Houweling neemt voor O O) CD O hon 12 ZEELAND Jeremy de Nooijer zit er weer bij Nancy van de Ven op titeljacht in Gdansk Groene Ster tegen hekkensluiter Deltaweekend start toch in Zierikzee ATLETIEK KUSTMARATHON Zeventiende editie De Vlissingse atleet Tim Pleijte zit dicht bij of zelfs al op zijn niveau van 2016, het jaar waarin hij in Zoutelande won. Jeremy de Nooijer speelt later deze maand op nieuw een interland met Curasao. De interna tional uit Vlissingen is door bondscoach Remko Bicentini opgenomen in de definitieve selectie van 23 spelers. Curasao speelt het derde duel in de Concacaf Nations League op 13 oktober in en tegen Costa Rica. De 27-jarige De Nooijer, die tegenwoordig in Qatar speelt, kwam afgelopen maand ook twee keer in actie voor Curasao en speelde in beide duels 90 minuten. De thuiswedstrijd te gen Haïti werd door een doelpunt van ADO Den Haag-speler Elson Hooi met 1-0 gewon nen. Het uitduel eindigde vier dagen later op Haïti in 1-1. Die wedstrijd werd overschaduwd door het plotselinge overlijden van reserve doelman Jarzinho Pieter (31). De Vlissingse motor crossster Nancy van de Ven doet komend weekeinde mee aan de Motocross of Nati ons in Gdansk. Met Shana van der Vlist vormt ze het Neder landse team, dat kansrijk is voor een gouden medaille. Van de Ven en Van der Vlist eindigden dit jaar in het WK als tweede en zesde. Op basis daarvan is het Oranje-duo favoriet in de Poolse stad. De nemarken en Duits land zijn de voor naamste concurren ten. Zowel morgen als zondag wordt een manche verreden. In 2017 won Van de Ven de Motocross of De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen treffen vanavond in Egmond aan den Hoef de hekkensluiter in de eredivisie, White Stones. Die ploeg staat na drie speelrondes nog steeds op nul punten. Voor de Walcherse formatie, die er drie heeft, is er de mogelijkheid om weg te komen uit de onderste regionen. White Stones is bezig aan het tweede seizoen op het hoogste niveau. Vorig jaar eindigde het duel in Noord-Holland in een 6-2-overwin- ning voor Groene Ster. In Vlissingen werd het 4-0 voor de Zeeuwse formatie. De 50ste editie van het Zeeuwse zeilevene- ment Deltaweekend gaat volgend jaar van start in Zierikzee. Bij het afsluiten van de af gelopen editie maakte de organisatie nog be kend dat de start van de jubileumeditie in Kamperland bij Roompot Marina zou zijn. Bij het uitwerken van de plannen kwam het stichtingsbestuur echter tot de conclusie dat Zierikzee een betere locatie is. Dat is namelijk de haven waar het Deltaweekend 50 jaar gele den is begonnen. De organisatie wil een speciale happening van de 50ste uitvoering maken. Voor de gelegen heid wordt eenmalig de roemruchte Veroni- carace in ere hersteld. Deze langeafstandsrace wordt buitengaats op de Noordzee gevaren en maakte lange tijd deel uit van het evenement. Nations al eens. Toen reed ze in Gdansk sa men met Nicky van Wordragen. De Vlis- singse zegevierde toen zelfs in beide manches. Brian van Goethem Vlissingen im Pleijte merkt dat hij dit jaar met meer ver trouwen dan in 2018 aan de Kust- marathon begint. ,,Mijn aanloop is beter en rustiger geweest dan vo rig jaar", vertelt de 34-jarige Vlis- singer. ,,We gaan zaterdag mer ken wat het effect daarvan is." Van Pleijte mag worden ver wacht dat hij rond half drie de eerste Zeeuw is die de finishlijn in Zoutelande passeert. De atleet van Dynamica won in de afgelo pen zes weken zowel de Halve marathon van Westenschouwen (1.11.20) als de Kustloop in Vrou wenpolder (1.14.58). Beide wed strijden zijn belangrijke graad meters. ,,Maar daarmee ben ik nog niet gelijk favoriet voor zater dag", haast hij zich te zeggen. ,,De organisatie heeft een wildcard gegeven aan een Marokkaan met een persoonlijk record van 2.15 uur. Als hij echt komt, is hij ook meteen de grootste kanshebber. Alhoewel de Kustmarathon wel anders is dan andere marathons." Pleijte won in 2016, zijn abso lute topjaar, de race tussen Burgh en Zoutelande. Nadat hij in 2017 er lang uit lag vanwege een bles sure, kwam hij in de periode erna weer volop in beeld. ,,2018 was al heel redelijk en 2019 is zelfs best goed te noemen. Aan de ene kant heb ik nog steeds het gevoel dat ik in een opbouw zit en naar mijn oude niveau toegroei, maar aan de andere kant zet ik al net zulke tijden neer als in 2016. Sterker nog, de Halve marathon van Westenschouwen liep ik nu zelfs nog iets sneller dan drie jaar gele den." Naast de bewuste Marokkaan Redouan Nouini zijn Erwin Har mes, Erwin Adan en Huub van Noorden de voornaamste concur renten van Tim Pleijte. Nog meer dan in voorgaande jaren zal de voorhoede bestaan uit Zeeuwse atleten. ,,Maar ik kijk niet heel erg naar anderen", zegt hij. ,,Ik ben onderweg vooral met mezelf be zig. En als ik aan de einde van de wedstrijd kan concluderen dat ik er voor die dag het maximale uit heb gehaald, ben ik tevreden." De Goesenaar, lid van AV'56, baarde in 2017 al opzien door op de eerste zaterdag van oktober van Zoutelande naar Burgh te lopen en weer terug. Het jaar erna liep hij de route driemaal en nu doet hij daar nog eens een schepje bovenop. ,,Tja, waarom niet? Ik ben benieuwd of het lopen van vier Kustmarathons ook mogelijk is. Fysiek wordt het natuurlijk zwaar, maar het is wel al lemaal makkelijk te regelen. Met vervoer en voedsel en dergelijke. En als ik het niet red, ben ik ook zo weer thuis." Na de derde marathon heb ik nog een uur om te relaxen in Burgh Houweling was vorig jaar aan vankelijk van plan om 03.00 uur 's nachts aan zijn eerste marathon te beginnen. Op het laatste moment besloot hij een halfuur later te star- ten, zodat hij iets langer in zijn bed kon blijven liggen. ,,Achteraf was dat niet verstandig. Het werd alle maal heel krap", vertelt hij. ,,Het zat onderweg een beetje tegen en daar door kwam ik pas twee minuten voor tijd aan in Burgh, waar ik na tuurlijk om 12.00 uur met de andere deelnemers moest starten. Je kunt dan niet zeggen: 'Nou, ik begin wel wat later.Maar degene met mijn eten was toen al weg en eigenlijk ben ik leeg aan mijn derde mara thon begonnen. Niet ideaal. Nu deel ik alles wat ruimer in. Na twee marathons kan ik, als het goed is, aan een bord spaghetti. En na de derde heb ik nog een uur om te re laxen in Burgh." De Goesenaar vertrekt nu mor genavond om 21.00 uur al uit Zoute- vrijdag 4 oktober 2019 VOETBAL MOTORCROSS ZAALVOETBAL ZEILEN GO Wielrenner Brian van Goe them uit Ter- neuzen maakte gisteren de fi nale in de Sparkassen Münsterland Giro. De renner van Lotto-Sou dal reed in de finale kilome ters lang solo aan de leiding, nadat hij eerst al de hele tijd mee zat in de kopgroep. In de stromende regen werd de Zeeuws-Vla ming op 300 meter voor de finish pas inge rekend door het jagende peloton. Luttele tellen later kon de Venezolaan Al- varo Hodeg (Deceuninck- Quick Step) de armen juichend omhoog doen als winnaar. Van Goethem bolde uit en fi nishte als 35ste. Middelburger Nick van der Lijke (Room- pot-Charles) werd niet ge klasseerd. Het zeventiende Kustmarathonweekeinde staat voor de deur. Wie zijn de favorieten in de hardloopwedstrijd van zaterdag en wie zijn de vreemde eenden in de bijt? Zeeuwse favoriet komt uitgerust aan de start Roeland van Vliet UtS DE SLAK leineke V M Tim Pleijte komt in 2016 als eerste aan in de Lang straat van Zoute lande. FOTO RUEBN OREEL ,,Je kunt altijd wel hetzelfde blij ven doen", zegt Frank Houwe- ling, ,,maar het is leuker om steeds wat anders op te zoeken. Ik zie er daarom een uitdaging om dit jaar de Kustmarathon vier keer achter elkaar te lopen." Roeland van Vliet Goes - Frank Houweling a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40