'Je moet wel lefhebben' „Zeven jaar werkte ik als coördinator tussenschoolse opvang op de grootste school van Nederland. Daar zag ik wat scholen en leerkrachten allemaal doen. In die tijd vroegen mensen mij vaak: wil jij geen leerkracht worden? Ik riep altijd heel hard nee. Een jaar geleden begon het toch te kriebelen. De omgang met leerlingen, en vooral het verschil dat je als volwassene kunt maken in het leven van een kind - dat heeft me getriggerd. De directeur van de school waar mijn kinderen zitten zei: 'jij hebt het in je'. Zo is het balletje gaan rollen. Eerst heb ik een jaar meegedraaid als leraarondersteuner. Als alleenstaande moeder wilde ik kijken of het überhaupt haalbaar voor mij zou zijn. Wie denkt: ik ga even zijinstromen, moet twee keer nadenken. Een nieuwe baan en een nieuwe opleiding, dat vraagt veel van je. Je moet lesgeven en uitleggen waarom je het op die manier hebt aangepakt. Je wordt beoordeeld op iets wat je nooit eerder hebt gedaan. Ik kan je vertellen, dat is best zweten. Je moet lef hebben voor dit vak, vind ik, want je wordt voortdurend in het diepe gegooid. Ik ben net voor de eerste keer een nieuw schooljaar begonnen met een groep van 27 kinderen. Zo'n klas met kinderen tegenover je met allemaal ver schillende achtergronden, thuissituaties, karakters die van alles van je vragen - het is echt doen, durven, en er gewoon maar gaan staan. Je moet veel dingen doen die je nog nooit hebt gedaan en er komt veel op je af: van orde houden, structuur en regels tot de inhoud van de lessen. Je staat continu aan. En dan na school nog overleggen, evalueren, nakijken en voorbereiden voor de vol gende dag. Veel ouders stellen steeds meer eisen, maar ze hebben geen idee. Ik had als ouder ook geen idee, weet ik nu. Het allerbelangrijkste is dat je terecht komt bij een fijne werkgever, waar je je veilig genoeg voelt om van alles te vra gen, en waar je volledige ondersteuning en het volste vertrouwen krijgt. Dat heb je echt nodig. Ik denk dat je het anders niet redt.'' Sanne Torré (35) uit De Meern. Voorheen: coördinator tussen schoolse opvang op De Twaalfruiter in Vleuten. Nu: juf van groep 4/5 op Daltonschool Apollo 11 in De Meern. ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 115