Danny Vera opent Popronde Middelburg Tim en Anouk 'zijn niet eng' en lopen nog tot maandag door Zeeland Jubileumactie Gelderland 4 Slachtoffer ongeval Oud-Vossemeersedijk wil provincie aansprakelijk stellen Daarvoor wil hij komende dinsdag met de andere slachtoffers samen komen in café De Hoop in Oud- Vossemeer. ,,Dan kan iedereen zijn verhaal kwijt en het opschrijven, zodat we aan kunnen kloppen bij de provincie. Want ik wil dat het opgelost wordt." Volgens Van Rumund kan geen van de betrokken partijen namelijk de verzekering aansprakelijk stel len, omdat het allemaal eenzijdige ongevallen betrof. Hij wil een asfal- teerbedrijf onderzoek laten doen naar de staat van het wegdek. De Tholenaar zelf vermoedt dat het as falt op de dijk te oud en op is. Vol gens hem is er ook geen onderzoek Ik vloog zes keer over de kop en mijn auto werd tachtig meter verder gevonden gedaan naar de ongevallen, iets dat hem dwars zit. „Waarom is dat niet gedaan? Rijkswaterstaat ruimt de boel op, maar voor de rest doen ze niets." Van Rumund raakte 's nachts van de weg toen hij richting Tholen reed en een oliespoor kruiste. ,,Met nog geen 55 kilometer per uur, ter wijl je er 60 mag rijden. Ik raakte in de slip, vloog zes keer over de kop en mijn auto werd tachtig meter verder gevonden." Zelf kwam hij er zonder kleerscheuren vanaf. Via een bericht op Facebook kreeg de Tholenaar binnen no-time contact met de andere slachtoffers die, in de dagen er voor, op die weg een onge luk kregen. ,,Die weg is levensge vaarlijk." ,,Had ik er maar over durven pra ten", zegt Tim, die worstelt met PTSS omdat hij vroeger veel gepest is. ,,Het is voor veel mensen met psychische problemen heel moei lijk om er open over te zijn. Zelf heb ik het ook moeten leren en durfde ik tot mijn 34ste er niet over te praten." Samen met Anouk, die hij leerde kennen in kliniek De Zwa luw Enk in Ermelo, loopt hij nu 1135 kilometer door het land. Op de route praten ze er juist wel over. Bijvoorbeeld vandaag in het Tejo- huis in Goes. Deze laagdrempelige voorziening waar jongeren binnen kunnen lopen om hun hart te luchten is volgens Tim een goed initiatief dat past bij hun missie. Luisterend oor Anouk, onder meer in behande ling voor depressie, vertelt dat mentale aandoeningen nog te veel in de taboesfeer zitten. Hun advies voor 'de rest van Nederland': bied een luisterend oor, kijk wat een ander nodig heeft. ,,En wees niet bang", zegt Tim, wijzend op zijn hesje. De tocht die 9 september in Gelderland begon, is fysiek best zwaar. Anouk: ,,Ik heb nu een grote blaar. Gelukkig hebben we twee dagen rust kunnen nemen in Halsteren." Veel overnachtings adressen zijn spontaan aangebo den. ,,In Rilland hadden we nog niets. Na een berichtje op Face- book bleek iemand bereid te zijn te sponsoren, zodat we gratis bij een camping terechtkonden." Tim en Anouk doen de ko mende dagen ook Middelburg en Burgh-Haamstede aan. Danny Vera opent dit jaar de Pop ronde Middelburg. Als speciale gast van het rondreizende mu ziekfestival houdt hij op 7 novem ber het openingswoord. Ook de Middelburgse artiesten YSA en Bekir treden die avond op. Na het openingswoord van Danny Vera om 19.30 uur in de Vleeshal, geeft Beryl Anne daar de muzikale aftrap met melodieuze pop. Gedurende de avond treden 24 artiesten en bands op in diverse lo caties in de binnenstad, zoals ca fés, restaurants, De Drvkkery en poppodium De Spot. Nieuwe loca ties dit jaar zijn Hard Ziel en Brasserie Franklin. Boven in de Lange Jan vindt ook weer een concert plaats waarvoor maar 25 kaarten beschikbaar zijn. Wie dat optreden van WHYBE wil meemaken, moet de informatie van Popronde Middelburg in de gaten houden via de sociale media. In Middelburg staan ook twee lokale muzikanten op het podium: YSA en Bekir. Zij studeren en wo- Optredens van 24 artiesten en bands op 7 november in de binnenstad nen buiten Zeeland en kunnen daarom toch in hun geboortestad optreden. YSA speelt elektroni sche pop in B'tje Anders en Bekir brengt zijn Nederlandstalige pop en soul naar Seventy Seven. vrijdag 4 oktober 2019 GO 'Ongelukken door te oud asfalt' Tommy van Rumund vloog in de nacht van maandag op dinsdag op de Oud-Vossemeersedijk met de auto uit de bocht. Het over kwam afgelopen week ook zes anderen op dezelfde weg. De Tholenaar wil daarom de provin cie aansprakelijk stellen. Michiel Bouwman Oud-Vossemeer -Tommy van Rumund Tommy van Rumund op de plek aan de Oud-Vossemeersedijk waar hij uit de bocht vloog. foto dirkjan gjeltema Anouk Pool en Tim Saalbrink zijn gisteren aangekomen in Rilland. Vandaag lopen ze verder naar Goes. FOTOMARCELLE DAVIDSE 'Ik ben niet eng'. Met die prikke lende tekst op de rug zijn Tim Saalbrink (37) en Anouk Pool (23) gisteren Zeeland binnen gelopen. Door in 64 dagen langs twaalf provinciehoofdste den te lopen, vragen ze aan dacht voor pestgedrag en psy chische problemen. Joeri Wisse Rilland Maurits Sep Middelburg Meer weten over de missie van Tim en Anouk? In een interview met onze collega's van De Sten tor deden ze vlak voor de start van de tocht hun verhaal. Hun route is te volgen via stentor.nl Kies de allermooiste stof die je maar vinden kan. Op 5 modellen geldt voor alle stoffen maar één prijs: de laagste! KIJK VOOR INFO OPWWW.GELDERLANDGROEP.COM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32