mm De prijs van biologisch Sports Events ECONOMIE 17 Beleefde Olympische Spelen 2020 in Tokyo €1.999 p p €2.399 pp €2.699 pp ONDERZOEK winst te maken lijkt niet van de grond te komen. Dat is opvallend, omdat het assortiment van Marqt wel degelijk aansluit op de toene mende vraag naar verse en duur zame producten.'' Supermarktdes- kundige Moers is stelliger. ,,Het is te weinig, te laat. Hun plannen voor een landelijke keten met vijftig, zestig vestigingen zijn onhaalbaar. In Twente en Zeeland zit niemand op zo'n dure super te wachten.'' Onderscheiden Directeur Erik Does van Ekoplaza - met 129 eigen vestigingen en zelf standige natuurwinkels veruit de grootste bioketen van ons land - kan niet om de toegenomen con currentie heen: „Natuurlijk houdt het groeiende aanbod van bio- producten bij reguliere supers ons bezig. We moeten meer moeite doen om ons te onderscheiden, en het is soms moeilijk aan klanten uit te leggen wit ons onderscheidt.'' Het is volgens Does 'een kwestie van verantwoordelijkheid nemen voor de toekomst van de planeet'. ,,Dit gaat ons helpen tegenover par tijen die hun keuzes maken vanuit aandeelhouderswaarde.'' Hoe kun je trots zijn op de laagste prijzen, als je weet wat de gevolgen zijn voor mens en planeet? Merle Koomans van den Dries, directeur van de biologische coöpe ratie Odin, wil er nog niet aan dat biosupermarkten slachtoffer zijn van hun eigen pioniersrol. ,,Wij hebben veel meer assortiment en veel meer keuze binnen product groepen dan gewone supermarkten en we kunnen daar veel meer over vertellen. Het klopt dat hun biolo gische kaas lijkt op onze biologi sche kaas, maar wij gaan op veel fronten verder. We willen dat het geld rondgaat in de keten van boer, winkel en consument. Dat is een andere manier van naar bio kijken dan de gewone supers doen.'' Dat leidt tot hogere prijzen, er kent Koomans van Den Dries. ,,Maar wil je het goedkoopste eten, terwijl je andere vraagstukken ne geert, of wil je een bijdrage leveren aan hoe de wereld eruitziet? Je kunt als consument veel meer mogelijk maken dan alleen dat de koeien de wei in mogen.'' Ook Does van Ekoplaza hekelt de voortdurende nadruk op prijzen als maatstaf. ,,Hoe kun je er trots op zijn dat je de laagste prijzen voor bioproducten biedt, als je weet wat daarvan de gevolgen zijn voor mens en planeet? Supermarktbedrijven denken dat prijs en opbrengst be langrijker zijn dat al het andere, ter wijl er in de hele wereld gedemon streerd wordt voor het klimaat.'' Dat Marqt het moeilijk heeft, verbaast Koomans van den Dries dan weer helemaal niets. Volgens haar hinkte de biosuper van meet af aan op twee gedachten. Dat wreekt zich nu. ,,Marqt heeft zo'n 40 pro cent biologische producten, de rest is regulier. Daardoor zijn ze niet helemaal duidelijk. Als je je ge draagt als een gewone supermarkt zonder iets extra's, krijg je het zwaar. Ik geloof niet in een beetje bio, dan geloof je in een beetje gif. Wij gaan uit van één gedachte en die is heel duidelijk.'' Boek nu je reis en wedstrijdtickets OQp Sunwebsportsevents.nl 08810 30 750 vrijdag 4 oktober 2019 FOTO LIN WOLDENDORP de knel -Erik Does, Ekoplaza Volgens de Consumenten bond zijn biologische produc ten gemiddeld 75 procent duurder dan 'niet-biologi- sche'. Het verschil loopt wel terug: vijf jaar geleden waren ze nog twee keer zo duur. Bij Marqt is een mandje bio- producten volgens een prijs- peiling 17 procent duurder dan het gemiddelde, bij Ekoplaza is dat 19 procent. Natuur- winkel en Odin zijn het duurst met prijzen die 28 en 29 pro cent hoger liggen. 'Leden' van Odin betalen overigens 15 tot 20 procent minder. Uit het onderzoek blijkt dat bioproducten in reguliere su pers veel goedkoper zijn. Dirk is het goedkoopst, met 13 pro cent onder het gemiddelde. Ook marktleiders AH (-8 pro cent) en Jumbo (-9) verslaan de biosupers aan alle kanten. Fouten voorbehouden. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen, exclusief reserveringskosten, calamiteitenfonds en wedstrijdtickets. TOKYO 2020 Pakketreizen inclusief: Retourvlucht Amsterdam - Tokyo Narita, ruimbagage, luchthaventransfer, metrokaart en verblijf op basis van logies en ontbijt. Boe/? eenvoudig je wedstrijdtickets bij. Diverse reisduren en vertrekdata mogelijk. v Pakket BRONS Pakket ZILVER Pakket GOUD Verblijf in 2* hotel Verblijf in 3* hotel Verblijf in 4* hotel Vanaf Vanaf Vanaf Authorised Ticket Reseller for The Netherlands for Tokyo 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17