O 'Ik wil dat mensen mijn muziek Eddie Murphy komt terug 24 MEDIA CULTUUI V ANGELA KIJKT TV DAVINA MICHELLE EIGEN GELUID^ Davina Michelle brak door dankzij lof van Pink en haar vertolking van Duurt te lang. Nu breekt de volgende fase aan voor de zangeres: een album en een megaconcert in Afas Live. ,,Ik wil niet voor joker staan.'' Deze is speciaal voor alle werkende moeders van Nederland. Degenen die vanmorgen met hun linkerhand de broodtrommels vulden en met de rechterhand een paar vieze sok ken van de badkamervloer plukten. Die snel-snel wat mascara op klodderden, bijna een doodsmak maakten over voetbalschoenen die al drie dagen opgeruimd zouden worden ('doe ik straks!') en als beloning natgeregend aankwamen op hun werk. Herkenbaar? En heeft u dan misschien ook wel eens dat u op uw meest vermoeide momenten stiekem verzucht: was ik Maxima maar? Die heeft het tenminste makkelijk, met een leger kinder meisjes, huishoudsters, chauffeur, visagistes en een inloopkast vol stijlvolle creaties uit de nieuwste herfstcollectie van Nathan. Kijk dan vooral de documentaire Maxima, de pleitbezorger van woensdag terug. Ik durf niet te beweren dat ik door de film van Simone de Vries nu tot achter de komma begrijp wat haar baan als speciaal VN-gezant op het gebied van inclusieve financiering inhoudt. Al is het inte ressant om te zien hoe zij een duidelijke passie en missie heeft, hard werkt en niet schroomt om tegen de stroom in te gaan. Maar de leukste fragmenten uit de film waren toch die waarin een glimp te zien was van de vrouw Maxima, die net zo goed worstelt om alle ballen in de lucht te houden, koningin of niet. Die tussen twee afspraken in op de achterbank een selfie maakt voor haar moeder ('mammie'). Die haar tong breekt over het woord 'digital' tijdens het oefenen van een speech. Die ook weleens hoofdpijn heeft. Of er moe uitziet, met haar lange lokken in de war. Die ook weleens een jurk draagt waarin een vetrolletje te zien is. Het mooist vond ik de scène waarin ze een telefoontje krijgt van een dochter, direct na een ingewikkelde vergadering met een buitenlandse delegatie. Wie van de drie het was, bleef onbe kend, evenals het precieze onderwerp van gesprek (speelafspraak, nog een potje Fortnite, problemen met de wifi of iets uit de lekkerskast?). Maar ook zonder die informatie was het zó heerlijk herken baar. Het altijd maar moeten schakelen tussen werk en thuis. De licht gegeneerde houding tegen over de rest van het gezelschap. Het zichtbare ongeduld. Het moederinstinct om toch liefdevol te willen antwoorden. En vooral de zin: 'Het mag van mij alleen als het van papa mag.' Nee, de vieze sokken verdwijnen nog steeds niet uit zichzelf in de wasmand. Maar het idee alleen al dat Maxima in de aard dezelfde beslom meringen heeft als ik - en alle andere werkende moeders - biedt toch troost. Quote van de dag vrijdag 4 oktober 2019 Solosingle REM-zanger Tom terug op zondag Jeroen Schmale it verwacht je hier niet, in een loods op een bedrijven terrein aan de rand van Dordrecht: een complete studio van zangeres Davina Michelle en haar productieteam ('ook mijn band'). „Rechts van ons zit een meubelmaker, links een zaak met benodigd heden voor kappers. Zij vinden alles prima, wij kunnen hier zo veel herrie maken als we willen. En de hoogte van de loods schijnt voor de akoes tiek heel fijn te zijn. Maar je moet me er niet op pakken hoe dat exact zit.'' Hier wordt hard gewerkt: volgend jaar moet haar debuutalbum uitkomen en op donderdag 26 maart 2020 geeft ze een concert in Afas Live in Amster dam. De kaartverkoop begint vandaag. ,,Ik wil daar echt iets neerzetten, de mensen laten zien en horen wie ik echt ben. Op mijn album en in Afas Live zul je horen dat ik het liefst pop met een randje maak, met een bite. In het Engels.'' Voor een promotievideo keek ze onlangs rond in de lege Afas Live. Ze zag daar foto's hangen van de concerten die Dua Lipa en Jessie J er gaven. Ze raakte overweldigd door het gevoel dat zij in hun voetsporen treedt. Het leven van Davina Michelle (23) veranderde tweeënhalf jaar geleden dankzij een ander idool, Pink. Vanaf begin 2017 plaatste Davina Michelle elke week een andere door haar gezongen cover op haar eigen YouTube-kanaal, ook van Pinks What About Us. Pink was lovend ('Beter dan ik zelf ooit zal klinken') en Michelles (artiesten)naam was gevestigd. In Nederland scoorde ze een gigantische hit met Duurt te lang, haar versie van het nummer van rapper Glen Faria die ze zong in het televisie programma Beste Zangers. Nooit eerder stond een zangeres zo lang op nummer 1 in de Top 40: elf weken. „Natuurlijk hoop ik dat Beste Zangers de Gouden Televizier-Ring wint, ik duim er echt voor. Met mij heeft het programma bewezen dat het daadwerkelijk levens kan veranderen, dat is heel bijzonder. Het heeft mij zo'n dienst bewezen.'' Nu dat succes enigszins is geland, wil Davina Michelle aan het volgende hoofdstuk beginnen. ,,Liedjes met mijn eigen kleur ontwikkelen en het publiek dat me nu kent met me meenemen. Daar zijn we al aan begonnen met de eerste twee singles, Skyward en Better Now. Op dat pad wil ik verder. Ik wil groeien, ik wil door. Het zou zo mooi zijn als de mensen mijn muziek over een tijdje direct herkennen, zoals je dat hebt met liedjes van Adele en Ed Sheeran. Als je die voor de eerste keer hoort, weet je: dat is onmiskenbaar hun sound. Dat lijkt me geweldig.'' Eerst volgt dit najaar nog een clubtour, langs tien zalen. Die optredens in november en decem ber waren razendsnel uitverkocht. Daarna dus Afas Live. ,,Een supervette zaal, mijn team en ik zijn nu al volop met dat concert bezig. Wat wordt de setlist? Hoe gaan we er echt een waanzinnige show van maken? Maar natuurlijk is dit hele avon tuur tegelijkertijd ook doodeng. Ik wil niet voor joker staan, dat ik nauwelijks kaarten verkoop voor deze show. Ik wil dat mensen mij en mijn muziek beter leren kennen, dat we een soort familie worden.'' Het vierde deel van de komi sche actiefilm verschijnt ruim 25 jaar na de première van het origineel. Murphy, die eerder een nieuwe stand-upcomedy- tour aankondigde, lijkt bezig te zijn aan een grote come back. Murphy's carrière raakte begin deze eeuw in het slop na het spelen van talloze 'komische' rollen in commer ciële en artistieke flops zoals Norbit en The Haunted Mansion. Toen hij in 2006 tot zijn grote ergernis naast een Oscar greep voor zijn serieuzere rol in de musicalfilm Dreamgirls, ver dween hij naar de achtergrond. De 58-jarige Murphy geeft nu in een interview met enter- tainmentwebsite Collider aan dat Beverly Hills Cop 4 een feit is. ,,Ja, dat is wat we gaan doen na Coming To America 2 (de première is komende zomer, red.)'', aldus de Amerikaan. In het eerste deel van de komische reeks, uit 1984, speelde Murphy agent Axel Foley die de moord op een goede vriend onderzoekt. Maar omdat hijzelf niet in Beverly Hills gestationeerd is, doet hij alsof hij op vakantie is. Momenteel is Murphy bezig met de promotie van zijn meest recente film: Dolemite Is My Name, een biografische film over komiek Rudy Ray Moore. De film is vanaf 4 okto ber te zien op Netflix. In juli vertelde Murphy in een gesprek met collega Jerry Seinfeld al dat hij overwoog opnieuw aan stand-upcomedy te gaan doen, waarmee hij begin jaren 80 doorbrak. Daar voor moest alles wel 'perfect zijn' en moest hij 'fit worden', zei hij toen. Ik besef dat mijn openheid niet altijd fijn is voor mensen van wie ik hou y Maxima GO MUZIEK Michael Stipe komt acht jaar na het uit elkaar gaan van R.E.M. met zijn eerste solosingle. De zanger brengt zaterdag Your Capricious Soul uit via zijn site. De opbrengsten gaan naar een organisatie die zich inzet voor het klimaat. TELEVISIE Tom Egbers presenteert zondag om 19.00 uur weer NOS Studio Sport Eredivisie. Egbers werd in juli getroffen door een hartin farct. Hij neemt volgende week ook de kwalifi catieduels van Oranje voor zijn rekening. 3 ■u herkennen' Davina Michelle zong dit jaar in het voorpro gramma van Pink. fotos paul bergen Eddie Murphy belooft niet al leen een vervolg op de film klassieker Coming to Ame rica, gisteren werd ook be kend dat Beverly Hills Cop te rugkeert in de bioscoop. Katja Schuurman belooft op Instagram niet meer over haar seksleven te praten in talkshows.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24