s 'Ja is ja en nee is nee: duidelijk' 30 Astrid Hendriks (51) uit Maarssenbroek. Werkte 27 jaar in aller lei commerciële func ties bij PostNL. Staat nu voor groep 3/4 en 5/6 van De Catamaran in Oud-Loosdrecht. „Naast mijn baan bij PostNL ben ik een aantal jaar geleden voor mezelf begon nen als gewichtsconsulent. Vanuit die praktijk gaf ik onder andere les aan kinderen op basisscholen. Daar merkte ik hoe leuk ik het vond om voor groepen te staan, om informatie over te brengen en kwartjes te zien vallen. Toen vorig jaar de vacature zijinstromer op mijn pad kwam, was mijn partner meteen enthou- siast: daar moet je iets mee doen. En ik dacht: ja, leuk idee, maar hoe dan? Ik ben begonnen met een paar meekijk- dagen op scholen in Utrecht. Daar kwam ik steeds enthousiaster van terug. Via een bemiddelingsbureau voor zijinstro- mers heb ik een competentietest gedaan en daar waren ze verbaasd dat ik nog niet in het onderwijs zat. Uiteindelijk ben ik terechtgekomen op de school waar ik nu werk: De Catamaran in Oud-Loos- drecht. Aanvankelijk hadden ze geen va cature, maar na mijn test kon ik een zwangerschapsvervanging doen. En zo stond ik van mei tot juli ineens voor groep 5/6. Dat was pittig, meteen zo'n combinatieklas, maar ook erg leuk. Je komt in zo'n klas en weet eigenlijk helemaal niets. De eerste weken kwam ik bekaf thuis. Alle methodes beheersen - voor taal, rekenen, spelling - vond en vind ik het moeilijkst; ik neem elke avond boeken mee naar huis om me voor te be reiden. De eerste week waren de kinderen superlief voor me, de tweede week begonnen ze me een beetje te tes ten. Ik heb het geluk dat ik van mezelf re delijk duidelijk ben: ja is ja en nee is nee. Ik ben streng in de regels en daarnaast geef ik ruimte voor ontspanning, gezel ligheid en een grapje. Kinderen weten dat over het algemeen te waarderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 118