Nóg jongere jongens in het frietkot Neeskens neemt Kooijman Makelaardij over IN DE REGIO 6 Pannekoek breekt met partij MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Pannekoek is onlangs gescheiden en een relatie begonnen met Femke de Vries van GroenLinks. ,,De gebeur tenissen in zijn privéleven raken zijn werk als raadslid en zijn daar mee van invloed op zijn geloof waardigheid als volksvertegen woordiger", aldus Capelle. Ze liet gisteren een verklaring uitgaan over het vertrek van het enige CU- raadslid van Schouwen-Duiveland. Pannekoek maakte zijn overstap naar het CDA donderdag bekend. Volgens hem staan de verhoudin gen tussen de fractie en het partij bestuur al langer op scherp. Hij ver wijt het bestuur een te lakse hou ding om de toekomst van de partij zeker te stellen. Capelle zei vorige week in de PZC dat die toekomst ongewis is, omdat niemand van de achterban meer in het bestuur wil. Anderzijds zou Capelle zich vol gens Pannekoek wel te veel inhou delijk met de agenda van de fractie bemoeien. ,,Over dat wederzijdse verschil van inzicht is een paar maanden ge leden een pittig gesprek geweest", zegt Pannekoek. ,,Het bestuur heeft daarvoor naderhand zijn excuses gemaakt en toen ook zijn vertrou- wen in mij uitgesproken: dat ik ab soluut nog de juiste man op de juiste plaats was. We zijn nog geen drie maanden verder en het lijkt wel of die excuses nooit zijn ge daan." Door de combinatie te zoe ken met zijn privésituatie heeft het bestuur nu 'de perfecte mix' gevon den om aan te sturen op een breuk, zegt hij. De interne gedragsregels waar Capelle naar verwijst, zegt hij niet te kennen. ,,Bij mijn weten staan die niet zwart op wit. Er bestaat wel zoiets als een bewilligingsverkla- ring. Daarin leg je vast dat als een raadslid disfunctioneert, je de zetel inlevert. Maar daar was in dit geval dus geen sprake van." Eindig Pannekoek zegt dat het bestuur hem na het 'pittige gesprek' verder geen reden heeft gegeven waarom hij zijn zetel zou moeten afstaan. ,,En natuurlijk ben ik ondertussen nog eens goed gaan nadenken over mijn toekomst als raadslid bij de CU. Met de houding van dit bestuur zou die toekomst over twee jaar hoe dan ook eindig zijn. Want bij de volgende verkiezingen is er dan wellicht geen partij meer om mee te doen. Vanuit de intensieve sa menwerking die er al was met het CDA heb ik gemeend dat het goed is de stemmen die de kiezers op mij hebben uitgebracht ook nog een verdere toekomst te geven. Want het is natuurlijk ongehoord dat een partij, die maart vorig jaar bijna 1100 stemmen heeft gekregen, naar buiten zijn twijfels uitspreekt over een verdere levensvatbaarheid in het politiek spectrum van Schou- wen-Duiveland." BRUINISSE Het frietkot van de jonge gasten in de jachthaven van Bruinisse is verkocht. Ko mende zomer wordt er friet ge bakken door nóg jongere gasten. Achttien waren ze, Noah Ro- link en Julius Bremer, die vorige zomer een frietkraam kochten en neerzetten in de jachthaven van Bruinisse. Duizenden bakjes friet gingen er over de toonbank. Maar studie vergde meer tijd van NIEUWERKERK De Bevelandse huizenverkoper Neeskens Make laars neemt per i januari Kooij- man Makelaardij in Nieuwerkerk over. Oprichter Wim Kooijman blijft wel werkzaam onder de de jongens en de kraam belandde op Marktplaats. De advertentie werd opge merkt door Hugo Paagman en Jo nathan van den Berge, uit Brui- nisse en Ooltgensplaat, die bij el kaar op school zitten in Middel- harnis. Zij zijn vijftien. ,,We zei den tegen elkaar: 'waarom niet'", vertelt Hugo. ,,Een eigen onder neming leek ons altijd al leuk en het geld dat we verdienen is nieuwe vlag. Volgens Kooijman is het vanwege de veranderende huizenmarkt en toegenomen drukte logisch om juist nu de krachten te bundelen. Met de sa menvoeging wordt de slagkracht mooi meegenomen." Het geld voor de kraam hebben de jon gens bij elkaar gespaard met baantjes bij BRU17 en in de su permarkt van de jachthaven van Bruinisse. Hun ouders leenden hen de rest. Hugo: ,,Ik denk dat het een suc ces wordt. Volgende week staan we met de kraam op het eerste feestje. En we kunnen niet wach ten tot de zomer." en expertise vergroot. Voor Wilco Neeskens is de stap naar Schou- wen-Duiveland vooral ook strate gisch interessant. Eind dit jaar opent hij tevens een kantoor in Tholen. Klezmajeur Wetenschapsdag Lezing Jos Bakker Jimmy Robinson Zaterdag Zondag zaterdag 5 oktober 2019 CU verliest enige zetel aan CDA SD De 15-jarige Hugo Paagman en Jonathan van den Berge (r) hebben de frietkar gekocht. Ze krijgen hem pas volgende week. foto marieke mandemaker De ChristenUnie en fractievoor zitter Johan Pannekoek gaan per direct uit elkaar. Het partij bestuur wil niet met hem verder, omdat hij 'interne gedragsre gels' heeft geschonden, aldus partijvoorzitter Erika Capelle. Pannekoek vindt dat onzin en weigert zijn zetel op te geven. Hij stapt over naar het CDA. ELLEWOUTSDIJK Het ensemble Klezma jeur treedt morgen op in Ellewoutsdijk. Het en semble brengt klezmer- muziek en Jiddische volksliedjes. Belangstel lenden zijn om 14.30 uur welkom in 't Kerkje van Ellesdiek. Entree acht euro, reserveren via reserveer@ellesdiek.nl of 0113-612681. MIDDELBURG De wetenschapsdag voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar vindt van daag plaats in de biblio- theek. Het volledige pro gramma is te vinden op dezb.nl. Belangstellen den zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg. KAPELLE Jos Bakker geeft van daag een lezing over chocoladefabriek Van Houten in Kapelle. Jos Bakker is medewerker van Museum Weesp en vertelt over de vrouwe lijke medewerkers van de chocoladefabriek. De lezing begint om 14.00 uur en vindt plaats in De Vroone, C.D. Vereeke- Klezmajeur. foto rv straat 74. Gratis toe gang. SCHERPENISSE Gitarist Jimmy Robinson treedt vandaag op in Scherpenisse, als on derdeel van zijn tour door Europa. Aanvang: 20.30 uur in De Kunst kamer, de toegang be draagt tien euro. BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole, 14.00 17.00 uur: Tentoon stelling Habitus; Burghse Ring, 12.00 uur: Start Kustmara- thon; Parkeerterrein Kriekemeet, 9.00 12.00 uur: Inzameling oud papier; WG Bootlaan in Burgh, 13.00 uur: Open dag van de Scouting; DREISCHOR Goe- manszorg, open van 11.00- 17.00 uur; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjassen en joke- ren; ZIERIKZEE Gemeen tearchief, 15.00 uur: Rondleiding; Graven steen, 14.30 uur: Rondleiding oudste gevangenis van Zee land; Het Luitje, 13.00 uur: Zeehondenrond- vaart; Pontes Pieter Zeeman, 10.00-12.00 uur: Kinderkleding- beurs; Stadhuismuseum, 11.00 uur: Lezing Smullen in het Ar chief; 14.00 uur: Stadswandeling Plek ken van Plezier, 11.00 17.00 uur: Expo 60 jaar Keersluis; BURGH-HAAMSTEDE Bewaerschole, 14.00 17.00 uur: Tentoon stelling Habitus; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.30 uur: Familierondvaart Laagwater; DREISCHOR Adriaan- skerk, 16.30 uur: We reldpremière Christ's love song; Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum geopend; ZIERIKZEE Het Luitje, 13.00 uur: Zee- hondenrondvaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137