wsÊÊL i 10 ZEELAND In Scharendijke Centrum zit een eethuisje elke dag ramvol. Zelfs op maandag wasdag is het vechten om een tafel. Dat schreeuwt om een diepgaand onderzoek. ETEN EETHUIS SCHOUWEN Op een herfstige zaterdagavond is het in het 1277 zielen tellende Scharendijke zo druk als in een buitenbad op kerstavond. Licht gegeneerd doorklieven we de stilte op de Elkerzeeseweg. De bushalte is ver laten. Een briesje blaast boomblaadjes omhoog. Toch is er leven in de brouwerij. Inpandig dan. Eethuis Schouwen, een sympathiek don kergrijs en wit geverfd pandje, is om half zeven al bijna afgeladen. Het restaurant van chef Ro bin Provoost en gastvrouw Rachel de Jonge loopt in korte tijd helemaal vol. Het kent een warm interieur, met brave kleuren zoals (licht)bruin en crème. Alleen de felle spots in het systeemplafond bederven de romantiek een beetje. Gezellige zaak? Niettemin komt met zo veel gasten de gezellig heid vanzelf naar je toe. De petieterige tafels helpen. Ze staan zo dicht bij elkaar dat we wor den gesandwicht door twee Duitse koppels. Is dat erg? Ja en nee. We voeren een prettig ge sprek met onze Keulse rechterburen, maar ne men ter linkerzijde waar dat de oksels frissere tijden hebben gekend. In dat hogedrukgebied van zweet en deodo rant concluderen we dat Eethuis Schouwen voor een belangrijk deel op (vaste) Duitse va kantiegasten drijft. Dat begrijpen we. Chef Ro bin haalt zijn vlees, vis en groente bij lokale le veranciers, zoals slager Krijn van Zuidland in Oosterland. Rundvlees van Limousin en Belgi sche Blauwe, daar houden Duitse carnivoren wel van. Ook de cheesecake van toetjesspecia list Rachel - gemaakt van repen zoals Twix en Kitkat - schijnt vermaard te zijn. En dan is er de glimlach die op het gezicht van iedere serveer ster geboetseerd is. Met stip op één staat lache bekje Esmee Provoost, de zus van de chef. Hoe zijn de voorgerechten? Omdat mensen die vlees en vis mijden ons re- gelmatig vragen groentegerechten te recense ren, bestellen we soep van groene asperges en courgettesoep, een special van het schoolbord. Tegelijkertijd zijn we in een agrarische provin cie als Zeeland bijna verplicht protesterende boeren een hart onder de riem te steken. Mijn tafelheer gaat dus voor tournedos met kastan jechampignons, ik voor een tijdelijke speciali teit: een piepklein gemarineerd haantje dat is gevuld met gehakt. Supplementen zoals saus en kruidenboter kosten trouwens extra, tenzij ze deel uitmaken van het gerecht. De aspergesoep met crème fraiche kan er goed mee door, al is hij niet zo dik en gecon centreerd als de goddelijke courgettesoep, die trouwens door de jongste bediende als broc- colisoep wordt aangekondigd. In beide geval len is de zoutdosering uit de kunst. De chef heeft echter niet op zwarte peper bezuinigd. Dat mag een draai minder. Eethuis Schou wen serveert er stokbrood en roomboter bij, helaas in plastic cateringkuipjes. Boter in aar dewerk oogt zo veel feestelijker. HET MENU WAAR Scharendijke REKENING 4,00 2,60 4,40 10,00 7,00 7,00 24,00 18,00 6,00 7,00 9,20 99,20 vrijdag 4 oktober 2019 GO Chefkok Robin Provoost en rechts Michiel Schipper in de keuken. foto marieke mandemaker M Tournedos met kastanjechampi- ons. Volle bak op maandag dus aan poten voor de be diening. Links Esmee Provoost en rechts Rachel de Jonge. Zelfs op maandag zit het ra Frank Balkenende Het goedkoopste voorgerecht be gint bij 6 euro: to matensoep of brood met smeer sels. Ze lopen op tot 11 euro (garna- lencocktail, vissa lade, carpaccio, gamba's). Bij de hoofdgerechten is de gast spekkoper met saté (15 euro) en het duurst uit met ribeye (26 euro). De kaart ver meldt drie vegetari sche gerechten van 14 tot 16 euro (pasta truffel, ge vulde paprika, sa lade geitenkaas). Er is ook een kin dermenu. Baken ea/cej Eethuis Schouwen Elkerzeeseweg 8 05 1 speciaalbier 1 cappuccino 2 bruiswater 2 rode wijn 1 aspergesoep 1 courgettesoep 1tournedos 1 gevuld haantje 1 tiramisu 1 coupe aardbeien 4 espresso Totaal:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38