Twee tieners bewonderen de sleehak die in 1938 werd ontworpen in de Verenigde Staten te hebben gewoond, kwam hij terug naar Italië en vestigde zich in Florence. Zijn schoenen werden populair onder filmsterren als Audrey Hepburn en Marilyn Monroe. Veel legendarische mo dellen, zoals de sleehak, zijn van zijn hand: het merk heeft maar liefst 369 patenten op zijn naam staan. In het Salvatore Ferragamo Museum, vanaf het plein zo'n vijf minuten wandelen langs het water, is tot maart 2020 een ten toonstelling over duurzaamheid te zien. Een reeks schoenontwerpen van materia len als kurk, papier en raffia uit de jaren 30 en 40 laat zien hoe Ferragamo zijn tijd vooruit was. Twee Amerikaanse tiener meisjes bewonderen de Rainbow-platform- sleehak, in 1938 in fluweel ontworpen voor actrice Judy Garland. Het ontwerp werd vorig jaar opnieuw in productie genomen. De tentoonstelling laat ook een collectie innovatieve stoffen van start-ups zien die leerresten, ananasbladeren en appelschillen recyclen. Bezoekers mogen alles voelen en aantrekken: van het vest gemaakt van de babyvacht van Tibetaanse yaks tot een stof van de bast van de kurkboom. Mode-icoon Minder dan tien minuten wandelen van dit schoenenwalhalla, voorbij de Mercato Nuovo, bevindt zich het epicentrum van nog zo'n mode-icoon: Guccio Gucci. Aan het Piazza della Signoria, tegenover het meest gefotografeerde standbeeld van Florence (een kopie van de David van Mi chelangelo), is het hoofdkantoor van het modehuis gevestigd, inclusief winkel, mu seum en restaurant. Gucci werd eind 19de eeuw geboren als zoon van een Florentijnse leerbewerker. Toen hij als tiener een tijd als liftjongen in het Savoy Hotel in Londen werkte, raakte hij geïnspireerd door de stijl volle reiskoffers van de gegoede burgerij. In het winkeltje dat hij bij terugkomst aan Via della Vigna 7 opende, verkocht hij reis tassen en -accessoires. Hij verwierf al snel een goede reputatie omdat hij alleen met de beste ambachtsmannen samenwerkte. Vervolgens breidde Gucci uit naar Rome en daarna naar New York, maar het hoofd kantoor bleef altijd gevestigd in Florence. 40 Reizen r ^ifflrTigfn 'mA S" Modefanaat Inwoner Sara Innocenti (r) leidt bezoe kers langs haar favoriete boetieks. Hooggehakt In het Museum Salva tore Ferragamo staan hippe en historische schoenen bij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 128