Gemengde gevoelens bij AZ 20 Feyenoord heeft na een meeslepende 'vechtwedstrijd' FC Porto met 2-0 verslagen. De Rotterdammers blijven daardoor volop in de race voor overwintering in de Europa League. 'Ik raakte de bal lekker. Dit is mijn mooiste goal ooit.' Büttner twee jaar naar VS Alexander Büttner (30, foto) verhuist naar Amerika. De Doetinchemmer tekent bij New England Revolution uit de Major League Soccer een contract voor twee jaar, met een optie voor een jaar extra. Büttner sluit pas volgend seizoen aan. De competitie in de MLS is in november voorbij. De Ach terhoeker traint tot die tijd met de huidige groep mee. Büttner maakt een transfervrije overstap naar de Amerikaanse profcompeti tie. Hij vertrok deze zomer bij Vitesse. Flitsen Vormer riskeert extra straf Club Brugge-aanvoerder Ruud Vormer (foto) moet vrezen voor een extra straf van de Europese voetbalbond UEFA. Hij werd dinsdag tijdens het CL-duel met Real Ma drid in de slotfase met twee keer geel van het veld gestuurd. Vormer zou daarna arbi ter Georgi Kabakov uit Bulgarije hebben be ledigd. De UEFA meldde gisteren dat Vor mer is aangeklaagd vanwege zijn taalge bruik. Anderlecht ontslaat Arnesen Frank Vercauteren is de nieuwe hoofdtrai ner van Anderlecht. De oud-international vervangt de Welshman Simon Davies. De club heeft technisch directeur Frank Arne- sen ontslagen. De Deense oud-voetballer was sinds januari actief in Brussel. Ander- lecht kent een historisch slechte seizoens start met 6 punten uit 9 wedstrijden. Voetbal Björn Kuipers, Danny Makke- lie en Bas Nij- huis zijn de be kendste scheidsrech ters. Maar uit onderzoek van de KNVB blijkt dat 1,8 miljoen mensen ooit minimaal één competitie wedstrijd heb ben gefloten of gevlagd. Atletiek De Ethiopische Tadelech Be- kele (foto) gaat 20 oktober voor een 'hat trick' in Am sterdam. De 28-jarige hard loopster was de afgelopen twee jaar de beste in de hoofdstad. Hodeg Daar zit Jens Toornstra op zijn bil len in het gras. Zijn twee benen recht vooruit. Moe, uitgeput, maar vooral voldaan. Leroy Fer rent met open armen op zijn ploeggenoot af. Feyenoord heeft zojuist een ouder wetse 'vechtwedstrijd' gewonnen tegen FC Porto. Een duel dat vooral in de tweede helft heerlijk meesle pend is. Compleet met ballen op de lat, kansen over en weer. Ja, Feyen- oord heeft óók geluk, maar dwingt de zege door de tomeloze inzet wel af. Om Toornstra heen trilt de Kuip. Supporters springen en zingen. Na tuurlijk wordt deze 2-0 overwin ning op het gerenommeerde FC Porto gevierd. Op een avond zoals het tijdens Europese wedstrijden kan zijn in het Rotterdamse sta dion. Een avond die de felle tegen standers van een nieuw stadion zullen gebruiken om hun punt te maken. Eenmaal op adem kijkt Toornstra vanzelfsprekend met plezier terug. ,,Door de uitslag natuurlijk, maar vooral vanwege de manier waarop we als team hebben gespeeld'', zegt hij. ,,Ik heb spelers zich voor ballen zien gooien, vol overgave. Dat was geweldig om te zien. Dat heeft ons ook de kracht gegeven om deze wedstrijd te winnen.'' Uitblinkers Toornstra is één van de uitblinkers. Met een paar hoogtepunten. Een steekbal waarmee hij Sam Larsson tevergeefs voor de keeper zet bij voorbeeld. Maar vooral ook: zijn goal, de eerste van Feyenoord, vlak na rust. Beheerst met de binnen kant van zijn voet, technisch per fect. ,,Ik dacht eerst: ik schiet hem hard en vol overtuiging. Maar op het laatste moment bedacht ik dit. Dan is de kans toch groter dat je de bal de juiste richting kan geven.'' Toornstra is weer belangrijk voor Feyenoord na een slepende enkel blessure waardoor hij het begin van EUROPALEAGUE Groep G Alvaro José Hodeg won de 14de editie van de Münster- land Giro. De Colombiaanse sprinter van Deceuninck - Quick Step was de snelste na 193,3 kilo meter. Quote van de dag Als AZ een keer Manchester United had willen verslaan dan was gister avond daar de ideale avond voor ge weest. Maar de Alkmaarders kwa men in Den Haag niet verder dan wat speldenprikjes tegen de club die niet één keer op doel schoot. En dus gingen de handen van de AZ- spelers maar heel voorzichtig op el kaar toen de scheidsrechter voor de allerlaatste keer floot. Aanvaller Oussama Idrissi had in het veld gevoeld dat het kon, een overwinning. ,,Ik had een hogere hartslag dan normaal. In dat op zicht merkte ik dat we tegen een team uit de Premier League speel den. Maar ik vond ook dat we goed mee konden voetballen en dat we niet onder de indruk raakten van hen." En dus overheerste de teleurstel ling in de kleedkamer. „Want ja, we hadden écht kunnen winnen van avond." Aanvoerder Teun Koop- meiners had doelman De Gea tijd zien rekken op het eind. ,,Dat be schouw ik maar als een compli ment. En ook dat er op het eind veel topspelers op het veld staan." Trainer Ole Gunnar Solskjaer had zijn team op acht plekken gewij zigd ten opzichte van de laatste Pre mier League-wedstrijd tegen Arse nal, voor United een veel aantrek kelijker affiche dan de verplichte tussendoorwedstrijd van gister avond op die hevig bekritiseerde grasmat van plastic. Niet dat er in het Cars Jeans-sta- dion geen wereldsterren op het veld stonden. Dani de Wit nam De Gea onder vuur, tot voor kort de eerste doelman van wereldmacht Spanje. Teun Koopmeiners over- vrijdag 4 oktober 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL U 'Dit is een avond om trots op te zijn' 3 14 Feyenoord J FC Porto Daniël Dwarswaard Rotterdam Rick Karsdorp beslist in de Kuip de zenuwslopende Europa League-wedstrijd tegen FC Porto. De rechtsback van Feyenoord schiet na een solo de 2-0 binnen. foto pim ras Gisteren Feyenoord - FC Porto 2 - 0 Young Boys - Rangers 2 - 1 gespeeld w g v 1 Feyenoord 2 10 1 pt 3 (v-t) (2-1) 2 Young Boys 2 10 1 3 (3-3) 3 Rangers 2 10 1 3 (2-2) 4 FC Porto 2 10 13 (2-3) Steven Kruijswijk maakt dinsdag in de Ita liaanse eendagskoers Tre Valli Varesine zijn rentree na zijn val in de Vuelta. De Ajax-leiding zit zondag uit protest niet op de tribune tijdens de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag. Ajax snapt niet dat de aan hang nog steeds niet welkom is in Den Haag. Wielrenster Janneke Ensing (33) zet haar carrière voort bij Mitchelton-Scott. Ze is de derde aanwinst van de Australische ploeg van wereldkampioene Annemiek van Vleuten Hakim Ziyech over zijn doelpunt tegen Valencia. De treffer is genomineerd voor CL-doelpunt van de week. AZ Manchester United Het gelijkspel (0-0) dat AZ gis teravond behaalde tegen Man chester United zorgde voor ge mengde gevoelens bij de Alk- maarders. ,,Ook tegen zo'n team hebben we ons eigen spel kun nen spelen." Nik Kok Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20