sss 'Schrap de erfbelasting bij nalaten huisdieren' Hoge kosten, maar veel liefde Tranen bij een slechte uitslag 9 Rockmusical We Will Rock You is ode aan Queen mSciaih Het zijn vooral de ouderen zonder kinderen die naar de notaris stap pen, merkt Aniel Autar, woord voerder van EPN en notaris in Rotterdam. Maar als mensen besluiten een erfgenaam aan te wijzen voor hun viervoeter, dan komen ze nogal eens voor onaangename verras singen te staan. En de erfgenaam zelf ook. ,,Als je een hond erft met een som geld die bedoeld is om de hond een goed leven te bezorgen, betaal je erfbelasting over de waarde van die hond én over het geërfde bedrag", legt Autar uit. Ter illustratie: wie 20.000 euro krijgt uit een erfenis om voor een beest te zorgen, wordt voor die to tale 20.000 euro aangeslagen door de Belastingdienst. De hoogte van het belastingtarief is vervolgens afhankelijk van de mate van ver wantschap. De erfbelasting kan oplopen tot 30 of 40 procent, als het bijvoorbeeld een broer of zus is. Wanneer iemand een geldbe drag nalaat aan een organisatie voor dieren die de status heeft van een 'algemeen nut beogende in stelling', zoals een asiel, dan hoeft die organisatie geen erfbelasting te betalen. De EPN wil dat dit ook voor particulieren gaat gelden. Dierenliefhebber en PVV'er Dion Graus juicht het idee toe. CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt is kritischer. Hij vreest onder meer misbruik door mensen die onder de erfbelasting uit willen komen. Tuurlijk, op dierendag zetten veel eigenaren hun huisdier in het zon netje. Ze krijgen een lekker bot, kattensnoepjes of er liggen extra peentjes in het konijnenhok. Maar het is niet allemaal goud wat blinkt. Voor een aantal patiënten van het Kankercentrum voor Die ren in Utrecht is dit de laatste die rendag. AMY JIN Bestel tickets op pzc.nl/queen vrijdag 4 oktober 2019 PC Mensen die testamentair willen vastleggen dat een huisdier na hun overlijden een goed leven tje heeft, kunnen de nieuwe verzorger met een flinke belas tingaanslag opzadelen. De no tariële specialistenvereniging EPN pleit voor afschaffing van deze heffing. Natasja de Groot Rotterdam dieren Eigena resse Ellen Koppen (tweede van rechts) kiest ervoor Jessy te laten be handelen. FOTO'S ANGELIEK DEJONGE Amy (9) en haar baas Marc Smits (49) uit Hierden Niet alleen treurige verhalen in het Kankercentrum voor Dieren. Neem dat van Amy, een Cavalier King Charles. Een lief hondje dat je met grote ogen aankijkt. Zo'n ander half jaar geleden kwam Marc Smits met zijn hond in Utrecht. Er zat een tumor in haar nek én bij haar oor. De eerste werd operatief verwijderd, voor de tweede had de dokter bestraling in petto. Daarna moesten pillen helpen. Dat heeft wonderwel goed uitgepakt. Vandaag is het bloedbeeld goed, van uitzaaiingen is geen sprake. ,,Het zag er een jaar geleden niet goed uit, maar ze is er nog steeds en dat hebben we toch maar mooi bereikt'', aldus dokter Zandvliet. ,,We gaan zo door.'' Waarna Smits het zakje met hon densnoepjes erbij pakt. De pillen en consulten kosten hem elk kwartaal 700 euro en het bedrag voor Amy's hele behande ling is opgelopen tot 6500 euro. Maakt niks uit, zegt hij. ,,Ik heb nog drie hon den. Één heeft jaren che- mo gehad. Dat kostte vele malen meer dan bij Amy. Maar: ik kan het betalen en ik krijg er veel liefde en aandacht voor terug.'' Bovendien, je betaalt het niet in één keer, legt hij uit. ,,Het is als een slechte auto. Heb je de versnel lingsbak vernieuwd, valt de uitlaat eronderuit. Dan zeg je ook niet: nu doe ik de auto alsnog weg.'' Cyperse kater Jin (7), samen met Jacky Klaassen (27) en Seyar Ahmadi (26) uit Deven ter Grijsgetinte Jin (spreekt het uit als de alcoholische drank) loopt als een roof dier over de vensterbank van de behandelkamer en loert naar buiten. Ze heeft nog niks gegeten van daag, legt Klaassen uit, en de kat zag net buiten een muis lopen. Vandaar. Ze zijn helemaal uit De venter gekomen, omdat hun kater zichtbaar een tumor in de neus heeft. De eigen dierenarts had het al over inslapen. Su- perverdrietig zijn ze. Hij: ,,Het is ons kindje.'' Zij: ,,Ik wilde best drie uur met de auto rijden om erachter komen of er nog iets aan te doen is. Maar het moet wel goed zijn voor Jin.'' Geld maakt daarbij niet uit, zegt Ahmadi. ,,Je laat een beest niet doodgaan vanwege de kosten. Dat vergeef je jezelf nooit.'' Zandvliet onderzoekt de kater kort, waarna Jin spontaan z'n reismand in loopt. Een operatie is geen optie, daarvoor is de tumor te groot. En chemo helpt in dit geval niet. Al leen bestraling kan de groei van de tumor moge lijk stoppen. ,,Maar gene zen is onmogelijk en we kunnen hooguit wat maanden winnen. Volgens mij is dat niet meer in ver houding met elkaar.'' De ogen van Jacky Klaas- sen zijn rood geworden. Na kort overleg met haar partner besluit ze dat eu thanasie het beste is. ,,Je moet niet voor jezelf be handelen.'' Hij: ,,Jin heeft nu al pijn en het wordt al leen maar erger.'' Zij: ,,We hoopten op behandeling, maar het is duidelijk.'' De megamusical 'We Will Rock You' - met daarin de grootste Queen hits aller tijden - komt naar Nederland en is spectaculairder dan ooit! Deze nieuwe versie van de wereldberoemde musical van Queen en Ben ELton wordt geheel in het Engels opgevoerd en is een sensationele ode aan de iconische muziek van rocklegende Queen. Geniet van nummers als 'Bohemian Rhapsody', 'Don't Stop Me Now', 'Killer Queen' en vanzelfsprekend 'We Will Rock You'. Concertdata do 28 november t/m zo 1 december Hengelo Schouwburg (try-outs) 15.00 20.00 wo 4 t/m zo 8 december Amsterdam AFAS Live 15.00 20.00 do 12 december t/m zo 12 januari Den Haag World Forum Theater 15.00 20.00 wo 15 januari t/m zo 19 januari Groningen MartiniPlaza 15.00 20.00 "Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9