3 dgn Achterhoek**** 9 Tienermeisjes depri van de pil Lijstduwer en ondernemer Akyol 16-jarige meisjes die de anti conceptiepil gebruiken, hebben vaker depressieve klachten dan leeftijdsgenoten die niet aan de pil zijn. Dat concluderen we tenschappers van het UMCG, LUMC en het Amerikaanse Brigham and Women's Hospi tal in een onderzoek. De meisjes aan de pil huilen vaker, slapen overmatig en hebben vaker eetproblemen. De onderzoekers kunnen van wege de studieopzet niet bepa len of het pilgebruik de depres sieve gevoelens veroorzaakt. In totaal onderzochten zij de ge gevens van ruim duizend meis jes. In eerder onderzoek werd pilgebruik al in verband ge bracht met een licht verhoogd risico op het ontwikkelen van een depressie. ,,De onderzoe kers benadrukken dat het kleine risico op een eventuele toename van depressieve klachten moet worden afgewo gen tegen het veel grotere risico op een ongewenste zwanger schap (en potentiële postnatale depressie)'', aldus de universi taire ziekenhuizen. Veel gebruikers staan er niet bij stil dat lachgas invloed heeft op de verkeersdeelname Vijf aanhoudingen na inval bij Vaticaan Vijf mensen zijn bij invallen in het Vaticaan gearresteerd. Het gaat volgens het Italiaanse tijd schrift L'Espresso onder andere om iemand van de Financiële Informatie Autoriteit, de in stantie die gaat over de geld stromen binnen het Vaticaan. Daar werd een inval gedaan, net als bij het Staatssecretariaat van de Heilige Stoel. Onduide lijk is waar de arrestanten van worden verdacht. Er loopt een onderzoek naar de bank van het Vaticaan. Brugdrama: vijf slachtoffers Ollongren gispt Limburg Vredeshulp is niet effectief DONATEUR dernemers ruiken potentie, kie zers zien een man met de juiste in tenties, zo schetst een Groep de Mos-stemmer treffend: ,,Hij is de enige die echt iets voor ons doet. Zoals de oversteek daar bij de tram, die is hartstikke gevaarlijk.'' Wat De Mos precies zal doen, weet hij niet: ,,Maar ik weet zeker dSt-ie er iets aan zou doen.'' Al maakt de politiek niet per se een prettiger mens van de control- freak, vertelde zijn broer Rutger in een eerder interview. Hij ziet Ri chard tegenwoordig een stuk min der. ,,Alles draait om de politiek. Als hij leraar was gebleven, had ik het als broer fijner gevonden.'' Op merkelijk detail: de jonge Richard was een 'goedzakkie', zegt Rutger: ,,Als iemand kwaad in de zin had, hadden wij het snel door, hij niet.'' Op het terrein van vriendjespo litiek kan De Mos zich echter niet verschuilen achter naïviteit, na waarschuwingen in de raadzaal, de media en door experts. Justitie moet nu uitzoeken of De Mos in derdaad de spil is in de corruptie affaire. Tot die tijd zit hij thuis, zonder telefoon - die ligt nog altijd bij de rijksrecherche. Sympathi santen schreeuwen ondertussen moord en brand dat De Mos 'kapot gemaakt' wordt door 'links'. Ook VVD-corfyee Hans Wiegel moet nog maar zien of De Mos werkelijk fout zit. Wiegel leidde vorig jaar de coalitieverkenning en was gecharmeerd van De Mos: ,,Misschien komt er wat boven, misschien niet. Iedereen weet dat die man heel veel mensen kent, en zich inzet, daar dankt hij ook zijn grote populariteit aan.'' Incl. diner Groningen diner 4 dgn Münsterland HP www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7oCpg donderdag 3 oktober 2019 GO GRONINGEN De Mos fataal Staatssecretaris Paul Blokhuis kondigt een campagne aan over de risico's van lachgas. VATICAANSTAD NANFANGAO De ineenstorting van een brug dins dag in Taiwan heeft in totaal aan vijf mensen het leven gekost. Dat heeft de Taiwanese Alarm centrale gister ver klaard. De slachtof fers zijn Indonesiërs en Filipino's die op de schepen werkten waar de brug op te rechtkwam. De oe ververbinding van de brug begaf het op het moment dat er een tankwagen over reed. BESTUURDERS Limburgse bestuur ders gunnen oud bestuurders en rela ties opdrachten zon der te kijken of het beter of goedkoper kan. Minister Ollon gren (Binnenlandse Zaken) wil dat zij va ker offertes vragen. DEN HAAG De Nederlandse hulp aan fragiele lan den zoals Afghani stan om de stabiliteit en vrede te bevorde ren is te fragmenta risch en het effect op de lange termijn is beperkt. Dat blijkt uit een onderzoek van de IOB, een on afhankelijke dienst die het werk van het ministerie van Bui tenlandse Zaken be oordeelt. Minister Kaag noemt het een 'zorgwekkende con statering'. Vmoshé' gunningen. Akyol stond als lijstduwer op plek 35 van Groep de Mos/Hart voor Den Haag. Hij is een bekend donateur van De Mos. Geregeld zijn er partij feestjes in het zalencentrum. De on dernemer verdedigde die nauwe ban den eerder nog resoluut: ,,Ik steun die partij. Ik maak ook geld over voor zijn campagne. Waarom zou ik dat niet doen? Wat ik van Richard terugver wacht? Dat hij zich inzet als er een probleem is, dat hij het aankaart als het een reëel ding is.'' Atilla Akyol is de eigenaar van het Haagse zalencentrum Opera, een van de bedrijven die - als de verden kingen kloppen - door corruptie een streepje voor kregen bij het verstrekken van nachtver- FOTO'S GEMEENTE DEN HAAG, FRANKJANSEN De Mos geniet in Den Haag grote popu lariteit als oplosser van kleine en grotere problemen. Gerenoveerd hotel met wellness. In de natuur en vlakbij de Duitse grens gelegen. I 4* Fletcher Hotel Frerikshof, Winterswijk (8,0) I 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner «Ut1 Incl. binnenzwembad, sauna, gratis wifi en parkeren 3* BW Plus Groningen Plaza (8,1) 3* Hotel am Wall, Soest (8,0) 2 nachten incl. ontbijt en zwembad 3 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx een diner (dagmenu) jr q jjq jx een o-gangen ainer HQ Gratis wifi en parkeren OV» Wandel over de stadsmuur I I 3x een 3-gangen diner Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9