Festive feest door met disco en rap 7 - V - donderdag 3 oktober 2019 ZANDDIJK BIJ YERSEKE GEVAARLIJK VOOR FIETSERS Al jaren hamert Andries Jumelet erop: doe in vredesnaam wat aan de levensgevaarlijke fietsersoversteek over de Zanddijk bij Yerseke. Onlangs nam de provincie de situatie op de schop, maar tot schrik van het ChristenUnie-raadslid is het juist onveiliger geworden. Je bent hier je leven niet zeker!" I en provinciale weg oversteken waar dage lijks bijna 10.000 voer tuigen overheen razen: I ga er maar aan staan. Zeker als die weg over zo'n smalle dijk loopt dat de vrachtwagens ra kelings langs je heen suizen ter wijl je op een gaatje moet wach ten. Ook de provincie Zeeland is doordrongen van de risico's die de honderden fietsers dagelijks lo pen. Daarom besloot de wegbe- heerder onlangs de oversteek plaats in afwachting van een be sluit over een definitieve oplos sing voor de Zanddijk alvast veili ger te maken. Volgens raadsleden Andries Ju melet (ChristenUnie) en Thea La- ban (VVD) is het tegenovergestel de bereikt. Weliswaar is het weg dek van rood asfalt en witte stre pen voorzien, de maximumsnel heid verlaagd van 80 naar 60 kilo meter per uur, en aan één kant het 'wachtplateautje' uitgebreid. ,,Maar er is van alles misgegaan in de uitvoering", stelt Jumelet. ,,Er is een draadje gespannen waar geen draadje moet zijn. Als je in het donker rijdt en je wilt even tussen die paaltjes doorrijden, is de kans groot dat je de verkeerde doorgang kiest en die draad over het hoofd ziet. Dan zit je er tegen aan en ga je over de kop met je fiets, met alle gevolgen van dien." Haakse bocht Ook wanneer je de paaltjes als fietser wel in het vizier hebt, deugt de situatie volgens Jumelet niet. Waarschijnlijk om fietsers te dwingen de weg zo kort mogelijk over te steken, zijn er twee smalle doorgangetjes gemaakt. ,,Om je daar doorheen te wurmen, moet je met je fiets een hele haakse bocht Ook al mag je nu 60, ze scheuren nog net zo hard als vroeger maken en kun je zomaar tegen het hek knallen." Volgens het raadslid werkt de opzet niet. ,,Aan de sporen in het slik kun je zien dat fietsers toch schuin de weg oversteken." De eerste fietser die de dijk over steekt, bewijst het gelijk van Ju- melet: ondanks de pijlen op het wegdek kiest ze voor de 'ver keerde' uitgang. Het liefst zou Jumelet zien dat er een tunneltje onderdoor de dijk wordt gegraven, maar dat vinden het waterschap en de provincie volgens hem te duur en te moei lijk. ,,De dijk is een secundaire wa terkering, maar je zou zo'n tunnel tje met balken kunnen afsluiten. Ik zie het probleem niet." Hij be seft dat zo'n tunneltje heel ver weg is. ,,Een tussenoplossing zou kun nen zijn dat ze die paaltjes met dat draad weghalen en de berm weer verharden. Dan kun je met de fiets weer fatsoenlijk oversteken, al is het nog steeds met gevaar voor ei gen leven. Want ook al mag je nu 60, ze scheuren nog net zo hard als vroeger. Dat zijn ze gewend in Yerseke, dus dat doen ze nu nog steeds." Jumelet en Laban vinden dat het gemeentebestuur van Reimers- waal bij de provincie Zeeland moet aandringen om de situatie zo snel mogelijk veiliger te maken. De provincie wil voorlopig niet reageren. ,,We geven graag eerst het college van B en W van Rei- merswaal de gelegenheid te reage ren op deze vragen", aldus de woordvoerder van gedeputeerde Harry van der Maas. 'Ah, ha, ha, ha, stayin' alive, stayin' alive...' Wie bij het lezen van deze woorden meteen begint te zingen en misschien zelfs swingen, moet morgenavond in de Grote Kerk in Goes zijn. Daar vindt dan de eerste editie van het nieuwe discofeest Friday Night Fever plaats. Het feest komt uit de koker van We merken dat het disco-genre weer helemaal aan het terugkomen is evenementen-organisator Festive, bekend van onder meer Thank Goes It's Friday, dat ook altijd in de Grote Kerk wordt gehouden. ,,We merken dat het disco-genre weer helemaal aan het terugkomen is'', zegt Sofyan Azzagari van Festive. ,,Dat was voor ons reden om daar ook iets mee te gaan doen.'' De Grote Kerk wordt morgen omgetoverd tot een paradijs voor de liefhebbers van het genre, met on der meer discoballen en een LED- vloer. De band Smelly Kitchen en de dj's Arlo van Sluis en Irwan zor gen voor de lekkerste muziek uit de jaren 70 en 80. ,,Waar je Thank Goes It's Friday een beetje classy zou kunnen noe men, moet dit echt een laagdrem pelig feest worden'', zegt Azzagari. ,,We richten ons met dit discofeest op een wat oudere doelgroep.'' Kaarten zijn te koop op de site: festive-events.nl/tickets. Studio Blush Maar dat is niet alles. Op zaterdag 23 no vember treden rap pers Boef (foto) en Biz zey op tijdens het aller eerste Studio Blush indoorfes- tival in de Zeelandhallen in Goes. Op Ook Jonna Fraser, DynaBiggi, Sam Blans, A-Styl en Lucas Layos staan op het affiche. Het is voor het eerst dat Festive samenwerking heeft gezocht met de Zeelandhallen. Aanvankelijk zou Festive feesten gaan organiseren in evenementenhal Studio A58 op het ZEP-terrein in Middelburg, maar in februari werd het evenement Stu dio BLUSH afgelast, slechts drie dagen voor het zou plaatsvin den. De gemeente en de orga nisaties vreesden dat het ge luid niet binnen de normen zou blijven, met overlast voor omwonenden tot gevolg. Dui zend mensen hadden toen al een kaartje gekocht. Overigens stonden daar andere artiesten geprogram meerd dan in Goes. Studio Blush in de Zeelandhallen begint om 22.00 uur en duurt tot 05.00 uur. Tickets zijn volgens het affiche te bestellen via studioblush.nl, maar die website is nog niet online. BE 'In de uitvoering ging van alles mis' Joeri Wisse Yerseke Kijk op pzc.nl/video Levensgevaarlijke Zanddijk moet worden aangepast KS? Andries Jumelet steekt de Zanddijk over ter hoogte van de gewraakte plek bij de Grintweg bij Yerseke. foto johan van der heijden -Andries Jumelet, raadslid (CU) Evenementenbureau Festive staat in Zeeland bekend als or ganisator van Thank Goes It's Friday en de Summer Festivals. Nu staan er weer twee dansbare evenementen gepland: het discofeest Friday Night Fever en de eerste editie van Studio Blush, waar onder meer rappers Boef en Bizzey optreden. Rob Paardekam en Luc Oggel Goes -Sofyan Azzagari, Festive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60