Gezellig kletsen in buurtcafé IN DE REGIO 6 Tips Deloitte over grondbezit Herdenking Scheldeslag •1 MIJN DORP, MIJN STAD Deskundige Frank ten Have drukte Vlissingse raadsleden gisteren tij dens een informatieavond over de grondexploitatie vooral op het hart voorzichtig te zijn. Niet te snel voor winst op korte termijn gaan, maar eerst het geld binnen hebben alvo rens forse investeringen te doen. Aan de andere kant moet een ge meenteraad ook niet te krampach tig vasthouden aan eerder vastge stelde vastgeroeste ideeën. B en W en het ambtelijk apparaat moeten ruimte krijgen om ook in (financi eel) moeilijke tijden zaken te reali seren. Net als andere plannen die vele jaren belopen, bestaat een VLISSINGEN Vlissingen herdenkt zaterdag 26 oktober de Slag om de Schelde. Met kransleggingen in de Sint Jacobskerk, een nagespeelde landing door commando's bij Uncle Beach, een concert en We'll meet again. De herdenking in de kerk is be doeld als gezamenlijke herdenking voor koopvaardij en Uncle Beach, maar hoe dat uitpakt is onduidelijk. De gemeente Vlissingen en de werkgroep Koopvaardijherdenking konden het niet eens worden over het programma. Enkele elementen grondexploitatie vooral uit 'aanna mes en veronderstellingen'. Boek houdkundig moet het stuk klop pen, maar als de uitkomst aan het eind van de periode tot op de cent juist is, is er iets mis, stelde Ten Have. Grondprijs en bouwkosten waar nu mee wordt gerekend, lig gen over een paar jaar waarschijn lijk op een totaal ander niveau. Ten Have haalde Almere aan als voorbeeld. De snelst groeiende stad van Nederland boekte slechts over schotten en legde daarom onder meer grote parken en mooie brede fietspaden aan. ,,Maar die winst makende gemeente komt er nu na enkele decennia achter dat beheer en onderhoud van die luxe voorzie ningen meer geld vergen dan waar rekening mee was gehouden." Van de informatie die ze gisteren kregen, profiteren de raadsleden donderdag 24 oktober als het grondbeleid en de bijbehorende ex ploitatie tijdens de begrotingscom missie aan de orde komen. blijken wel overgenomen: het ico nische lied van Vera Lynn, We'll meet again, wordt gezamenlijk ge zongen. De herdenking begint om 11.30 uur in de kerk, met toespraken en kransleggingen. Voorzitter Cor Heijkoop van de stichting Bunker- behoud vertelt over operatie Ca lendar, het vegen van de mijnen na de Slag om de Schelde om de Wes- terschelde weer bevaarbaar te ma ken voor de cruciale scheepvaart op Antwerpen. Rond 13.00 uur mar cheert Interscaldis Pipes and Drums de kerk binnen. Ruimschoots voor afloop van het eerste buurtcafé in de bibliotheek van Vlissingen was duidelijk dat de praatkroeg in een behoefte voorziet. Het was niet alleen lekker druk, zo'n dertig koffiedrinkers naast alle 'helpers' van het eerste café, maar mensen vermaakten zich ook echt. Dé gangmaker van het buurtcafé was Youssef Bouziani. De uitbater van café Marcus aan de Oude Mark schenkt niet alleen bijzondere koffie- en theesoor ten, hij is ook een verwoed bak ker. Bouziani presenteerde bij zondere taarten en vertelde een ieder die het wilde horen welke ingrediënten hij er allemaal in verwerkt. Het buurtcafé wordt voortaan elke eerste donderdag van de maand in de bibliotheek in het gebouw van CineCity gehouden. De gemeente Vlissingen, de bi- Het is heel leuk om hier heel verschillende jonge en oude mensen te spreken bliotheek en project Postmaatje, dat schrijfvriendschappen stimu leert om eenzaamheidsgevoelens tegen te gaan, zetten het buurt café op poten. ,,Om de eenzaam heid van, veelal oudere, bewoners te bestrijden", bevestigt wijk coördinator Mattijs Bode. ,,Maar ook om onderlinge contacten te stimuleren. Er zijn nu bijvoor- beeld mensen die hun kennissen kring willen uitbreiden, onder wie enkelen die net naar Vlissin- gen zijn verhuisd." Stukje gebak Ook Hicham Boutchich, docent (bedrijfs)economie bij Scalda, is naar het uitleencentrum geko men. Hij heeft een aantal leerlin gen van diverse studierichtingen meegenomen. ,,Ik denk dat stu denten een groot aantal vaardig heden kunnen opdoen als ze the mabijeenkomsten voor dit buurt café organiseren. Ik hoop dat het zo ver komt." De oorspronkelijk uit Kenia afkomstige Vlissingse Mariam Mwenesi voert een diep gaand gesprek met Scalda-stu- dente Shannon Carroll. ,,Ik ont moet vaker mensen bij de Stich ting Dunya. Maar het is ook heel leuk om hier heel verschillende jonge en oude mensen te spreken. Met een kopje koffie en een stukje gebak: gezellig." Boekpresentatie Bevrijdingstaptoe Optreden Sing@Sea vrijdag 4 oktober 2019 'Vlissingen, reken je niet te snel rijk' WA Vlissingers van allerlei pluimage voeren geanimeerde gesprekken tijdens het eerste buurtcafé in de Vlissingse bibliotheek. foto ruben oreel Wees realistisch: stel niet te am bitieuze doelen en reken je niet te snel rijk, luidt het advies van financieel specialisten van De- loitte aan de Vlissingse gemeen teraad. René Hoonhorst Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen -Mariam Mwenesi ARNEMUIDEN In Arnemuiden wordt morgen het boek Een goede buur, een verre vriend gepresenteerd. Het boek is geschreven door Jannie J. van Bel- zen-Poortvliet en gaat over de Tweede Wereld oorlog. Aanvang 10.00 uur, dorpshuis De Arne, Radermacherstraat 32 in Arnemuiden. Aanmel den kan via info@ramshoorn.nl. VLISSINGEN In Vlissingen wordt mor gen een bevrijdingstap- toe gehouden, ter gele genheid van de viering van 75 jaar vrijheid en ter herinnering aan de Slag om de Schelde. Be langstellenden zijn om 19.30 uur welkom op het Stadhuisplein in Vlissin- gen. Kaarten kosten 15 euro in de voorverkoop en op de avond zelf 17,50 euro. Kaarten zijn te bestellen via management@ deltaband.nl. SINT LAURENS De Walcherse vocal group Sing@Sea geeft morgen een concert in Sing@Sea. foto ruben oreel de Dorpskerk van Sint Laurens. Het repertoire bestaat vooral uit vrolijke popu laire muziek. Aanvang van het concert is om 20.00 uur de zaal gaat open om 19.30 uur. En tree inclusief koffie of thee bedraagt 10 euro. Kinderen tot 15 jaar be talen 5 euro. Reserveren kan via djlouws@ zeelandnet.nl. AAGTEKERKE Gale rie BANK, 12.00-17.00 uur: Expositie Cocky van Zaten met teke ningen ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senio ren (50+); Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Galerie Ger- ritse, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zeeuwse Land schappen van An- toine Mes en Yvette Lardinois; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Filmcollege 'Eu ropese cimena'; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 15.00 17.00 uur: Activiteit i.v.m. Dierendag; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Koorkerk, 20.00 uur: Jubileumuitvoering Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ OOST-SOUBURG De Rank, 13.30-16.30 uur: Inloopmiddag met o.a. verkoop van goede tweedehand- skleding en schoe nen, van nieuwe en tweedehands boeken etc. VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34