I '3 vier Kustmarathons wel ruim de tijd Titelverdedigster krijgt veel concurrentie Schema: tweemaal heen en weer in ruim negentien uur ZEELAND 13 wea<c techniek.nl VROUWEN De Halve marathon van Westenschouwen liep ik nu zelfs nog iets sneller dan drie jaar geleden De Vlissinger noemt de zeven tiende Kustmarathon 'bijzonder'. ,,En dan niet op een leuke manier. Het is de eerste zonder Lein Lie- vense. Normaal stond hij iedereen aan de finish op te wachten. Voor de organisatie en de vaste deelne mers zal het heel apart zijn om hem daar nu niet aan te treffen. Mooi vind ik het gebaar van Sébas- tièn Schletterer om de Kustmara thon weer eens te lopen, speciaal voor Lein." marathons in 12 provincies in 12 maanden Programma lande. Hij komt dan de deelnemers aan de Light Kustrun tegen, die om 20.19 uur vanuit Domburg richting Zoutelande gaan. Houweling: ,,Het heeft geen zin om over hetzelfde paadje tegen de stroom in te gaan lopen. Ik kies dan wel voor een extra stuk strand. Of dat een beetje om is? Och, misschien wel. Maar aan het begin ben ik nog fris hè. De duuratleet verlegt met die op lopende reeks van Kustmarathons steeds zijn grenzen. Volgend jaar wil hij misschien een keer aan een 24 uursloop meedoen. Daarbij zou hij dan boven de 200 kilometer uit kunnen komen. En als stip op de horizon heeft hij de 'Tór de Geants', een race door de Alpen van 330 kilo meter. ,Maar daar heb je wel een hele week voor, hoor." GOES Frank Houweling heeft voor zichzelf een schema ge maakt op basis van een gemid delde snelheid van 10 km/u. Mogelijk loopt-ie de eerste ma rathon iets sneller. ,,Dat tempo is namelijk eigenlijk iets te laag voor mij." Halverwege, in de vroege och tend, neemt Houweling pauze voor een voedzame maaltijd. Hij heeft een begeleidingsteam dat voor hem klaar staat. vrijdag 4 oktober 2019 GO :!"'ï*TA*is*AüP5f:„ mandei - - PEUL TecltnieH - project: Zijn,eerste^arathofrWap. 15'december sluit hij af met de ma-, rathon van Spijkenisse. Voor meer imoO FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Twee vrouwen slaagden er in de zestienjarige ge schiedenis van de Kustma- rathon in om hun titel te prolongeren. Martine Lust uit Brielle (2005 en 2006) en Ilonka van den Hengel uit Woudenberg (2010 en 2011) wonnen 'm in twee opeenvolgende jaren. Lise- lotte van den Berg wil de derde worden die dat lukt. De op het oog immer vro lijke atlete uit Zoeterwoude- dorp zegevierde vorig jaar met groot verschil. Ze kwam met liefst zes minu ten voorsprong - in 3.00.38 uur - aan in Zoutelande. Dit jaar wil ze nog sneller gaan. Voorzichtig hoopt ze het parkoersrecord van Miriam van Reijen (2.55.31 in 2015) te verbreken. Maar de concurrentie is groot. Van buiten de provin cie komen ook Hinke Schokker, in april nog de winnares van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, en Mireille Baart, die in 2017 Nederlands kampioene werd. Van de Vlissingse vrouwen Samantha Luitwieler en Mo nica Sanderse wordt eve neens veel verwacht. De nummers vier en vijf van 2018 hebben zich afgelo pen zomer weer goed van - Tim Pleijte Koen' Peeters. voren laten zien in de Zeeuwse wedstrijden. Luit wieler heeft dit jaar al haar persoonlijke records op de halve en de hele marathon verbeterd. Een podium plaats in Zoutelande zou de kroon zijn op haar seizoen. Met al deze vrouwen aan de start is het deelnemersveld misschien wel mooier dan ooit. Als Manuela Soccol dan ook nog meedoet, zou dat het summum zijn voor M De winnares van 2018, Li- selotte van den Berg, valt organisator Lein Lievense in de armen. FOTO RUBEN OREEL de Kustmarathon. De Belgi sche atlete kwam afgelo pen weekeinde in actie bij het WK in Doha; in een snik hete race werd ze 31ste in een tijd net onder de 3 uur. Van de organisatie heeft ze een wildcard gekregen, maar het is nog maar de vraag of ze die verzilvert. In 2017 deed Soccol ook een aanvraag voor een startbe wijs, maar kwam ze uitein delijk niet naar Zeeland. De Groningse atleet Koen Peeters heeft de Kustmarathon in een bij- i zonder programma opgenomen. Hij loopt in 2019 twaalf marathons in twaalf maanden, verdeeld over alle twaalf provincies. Hij haalt t daarmee geld op voor on derzoek naar Alzhehner én naër een zeldzame vorm van léngkatiker. Peeters; al een fanatiek sporter, kreetj.tijden^ r de kerstvakantie een'opwelling' en beaón oo 12 ianuarj al aan ziirk 7- J't r(..h T> 7 Morgen loopt hij vóórdf-tiende - - Ifaar rli+ i»r ruim LÜAmatar On nfor mat fe zie https:// twaalfmara- thons.home.blog/ - ZATERDAG 5 OKTOBER 08.45 uur: MTB Toertocht in Zoutelande 12.00 uur: Kustmarathon in Burgh 12.30 uur: Minimarathon in Zoutelande ZONDAG 6 OKTOBER 08.00 uur: Wandelmarathon in Burgh VRIJDAG 4 OKTOBER 17.30 uur: Ladiesrun 5 kilometer in Zoutelande 17.40 uur: Ladiesrun 10 kilometer in Zoutelande 20.19 uur: Light Kustrun in Domburg Eerste marathon Zoutelande-Burgh, 21.00-01.12 uur Tweede marathon Burgh-Zoutelande, 01.30 uur-05.42 uur Derde marathon Zoutelande-Burgh, 06.30-10.42 uur Vierde marathon (met iedereen tegelijk) Burgh-Zoutelande, 12.00-16.12 uur Frank Houweling in 2018 met zijn drie medailles. foto menno kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41