Zicht op heropening cafés in Axel IN DE REGIO 6 Betere aansluiting brugklas VEERHAVEN STEIGER MIJN DORP, MIJN STAD De Smit ziet alleen maar voordelen: als leerlingen uit groep acht een aantal keer per jaar les volgen op de middelbare school, is de stap min der groot als ze écht naar het voort gezet onderwijs gaan. De kwaliteit van het onderwijs wordt beter door samenwerking en de lesstof gaat beter aansluiten. Vorig schooljaar liep er een proef, waarbij leerlingen uit groep acht van de West-Zeeuws-Vlaamse Met Hulst en Terneuzen hebben we ook overleg om samen te werken scholenkoepels Scoba en Escalda lessen volgden op het Zwin Col lege. Na een positief resultaat deden de zes scholen van Scoba afgelopen periode mee. Met Escalda wordt nog overlegd om de volgende peri ode mee te doen, zegt De Smit. ,,De opzet is dat groep acht gedurende het schooljaar vier bezoeken brengt aan de school." De scholen willen daarmee de drempel weghalen die nog tussen de basisschool en de middelbare school ligt. ,,Het is een enorme stap om ineens naar de 'grote school' te gaan. De eerste dag hier was voor de leerlingen super- spannend, maar na de tweede of derde keer kennen ze de weg al." Eerste stap De basisscholieren krijgen drie les uren op het Zwin College. Twee les uren zijn de 'gewone' lessen van de basisschool. Het derde uur staat een docent van het Zwin College voor de klas. ,,Zo hebben ze al een kook les en een geschiedenisles gevolgd." De middelbare school en basis scholen willen kijken wat ze van el kaar kunnen leren. ,,We hebben overleg met de basisscholen om het onderwijs meer op elkaar af te stemmen." Een doorlopende leerlijn is een wens voor de toekomst. ,,Maar daarvoor moeten we elkaar eerst le ren kennen. Dit is een eerste stap." Ook is de samenwerking een on derdeel van de kwaliteitsverbete ring waar alle Zeeuws-Vlaamse middelbare scholen mee bezig zijn. Toekomst Het Zwin College is bestuurlijk ge fuseerd met het Reynaertcollege, de Praktijkschool in Hulst en de twee scholen in Terneuzen die volledig samen gingen. Een werkgroep kwam met een financieel en be stuurlijk reddingsplan, om de scho len te behouden voor de toekomst. ,,Met Hulst en Terneuzen hebben we ook overleg om de brug tussen basisschool en middelbare school te slaan.Wij zijn al met dit onder deel gestart" Het Wagenwiel op de hoek van de Markt en de Weststraat staat al zo'n drie jaar leeg. De Pieper aan de Weststraat sloot eind april dit jaar de deuren. Gert-Jan Mensink van Eigen Horeca Makelaar Zee land spreekt van 'licht aan het einde van de tunnel'. Een lokale ondernemer wil Het Wagenwiel opnieuw in exploitatie nemen. Mensink noemt nog geen naam. Edwin Oosthoek, accountmanager van bierbrouwer AB InBev, laat weten in gesprek te zijn met een kandidaat voor café De Pieper. Een handtekening is nog niet gezet, maar hij verwacht op korte ter mijn duidelijkheid, zodat de vooral in de weekenden door jon geren drukbezochte horecazaak dit jaar weer open kan. Amstelhoekje Café 't Amstelhoekje op de hoek Weststraat-Noordstraat is dan weer tijdelijk gesloten, sinds afge lopen weekend. Exploitant Elroy de Ruijter heeft zijn bakens verzet naar de Terneuzense binnenstad, waar hij dit jaar aan de Nieuw- straat danscafé Lady Luck en later fondue restaurant Bomvrije opende. Een medewerker hield 't Amstelhoekje open, niet meer als disco, maar als bruin café. Dik tevreden ,,Ik ben voor 't Amstelhoekje op zoek naar een nieuwe kandidaat'', laat De Ruijter weten, ,,en dat kan snel geregeld zijn, over een paar weken al. Veel langer dan een va kantiesluiting zal het niet du ren." Over zijn activiteiten in Ter- neuzen is De Ruijter dik tevreden. ,,De Nieuwstraat in Terneuzen is een echte horecastraat en kan het nachtleven beter aan dan het cen trum van Axel waar meer mensen wonen." Livestream TEDx Oktoberfest In Hulst wordt zaterdag het Hulster Oktoberfest gehouden. Er zijn optre dens van Egerlanderka- pel Dap Lötig, Blech Bi- zarr, Tim Schalkx en dj Bee. Het feest duurt van 19.30 tot 3.00 uur en vindt plaats in 't Spoor 011, Spoorweg 4 in Hulst. Kaarten kosten 8,50 euro via universe.com. W v ;3' j3 Bingo donderdag 3 oktober 2019 Groep acht volgt lessen op het Zwin VL TERNEUZEN Wellicht nog voor het einde van dit jaar ziet de oude Veerhaven in Terneuzen er heel anders uit. In de haven komt een nieuwe, bredere, 160 meter lange, drijvende steiger waarover voetgangers kunnen flaneren en waaraan schepen gemakkelijker kunnen aan leggen. De eerste aanzet is er: voor de nieuwe steiger is een landhoofd in aanbouw (foto). Van der Straaten uit Hansweert voert de werk zaamheden uit in opdracht van Veerhaven BV, onderdeel van Multraship, dat eind 2016 de haven van het Rijk overnam. foto adri van de wege Leerlingen uit groep acht van scholenkoepel Scoba krijgen nu ook lessen op het Zwin College in Oostburg. ,,Meer samenwer ken zorgt voor beter onderwijs", zegt decaan Carlos de Smit van het Zwin College. Sophie Stockman Oostburg -Carlos de Smit, Zwin College De horeca in Axel krijgt, als de voortekenen niet bedriegen, op korte termijn een impuls. De verwachting is dat café Het Wa genwiel en café De Pieper nog dit jaar heropenen. Harmen van der Werf Axel TERNEUZEN Belangstellenden kun nen morgen een live stream met TEDx-verha- len bekijken in Biblio theek Terneuzen. Een TEDx-verhaal is kort en krachtig. In maximaal 20 minuten geven sprekers hun deskundige en ge passioneerde kijk op on derwerpen. Tijdens de livestream zijn er acht tien sprekers die hun verhaal doen. Onder an dere Wim Faber, de vader van Anne Faber, fake-news deskundige Daniëlle Arets en Antoi nette van de Water, strij der voor de rechten van olifanten, doen hun ver haal. Tussendoor zijn er korte pauzes. De live- stream begint om 10.00 uur in de grote zaal van Bibliotheek Terneuzen. HULST Antoinette van de Water. fo E CONSERVATION FILMS AXEL In het Gregoriuscentrum in Axel wordt morgen een bingomiddag ge houden. De aanvang is om 14.00 uur. De zaal gaat om 13.30 uur open. Er worden zeven ronden gespeeld. Een bingop lankje kost 1,50 euro en voor koffie of thee be taal je 0,50 euro. AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00 uur: Ex positie bevrijding; AXEL Streekmuseum Het Warenhuis, 12.30 uur: Expositie 75 jaar Slag om de Schelde; Gregoriuscentrum, 09.30 uur: Workshop bloemschikken; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur; Expositie 11 septem ber 1944; Keerdam, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Dansen senioren Groot Hulst; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding, 75 jaar vrijheid in Hulst en omgeving'; Hotel Hulst, 13.30 uur: Kaarten; De Lieve, 09.30 uur: Cursus di- gisterker; 19.00 uur: Line dance; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Gym; 13.30 uur: Line dance; LAMSWAARDE Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; OOSTBURG Eligius- zaal, 14.00 uur: Kaar ten; PHILIPPINE De Kaaie, 19.30 uur: Openbare vergade ring dorpsraad; SAS VAN GENT Indu strieel Museum, 12.30 uur: Open; De Statie, 19.30 uur: Bridge; SINT JANSTEEN De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos (bingo); TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Infocen trum geopend; Schel- detheater, 20.00 uur: Cabaretier Patrick Laureij met 'Neder lands Hoop'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61