'Ik vind het moeilijker om ergens als Angela Schijf te zitten dan om een rol te spelen' Natuurlijk heb ik dat meegemaakt, ik wist van toeten noch blazen. Ik zie nu wel- eens foto's van mezelf terug met een knoopje te veel open. Dan denk ik echt: waarom heb ik dat gedaan? Ik sta zo sexy op foto's, terwijl ik nog een kind was.'' Verbaasd: ,,Nee, daar heb ik gelukkig geen ervaringen mee. Wat grappig hoe dat dan dus werkt, dat jij dat denkt. Ik was daar zelf bij, ik deed toch zelf dat knoopje te veel open? Waar mijn grens lag, dat bewaakte ik wel goed.'' Kun je die al bewaken als je 15, 16 jaar bent? ,,Dat is het mooie in mijn geval: juist door dat er van alle kanten aan me werd getrok ken, heb ik snel een eigen pad gevonden. Die eigen koers werd bepaald door het woord 'nee'. Ik wist al heel snel dat dat een heel belangrijk woord is. Ook bij zaken die in eerste instantie leuk lijken: een quiz, een reclamespotje. Ik heb een ongelooflijke bewijsdrang om een goede actrice te zijn, dat is nog steeds mijn pad. Ik ben trouw aan mezelf, aan wat ik graag wil. Daar past dus geen werk bij dat voornamelijk afleidt. Bovendien is het moeilijker om ergens als Angela Schijf te zitten; ik vind het ook wel veilig om een rol te spelen.'' Hoe veilig is een rol als in Meisje van plezier, waar je een groot aantal scènes in lingerie speelt? ,,Ik heb geen seconde getwijfeld of ik dit wilde doen. Het hoort bij mijn karakter Nadine, een vrouw die tijdens haar schei ding als escortdame aan de slag gaat. Zij heeft nu eenmaal seks met mannen voor geld, dan moet je de sensualiteit logischer wijs opzoeken en laten zien. Ik zag die rol meteen voor me. Zo'n vrouw uit een keurig gezin, die in een totaal andere wereld haar eigenwaarde hervindt nadat ze is bedrogen. Zo'n wereld waar ik niet veel vanaf wist, dat prikkelt. Inmiddels niet of ik het goed zou vinden als zij zo'n stap zou maken. Ik hecht heel erg aan een veilige omgeving, waarin Bloem kan uit zoeken wie ze is, wat ze wil. Zonder dat er aan haar wordt getrokken en in hoeken wordt geduwd waar ze liever niet in zit. Er zijn veel MeTooverhalen uit de toneel- en televisiewereld. Kreeg je daar ook mee te maken? ZATERDAG 5 OKTOBER 2019 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103