Vogel stapt uit de raad om schijn te vermijden De pieper van Leune mag uit Bezorgers gezocht in Bruinisse en Nieuwerkerk 7 BRUGZICHT PAKT UIT Ze dacht aan een normale werkdag te beginnen. Maar gisterochtend stond Greet Timmerman in dagbestedings centrum Brugzicht opeens voor zestig cliënten, die haar foto als masker droegen en haar toezongen. Veilig Verkeer houdt fietsen onder de loep krantenbezorgen.nl En dat was nog maar het begin van een dag vol verrassingen. Na 33 jaar nadert voor Greet (64) het afscheid bij 't Gors. De unitmana ger heeft inmiddels in functie een stapje teruggedaan. Ze richt zich de komende tijd op de om vorming van stadsboerderij De Punt tot volwaardig wijkcentrum voor Poortambacht. Eind april vertrekt ze daadwerkelijk. ,,Nou ja, weg... Ik word gewoon vrijwil liger! Ik vind dit werk nog steeds verschrikkelijk leuk. Ik zou dit ontzettend gaan missen. Zonder dat ze het in de gaten had, wisten haar collega's alle af spraken van de woensdag uit haar agenda. ,,Ik werd 's ochtends thuis opgehaald met een ver sierde bus en moest mee cliënten ophalen. En daarna stapte ik Brugzicht binnen waar zestig mensen zitten te wachten met maskertjes op, die een prachtig lied hadden ingestudeerd. 'Greetje hier, Greetje daar, Greet is overal'. Overweldigend!" Roofvogelshow De buren van basisschool 't Kof schip, de kinderopvang en zorg centrum Borrendamme waren uitgenodigd om de voor haar in gehuurde roofvogelshow van Ru ben van Maaren mee te maken. ,,Dat symboliseert voor mij ook de veranderingen in de zorg de afgelopen 33 jaar. De cliënten staan tegenwoordig midden in de maatschappij." Als herinnering kreeg Greet niet alleen een af scheidslied, maar draagt ook het pleintje op de stadsboerderij voortaan haar naam. ZIERIKZEE CDA-raadslid Henri Vogel stapt uit de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland. Hij heeft een eigen adviesbureau en komt steeds vaker in aanraking met Zeeuwse gemeenten. Om de schijn van belangenverstrengeling te voorkomen, heeft Vogel beslo ten zijn zetel door te geven aan Pa- ola Alkemade. Vogel gaat samen met de HZ Vlissingen onder meer ambtena ren bijscholen en adviseren over hun werk. De kans dat hij dan ook te maken krijgt met medewerkers van Schouwen-Duiveland, is groot. Zou hij aanblijven als raads lid, dan zou op enig moment zijn integriteit in twijfel kunnen wor- den getrokken. ,,En die discussie wil ik voor zijn'', motiveert het CDA-raadslid zijn vertrek. Vogel kwam na de laatste ver kiezingen in maart 2018 voor het CDA in de raad van Schouwen- Duiveland. Volgens hem is de ge meente goed op weg, waar het gaat om de samenwerking tussen overheid en de burgers. ,,De amb telijke organisatie moet leren dat ze vooral positie moet kiezen naast de burger. We moeten meer samen met burgers en bedrijven ontwikkelen." De zoektocht naar een oplossing voor het droogte probleem voor de landbouw in li ving labs is een goed voorbeeld hoe dat kan, aldus Vogel. ZIERIKZEE Over heel Schou- wen-Duiveland keuren vrijwil ligers van Veilig Verkeer Neder land afdeling Schouwen-Duive- land volgende week fietsen van leerlingen van de basisschool. Ze letten met nadruk op een goed werkende verlichting, re flectoren, de aanwezigheid van een bel en goed functionerende remmen. Naar verwachting nemen de vrijwilligers rond de 800 fietsen onder de loep. Als er gebreken worden geconstateerd, krijgen de kinderen een keuringsrap port mee naar huis zodat ou ders/opvoeders de fiets in orde kunnen maken. Die pieper gaat-ie niet missen. ,,Een collega noemde het eens elektro nisch huisarrest. En dat klopt ook wel. Als je piket hebt, kun je geen afspraken maken, niet uit eten of eens een wijntje drinken. Je moet die hele week constant beschikbaar zijn en dat gaat op den duur wel zwaar wegen. Ook omdat je ouder wordt." Eén grote familie Staat tegenover dat de brandweer voor Leune één grote liefde is. ,,Het is een verslaving: het helpen van mensen. De saamhorigheid binnen een ploeg. Brandweer Nederland is één grote familie." Leune kwam daar in 1983 bij. Eerst bij de brandweer van Arne- muiden, later - na zijn verhuizing in 1987 naar Nieuwerkerk - bij Oos- terland. In 2001 ging hij werken bij het landelijk examenbureau van de brandweer. Hij werd in 2004 OvD op Schouwen-Duiveland. Eerst als vrijwilliger, later als beroepskracht. Slachtoffers Verschillende hartverscheurende momenten staan voor altijd 'op zijn netvlies geëtst'. Inzetten waar slachtoffers bij vielen. ,,Met name Het is een verslaving: de saamhorigheid in een ploeg en het helpen van mensen ongevallen waar kinderen bij wa ren betrokken. Die blijven het meeste hangen." Toch was Leune altijd in staat de ellende die hij zag, los te laten. ,,Ik kan redelijk goed de knop omzetten. Het hangt er ook van af wat je thuis voor opvang hebt. Ik ben getrouwd met een ver pleegkundige die ook nogal wat ge zien heeft in haar loopbaan. Ik kan het makkelijk van me afpraten." Interesse of aanmelden? Flexibele bijbaan met goede verdienste Startpremie 200 Gratis de krant lezen 's Ochtends voor 7.00 uur bezorgen, zaterdag voor 8.00 uur Minimumleeftijd 15 jaar donderdag 3 oktober 2019 SD Greet krijgt eigen pleintje bij afscheid Marcel Modde Zierikzee Meer dan 36 jaar lang liep Maar ten Leune (63) uit Nieuwerkerk met een pieper op zak. Die pie per staat nu uit. Leune is ge stopt als officier van dienst (OvD) bij Veiligheidsregio Zee land. Wel blijft hij betrokken bij het team vakbekwaamheid van de Zeeuwse brandweer en als provinciaal coördinator vaardig heidstoetsen. Esme Soesman Nieuwerkerk -Maarten Leune Greet Timmermans kreeg voor haar naderend afscheid een roofvogelshow aangeboden bij De Punt in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58