WIM HOFMAN Herfst 'Regional minister' Pijpelink helpt deuren openen in Zeeland VS 8 ZEELAND VOLLEDIGE SHOWROOM En toen ik mijn zwarte regen jasje aantrok en weg wilde fiet sen, was het meteen herfst. Het begon te regenen en de wind blies verdorde zomerbladeren door de lucht. Vanzelfsprekend had ik wind tegen. zomer al dat het herfst zou worden. Ik heb het al meer gezegd: het zijn profeten, de boeren. Voor veel men sen betekent herfst duisternis en kou en natte voeten en dorre bladeren en somberheid. Sombere gedachten krijgen is trouwens niet moeilijk in deze tijd. Veel mensen vragen zich af: Waar moet dat heen? Ik trapte flink door, al was dat mis schien niet verstandig, want het re gende steeds harder en de wolken waren donkergrijs en dik. wel los zal lopen en dat de toestand van de wereld op den duur heus wel zal verbeteren en dat ons een zoveel ste revolutie wacht: het tijdperk van digitale technologie, kunstmatige in- telligentie en robots en allerlei din gen die vanzelf gaan, zelfrijdende au to's, zelftrappende fietsen... nog wat, maar intussen was het steeds harder gaan regenen. Hoe har der ik fietste, hoe harder het regende, zo leek het. Op het fietspad stonden hier en daar al diepe plassen, vooral bij goten waar de dorre bladeren zich verzameld hadden. Regenwater liep van mijn jasje en mijn broek raakte doorweekt en mijn schoenen werden nat. Het werd kortetermijndenken: hoe kon ik zo snel mogelijk weer thuis zien te komen. Daar kon ik vast en zeker droge kleren en sokken vin den. Maar anderen vinden dat een be schaving die beheerst wordt door ap paraten, absoluut geen extra kwali teit zal brengen. Het geld wordt het belangrijkste en dat gaat ons regeren. De mens zal dan gehoorzaam en slaafs worden, geen verantwoorde lijkheid meer kennen en steeds min der of helemaal geen vrijheid meer hebben. Ontvang nu 30% korting op alle modellen die in onze showroom staan! Kijk alvast op woontrend.nl voor ons aanbod. Kom snel langs, want weg is weg. Interior Ze moet er wel aan wennen. Anita Pijpelink is nu enkele maanden gedeputeerde in Zeeland. In de Verenigde Staten heet dat een re gional minister. ,,Ik dacht: als ik meega naar Amerika, wat is dan de toegevoegde waarde? Van de Zeeuwse instellingen en be drijven hoor ik dan dat het deuren opent. Ik kan helpen instellingen met elkaar te verbin den." In de kleine ge- 1 meente Zeeland in Mi- 1 chigan, waar ongeveer 5500 mensen wonen, was de herkenning in ieder geval groot. In het gemeentehuis hangt het wa pen van Zeeland en het motto Luctor et Emergo. Pijpelink: ,,We kwamen daar en dachten: hè, dat is toch van ons?" Op de monumenten voor ge sneuvelde militairen in de Eerste en Tweede Wereldoorlog staan Zeeuwse namen. ,,Steketee, Na- gelkerke, Van den Bos", somt Pij pelink op. Met directeur Perry Moree van ZBIPlanbureau en Bi bliotheek van Zeeland heeft ze de plaatselijke bibliotheek bezocht. ,,Dat is een plek waar veel meer gebeurt dan alleen boeken uitle nen. In zo'n klein stadje lopen ze voorop in het ontwikkelen van nieuwe functies. Dat was voor ons erg interessant." Digitaal En het boekenplankje met publi caties over het Zeeuwse verleden was wel wat karig. ,,Ze waren erg blij met de digitale toegang die ze krijgen tot de Zeeuwse Biblio theek." Elke dag raakt Pijpelink er meer van overtuigd dat haar bezoek nut heeft. „We opereren in i verschillende groepen en iedereen komt 's avonds I terug met dit soort ver- j halen. Het zijn zaadjes die ontkiemen. Het r wachten is nu op de bloe men die gaan bloeien." Ik kan helpen instellingen met elkaar te verbinden OP ALLES vrijdag 4 oktober 2019 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Herfst dus. De boeren wisten deze Er zijn mensen die zeggen dat het Al fietsend dacht ik aan van alles en Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke "www.woontrend.nl Zeeland bezoekt Amerika. Een flinke delegatie van bestuur ders, bedrijfsleven en culturele en onderwijsinstellingen is deze week in de staat Michigan en de steden Washington en New York. De PZC belt elke dag met een deelnemer. Van daag gedeputeerde Anita Pij- pelink. Ernst Jan Rozendaal Zeeland (Michigan) - Anita Pijpelink, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36