Heel lang wachten op je grote liefde BV DE LIEFDE Ju I d Anouk (48) en Sjoerd (55) voelden zich geweldig bij elkaar, maar steeds koos hij toch voor zijn gezin. ,,Ik werd zo depressief dat ik zelfmoord overwoog.'' f)q 22 jatr /00S kij eindelijk I'OOir hciQr ,,'Dit moet stoppen, ik kan dit niet', zei Sjoerd. Hij was een degelijke man, die zijn gezin, zijn jonge kinderen niet in de steek wilde laten, al was de relatie met zijn vrouw weinig inspirerend. Ik had het idee dat ik mijn grote liefde kwijt was. In de maanden daarna werd ik zo depressief dat ik zelfmoord overwoog. Met medicijnen en therapie krabbelde ik overeind. We leerden elkaar kennen bij een koor waar we in zongen. In de bus naar een van onze concerten gingen we naast elkaar zitten. Dat was leuk. We konden over alles praten. Hij had échte belangstelling voor me. Op de terugweg zochten we elkaar opnieuw op en in onze woonplaats stapten we allebei in lichte verwarring uit. De daar opvolgende tijd begon er iets te broeien tussen ons. We gingen wandelen om erover te praten. We gaven elkaar de eerste zoen. Een heel fijne zoen. Daar hadden we het bij kunnen laten. Ik woonde samen, hij had een gezin. Tot mijn vriend wegging en ik opeens alleen woon de. Nu konden we elkaar bij mij thuis onge stoord ontmoeten. Ik merkte dat er iets in Sjoerd wakker werd. Hij komt over als een heel serieus type, heel verantwoordelijk en onkreukbaar. Met mij werd hij vrolijker en luchthartiger. We konden samen hard lachen, er waren plagerijen en zelfspot. Toch koos hij weer voor zijn gezin. De zwarte periode die volgde was met medicijnen en therapie nog niet voorbij. Ik maakte in mijn eentje een lange reis, met de gedachte dat ik misschien niet eens terug zou komen. Ik overwoog nog steeds uit het leven te stappen, overdacht scena- rio's die het op een ongeluk zouden laten lijken. Uiteindelijk besloot ik dat ik het mijn oma, die twee kinderen verloor aan ziektes, niet kon aandoen. Bij mijn terug keer vond ik mijn beroepsmatige bestem ming in de journalistiek. Dat maakte me gelukkig. Voor andere mannen stond ik niet open. Zeven jaar later vroeg ik Sjoerd om een afspraak. Een kennis had gezegd dat ik hem idealiseerde en realistischer moest worden. Ik wilde uitzoeken of dat zo was. We ont moetten elkaar en ik dacht: 'Hoezo realis tisch worden? Hij ^s gewoon ontzettend leuk. En dit gaat niet over'. Met het nieuwe contact was het meteen weer crisis voor ons allebei. Ik wilde hem, hij wilde mij, maar opnieuw trok hij zich terug. Ik voelde me zó belazerd, want ik wist dat hij gek op me was. Ik liet hem weten dat ik hem nooit meer wilde zien. Rond mijn 40ste begon ik aan nieuwe relaties. Die waren best goed, al had ik met die mannen nooit het intense contact dat ik met Sjoerd had gehad. Vorig voorjaar kreeg ik opeens het knagende gevoel dat het niet goed ging met Sjoerd. Ik stuurde hem een anonieme valentijnskaart. Hij had door dat die van mij kwam en mailde om me te bedanken. Daarna aarzelden we lang, maar uiteindelijk spraken we toch een keer af. Het bleek dat zijn kinderen het huis uit waren en hij een scheiding overwoog, om dat hij verliefd was op iemand. De bodem zakte onder me vandaan. Ik wachtte al zo lang op hem, en nu zou hij er met een ander vandoor gaan. Maar intussen was ik ook verliefd geworden op een andere man. Uiteindelijk liep het niet lekker met onze respectievelijke relaties. Toen koos Sjoerd eindelijk voor mij, en sinds een half jaar wonen we samen. Soms is het nog onwer kelijk. Na al die jaren. Na al dat getwijfel van hem. Ik heb 22 jaar gewacht, maar nu zeg ik uit volle overtuiging: 'Dit is het'.'' 42 TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Anouk en Sjoerd zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 130