u ook terecht bij Rosanne van der Pas - van Esch, Cochlear Audiologie Specialist Tel.: 0615 96 23 28, mail: rvanesch@cochlear.com 1 Ellen Smaardijk-Jobse Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140