'Ik houd van vaart en verrassing; dat past bij het genre' Vol lof Als je ziet welke series ze tegenwoordig geweldig vinden! Ik probeer ze ook wel- eens. Neem The Leftovers, op Netflix. Dat schakelt maar heen-en-weer door de tijd, ik volg het met moeite.'' ,,Ik houd van vaart en verrassing; dat past bij het genre. Lang ben ik bang geweest voor die kenmerken, ik dacht: het zijn clichés. Tot ik in de gaten kreeg dat je ze moet gebruiken en tegelijk toch het cliché moet vermijden. Dat werkt, als je het goed doet tenminste. Geweld, seks en moord zitten er met mate in, toch? Ze komen als vanzelf met het verhaal en het genre mee, soms, maar ze zijn zelf niet het verhaal. Het beschrijven van ingewanden die eruit liggen - niet mijn cup of tea. Ik ben de man die schrijft op de drempel van de toekomst. Over technologie die verder is dan de men sen denken.'' ,,Nee, dat wordt vrij snel duidelijk. Maar ik zit er al lang niet meer mee als artikelen iets over mijn plot prijsgeven. ,,En het bestaat al hè, dat is weinig bekend. Onder anderen Elon Musk (tech- ondernemer en miljardair, red.) is ermee bezig. Wat ik doe in mijn boeken is alles één stap verder duwen en dan kijken: wat gaat er mis? Wat zijn de gevaren? Welk misbruik is mogelijk? Dan gaat het over fraude, machtsmisbruik en, zoals in dit geval, over het manipuleren van mensen.'' Charles den Tex werd zes keer genomineerd voor de Gouden Strop, de prestigieuze prijs voor de beste Nederlandstalige spannende roman. Hij won drie keer: in 2002 met Schijn van kans, in 2006 met De macht van meneer Miller en in 2008 met Cel. De twee laatst genoemde romans werden bewerkt tot tv-serie. Hij schreef achttien boeken, waarvan vijftien thrillers. Je houdt je strak aan de vereisten van het genre, de hardboiled thriller. Wat geweld, wat seks, korte hoofdstukken, elk met een spanningsboog en een wending. Djenna heeft software in haar hersenen, draden die zich vertakken, elektroden die impulsjes geven. En een 4G-anten- ne, een interface waarmee derden haar besturen. Alleen, de verbinding is ver broken. Of is dit een spoiler? ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 121