t 'Ik weet heel goed tot hoe ver ik wilde gaan in Meisje van plezier. Bloot was niet nodig' kan ik me er meer bij voorstellen. Ik heb vrouwen gesproken die als luxe-escort wer ken. Dat is een ver-van-mijn-bedshow, maar razend interessant. Want wie ont moet je? Hoe verhoud je je ten opzichte van de klant? Ik sprak met een meisje dat dit werk al een tijd doet. Buiten haar klanten zijn er nu twee mensen die dit weten: haar madame en ik. Ze kwam bij mij thuis en was zo blij dat ze er een keer voluit over kon praten. Ze was ook trots op het werk dat ze doet.'' ,,Als ik vanuit mijn karakter Nadine rede neer: ja. Zij staat voor haar vak. In het tweede seizoen blijkt dat ze het zo fijn vindt om te doen, dat ze zich dreigt te ver liezen in haar ambities. Ze wil madame worden, maar dan op een pure, eerlijke manier. En dat is lastig, in deze business.'' ,,Daar heb je dat woord 'nee'. Ik wist heel goed tot hoe ver ik wilde gaan en ik vind het totaal niet nodig dat ik daar in mijn blote niksie loop, op een zender waar ieder een zomaar voorbij kan zappen.'' ,,Vind ik wel. In een film van anderhalf, twee uur kun je een andere wereld creëren, waarin je kunt uitleggen waarom je bloot laat zien. Daarom heb ik het in films wel gedaan. Ik ook van jou was daar een school voorbeeld van. Dat ging over een meisje met een borstencomplex, die borderline had en slecht in haar vel zat. Dan moet je dat wel letterlijk laten zien, dan is het func tioneel. Of ik dat nu nog zou kunnen, weet ik niet, ik ben inmiddels toch twintig jaar ouder. Maar ik vond het bij Meisje van plezier totaal onnodig om alles uit te trekken. En iedereen op de set met mij, dat is geen dis cussiepunt geweest.'' Lunchtijd is voorbij, de zaak wordt rusti ger. De stratenmakers zijn een stukje ver derop aan het werk en Schijf staat straks met een paar minuten op het schoolplein. ,,De volgende keer zorg ik voor een plek waar we zonder herrie kunnen praten en dan drinken we een glas wijn in plaats van koffie.'' Kun jij je die trots voorstellen? In het eerste seizoen zagen de kijkers je niet helemaal naakt of zonder bh in beeld. Heb je daar zelf invloed op gehad? Is dat een verschil met een speelfilm? 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 104