Boerschappenbox vol Zeeuwse producten ZEELAND 3 m 'klant'. „Ik vind Petbnb een prettig systeem. Je maakt een profiel aan en kiest een oppas jji op basis van zijn profiel. Daarna heb je een soort date. Alleen gaat het dan om de liefde voor de hondjes. Er moet wel een klik zijn, wil je een vreemde je dieren toever trouwen. Wat ik fijn vind, is dat het bij Petbnb al tijd mensen zijn uit je eigen omgeving. De oppas die ik koos, woont vlakbij", zegt de Vlissinger. Hoogmoedig Repi's honden Kiko en Taiki zijn van het Japanse ras shiba inu. „Een soort pool- en keeshondjes, vader en dochter. Ze zijn vrij hoogmoedig en niet al tijd even lief. Het is be langrijk dat je ze laat zien wie de baas is. De oppas is twee keer ge weest. Ik kon rustig kijken hoe ze met de honden omging en hoe die op haar reageer- Janine Bosschaart is dol op haar eigen 'mixhondjes'. „Mickey en Sky zijn heel chill. Ze geven er niks om als er een andere hond in huis is. En ik vind het zelf erg leuk om op hon den te passen. Altijd al gedaan, maar pas sinds kort via Petbnb. Ik zou het best nog vaker willen doen dan ik nu doe." Haar eigen dotjes zijn formaat schoothondje, maar voor een flinke staffordshire draait Janine haar hand niet om. ,,Mijn opa en oma hebben altijd paarden en honden gehad. Daar heb ik ge leerd hoe je met honden omgaat." Risicorassen Begin dit jaar is Mariëlle Baron be gonnen als oppas bij Petbnb. ,,Ik deed het al vaak voor vriendinnen. Mijn eigen honden Tinka en Kaa- too, twee teckeltjes, heb ik uit het asiel gehaald. Kaatoo is een blaffer- tje, verder vinden die twee alles leuk en best." Mariëlle schrikt niet snel van een hond. ,,Een van de honden die ik oppaste was een bri- ard en vrij groot. Grootte zegt niet alles. Ik heb een valse teckel gehad, die beet flink. Daar moest ik mee naar een gedragscursus. Liep ik met die dolgedraaide asielteckel tussen koelkastmodellen met gedragspro blemen! Als iemand bij me komt met een moeilijke hond wil ik het best proberen. Alleen risicorassen wil ik niet." Waarom heet uw huisdier zo? Lees alle inzen dingen op www.pzc.nl Boerschappen begon vier jaar gele den in Brabant als een vrienden dienst van oprichters Stéphanie en Stijn Markusse. ,,Voor familie en vrienden die geen tijd hadden om voor de boodschappen de boeren af te gaan, haalden wij in de omgeving producten op", vertelt Stijn. ,,Dat is uitgegroeid tot Boerschappen. Da gelijks rijden we langs lokale boe ren en stellen daar verschillende boodschappenboxen van samen met seizoensproducten. Onze boe ren, waarvan ongeveer de helft bi ologisch werkt, krijgen er een eer lijke prijs voor." Horeca Boerschappen levert sinds begin 2018 ook aan groothandels en ho reca in Brabant. In de hete zomer van 2018 hielp Boerschappen fruit teler Kees Hamelink uit Wemel- dinge van zijn te kleine pruimen af. Er werd pruimenjam van ge maakt die bij AH in de schappen kwam. Peren van de familie De Schipper uit Wemeldinge werden verwerkt tot 'Toffe Perensap' en jam. Ze waren te klein voor de su permarkten, maar vonden bij Boerschappen genade. ,,Wij zijn tegen voedselverspilling. Een Een vlekje, een wat afwijkende vorm, iets te klein: dat is niet zo erg vlekje, een wat afwijkende vorm, iets te klein: dat is niet zo erg. Be langrijker vinden wij het dat het om regionale producten gaat en dat de dieren niet preventief anti biotica krijgen. Wij vinden het be langrijk dat onze boeren zo na tuurlijk mogelijk werken." Vis Intussen hebben nog veel meer Zeeuwse producten een plek ge vonden in het Boerschappen-as sortiment. Zo zit er vis in van Sea- farm in Kamperland, vishandel G&B en Krijn Verwijs in Yerseke. Vlees van Galloway-runderen uit Sluis wordt verwerkt tot Boer schappen Steak. Groenten komen van Zeeuws Zilt (zeekraal en lam soor) en van boeren uit de streek via biologische webwinkel De Grote Verleiding in Kruiningen. Naast een box met alleen groen ten en/of fruit is er ook een box met alleen vis, zuivel en vlees óf een 'compleet'-box. Bestellingen kunnen tot zeven dagen voor leve ring geannuleerd of gewijzigd worden en twaalf weken vooruit gepland worden. Ook zitten er re cepten bij. Boerschappen - dat 2200 klanten heeft - gaat in Zee land van start met veertig abonne menten. ,,Veel mensen kennen ons van de reddingsacties afgelopen zomer", verklaart Stijn Markusse. Webwinkel De Grote Verleiding biedt zelf al langere tijd bood- schappenboxen aan, net als tuin bouwbedrijf Zuidbosch in Noord- gouwe. Daarbij gaat het om biolo gische streekproducten. vrijdag 4 oktober 2019 Marielle Baron met haar teckels Kato (kort haar) en Tika (lang haar). Zij past ook op andere k. honden via Petbnb. fotomar- CELLEDAVIDSE V ^SvaSr 'TIjÖSfc.,- TT7''; V -. W M Patrick Repi uit Vlissingen met zijn honden Kiko (l) en Taiki. FOTO RUBEN oreel Hoe heet uw huisdier en waarom?, vroe gen we onze le zers. Coosje. Uit de Coosje Busken- straat. Daarom. Ajax achterste voren geschre ven is Xaja en de vriend van baasje Ange- lique de Waal is gek op Ajax. Verdere uitleg overbodig. Joey is de naam voor babybuidel dieren, die alleen in Australië voor komen. Dus hoe noem je je hond, als je gek bent op Australië? Juist. De hond van Elise Wieland heette in Turkije Kokoch. Maar in Nederland werd dat Koekie. Steak uit Sluis, fruit uit Wemel- dinge, groenten uit Kruiningen, kokkels uit Kamperland en mos selen uit Yerseke. De ideologi sche boodschappenboxen van Boerschappen, dat 'fair trade' en duidelijkheid over herkomst voorop heeft staan, zitten vol producten van Zeeuwse bodem. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Stijn Markusse, Boerschappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31