De koning feliciteert Van Doorn met predicaat hofleverancier IN DE REGIO 6 Ambachtscentrum lang dicht ÜiTJ'Ö MIJN DORP, MIJN STAD Begin deze week ging het mis. Tij dens de asbestsanering van het dak is een gigantische hoeveelheid wa ter naar binnen gekomen. Volgens de gemeente - eigenaar van het ge bouw - speelden de hevige wind en de regenbuien daarin een rol. Vehbi Zabeli, één van de huur ders, is verbijsterd. Hij zag het naar eigen zeggen misgaan. ,,Hoe kun nen ze nu met zulk weer al die pan nen van het dak halen zonder het daarna af te dekken?'', vraagt hij Er zitten een paar waardevolle exemplaren bij - Vehbi Zabeli zich af. ,,Het kwam echt met bak ken naar beneden!'' Ook Anne- mieke Vollmuller, die in het pand een glas-in-lood-atelier runt, kan het nauwelijks geloven. ,,Zelfs mijn zoontje van negen vroeg zich af hoe ze dit hebben kunnen doen.'' Op het centrale plein van het ge bouw en in de atelierruimtes is de schade groot. Op het plein stonden vele centimeters water. In sommige ateliers, waar het water langs de muren naar beneden kwam, han gen delen van het plafond los. De aangeslagen Zabeli huurt in de voormalige boerenschuur een ruimte om zijn collectie gekristalli seerde mineralen, geslepen stenen en fossielen tentoon te stellen. Die verzameling heeft hij in tientallen jaren opgebouwd. De mineralen in de vitrines lijken te zijn gespaard, maar volgens Zabeli is dat schijn. ,,Als ze zijn aangetast door het vocht, gaat er pas grote schade ont staan als het over een paar maanden gaat oxideren.'' Onder meer de boe ken die de Goesenaar in zijn atelier had liggen, zijn doordrenkt. ,,Er zit ten een paar waardevolle exempla ren bij'', zegt hij. ,,Dit is een groot drama.'' Verloren Daar denkt Annemieke Vollmuller niet anders over. ,,Ik heb vannacht niet geslapen", zegt ze. Een slijp- en een zaagmachine die ze gebruikt in haar glas-in-lood-atelier beschouwt ze sowieso als verloren. ,,Dan heb je het al snel over 1500 euro.'' Het gebouw is gisterochtend vrij gegeven voor gebruikers. De ge meente zorgt voor opslagruimte waar ze hun nog bruikbare spullen kunnen opslaan. Ook wordt beke ken of elders in de stad tijdelijke ate lierruimtes kunnen worden aange boden. Hoe lang het Ambachtscen trum dichtgaat, is volgens een woordvoerster van de gemeente nog niet bekend. Volgens Zabeli is donderdag tijdens een informatie avond voor gebruikers gezegd dat het herstel vele maanden of mis schien wel een jaar kan duren. Vogels is 'enorm trots'. Glunde rend: ,,Dit is het hoogst haalbare. Ook wij wisten niet of de aanvraag zou worden toegekend." Het pre- dicaat betekent overigens niet dat het bedrijf banden onderhoudt met het Koninklijk Huis. Wél, zo benadrukte Van Egmond, moet de onderneming een vooraanstaande plaats innemen en dient de be- Voor het predicaat hofleverancier moet de bedrijfsvoering onberispelijk zijn drijfsvoering onberispelijk te zijn. Ook moet het bedrijf van onbe sproken gedrag zijn en de ont staansgeschiedenis duidelijk zijn. Over dat laatste punt kan nu geen twijfel meer bestaan. Met het boek 'Op het dak komt alles sa men' is de geschiedenis van Van Doorn Dakspecialist uitgebreid gedocumenteerd. Vogels reikte het eerste exemplaar uit aan Joost van Doorn, achter,- achter,-achter- kleinzoon van oprichter Thomas van Doorn. Het tweede boek was voor de oudste werknemer Piet van de Vreede. Het bedrijf verhuisde in 1998 van de Dorpsstraat in Krabben- dijke naar De Poort in Rilland. On danks zware crisisjaren, floreert de dakspecialist nu weer. Met zo'n tachtig medewerkers en een tweede vestiging in Veldhoven, is het een belangrijke speler in de branche. Volgens Vogels is dat in de eerste plaats te danken aan het personeel. Verder investeert het bedrijfveel in duurzaamheid. Ook de digitalisering heeft zijn intrede gedaan. ,,Onze klanten kunnen met één druk op de knop zien in welke staat hun dak is." Klezmajeur Presentatie cd Lezing Jos Bakker Jimmy Robinson Zaterdag Zondag zaterdag 5 oktober 2019 Schade door water is enorm Het Ambachtscentrum in Goes moet waarschijnlijk vele maan den dicht blijven als gevolg van de enorme waterschade die eer der deze week is ontstaan. Huur ders van de atelierruimtes in het gebouw in recreatiegebied De Hollandse Hoeve zijn verbijsterd. ,,Hoe kon dit gebeuren?'' Rob Paardekam Goes Als één van de paleisdaken de komende jaren aan onderhoud toe is, weet Willem-Alexander waar hij terecht kan: in Rilland. De koning heeft gisteren Van Doorn Dakspecialist het predi- caat hofleverancier toegekend. Aan burgemeester José van Egmond van Reimerswaal de eer om tijdens het feestje voor het 150-jarig jubileum de oor konde en het bijhorende schild te overhandigen aan eigenaren Geert-Jan Vogels en Ward Schröder. Rilland ELLEWOUTSDIJK Het ensemble Klezma jeur treedt morgen op in Ellewoutsdijk. Het en semble bestaat uit vier leden en brengt klezmermuziek en Jiddi sche volksliedjes ten ge hore. Belangstellenden zijn om 14.30 uur wel kom in 't Kerkje van El- lesdiek. Entree acht euro, reserveren via reserveer@ellesdiek.nl of 0113-612681. KAPELLE De leden van Christelijk Samengesteld Mannen koor Zeeland presente ren vandaag hun nieuwe cd. Belangstellenden zijn om 19.30 uur wel kom in de Hervormde kerk in Kapelle. KAPELLE Jos Bakker geeft van daag een lezing over chocoladefabriek Van Houten in Kapelle. Jos Bakker is medewer ker van Museum Weesp en vertelt over de vrou welijke medewerkers van de chocoladefa briek. De lezing begint om 14.00 uur en vindt plaats in De Vroone, C.D. Ver- Klezmajeur. foto rv eekestraat 74. De toe gang is gratis. SCHERPENISSE Gitarist Jimmy Robinson treedt vandaag op in Scherpenisse, als onder deel van zijn tour door Europa. Belangstellen den zijn om 20.30 uur welkom in De Kunstka mer. Toegang: 10 euro. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje, 13.30-16.00 uur: Expositie kunst kring Reimerswaal GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; 13.30 uur: Optreden Bar- bershopkoor The Gaggling Ganders Gang; Ostrea Ly ceum, 19.30 uur: Brugklasshow; De Spinne, 20.00 uur: Dansavond; De Mythe, 20.00 uur: Wie is bang HEINKENSZAND Ca nuck, Noorlands- eweg 11, 14.00 en 19.00 uur: Eutober- fest KORTGENE Juliana- plein, 09.00-16.00 uur: Rommelmarkt THOLEN Koorkerk, 14.30 uur: Thools Mannensensemble; Feestzaal van Sport hal Meulvliet, 19.00 uur: Woman in Rock Festival WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00 12.00 uur: Week markt; De Wemel, 09.00-16.00 uur: Snuffelmarkt WOLPHAARTSDIJK Theetuin onder de notenboom, 11.00 17.00 uur: Theetuin vol kunst (ook zon dag) YERSEKE Dorps plein, 10.00-15.00 uur: Open dag nieuwe vrijwilligers buurtbus GOES Inloophuis Oase, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schatzoekers voor kinderen van 4 - 13 jaar RILLAND Getijdenha- ventje Rattekaai, 15.30-18.00 uur: Na- tuurtocht. Burgemeester José van Egmond overhandigt het predicaat hofleverancier aan Geert-Jan Vogels (m) en Ward Schröder (r) van Van Doorn Dakspecialist. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139