F tf) Römer en Delchot lichtpuntjes in komedie 'met een bite' 6 Met zijn rol als de eeuwige Batman-vijand The Joker treedt Joaquin Phoenix in de voetsporen van onder anderen Jack Nicholson, Heath Ledger en Jared Leto. Maar de invulling van zijn rol is beduidend anders. F*ck de liefde The Joker houdt met niets en niemand rekening. Dat moest voelbaar zijn donderdag 3 oktober 2019 Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Instinct Downton Abbey Dolor y Gloria FILMNIEUWS EERBETOON Festival eert Pieter Verhoeff Architecten in de bioscoop Het spelen van The Joker kan bij de ac teur in kwestie tot vreemd gedrag lei den. Neem Jared Leto, die hem drie jaar geleden ver tolkte in de misdaadfilm Suicide Squad. Om zijn tegenspelers duidelijk te maken dat het hem menens was, stuurde de Oscarwinnaar Dallas Buyers Club) hen gebruikte con dooms, kogels, levende ratten en anale seksspeeltjes op. Actrice Rose McGowan riep haar collega's via Twitter op om Leto voor de rechter te slepen. Voor zover bekend heeft nie mand deze moeite genomen. De merkwaardige voorbereiding van Leto geeft aan dat het spelen van The Joker diep ingrijpt in de ziel van de betrokken acteurs. Zeker als de donkere kanten van deze super schurk nog eens extra worden bena drukt. Als kind valt de aartsvijand van Batman in een vat bestemd voor zuur. Zijn mismaakte uiterlijk ver bergt hij sindsdien achter dikke la gen make-up en om zijn mond is een brede en wrede grijns aangebracht. In 1940 dook The J oker voor het eerst in een stripboek op. Hij staat meestal te boek als een psychopaat die ner gens voor terugdeinst en die geobse deerd is door het succes van mis daadbestrijder Bruce Wayne en diens alter ego Batman. In Joker, de eerste film die helemaal aan het DC Comics-personage is ge wijd, wordt het verknipte karakter van deze psychopaat uitvoerig ont leed. Joaquin Phoenix levert een fe nomenale vertolking af die zelfs kan wedijveren met die van wijlen Heath Ledger uit The Dark Knight in 2008. De acteur kreeg hiervoor een jaar la ter postuum een Oscar. Geruchten over een vrijwel zekere Oscarnomi natie voor Phoenix doen nu ook al de ronde. Ook Ledger nam geen halve maat regelen toen hij The Joker speelde. Hij sloot zich wekenlang op, schreef een dagboek vol wreedheden rond zijn personage en was in mentaal op zicht in slechte staat toen de filmop namen erop zaten. Twee weken later overleed hij aan een fatale combina tie van drugs en medicijnen. In de filmversies van de laatste ja- Als je alle personages in een ensem blekomedie over romantiek een ver haallijn wil bieden, dan kom je al snel uit bij uitgesleten zaken als over spel, een muggenleugentje dat uit groeit tot een olifant, dronken lief desverklaringen, onhandige slapstick en miscommunicatie, aantrekkelijke acteurs en échte liefde. Weinig nieuws onder de zon dus. Het is aan het droogkomische spel van Thijs Römer en de rake komische timing van Maurits Delchot te dan ken dat deze komedie 'met een bite' zo af en toe toch de lachers op de hand krijgt. Verder zijn alle verhaal lijnen, inclusief de zijpaden, vanaf het begin volledig uit te tekenen. Origineel is anders. Lisa's vriendinnen nemen haar op sleeptouw naar Curasao om haar scheiding met de overspelige Jack te verwerken. Aldaar treft ze natuurlijk een echt leuke vent. Thuis zet Jack ondertussen de bloemetjes buiten met een nieuwe vlam en in een keu rige buitenwijk worstelen workaho lic Said en zijn vrouw Bo met hun tienjarig huwelijksfeest. Valt er ei genlijk nog wel iets te vieren? - Marieke Nieuwdorp Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Downton Abbey €189.000 2 (2) It: Chapter Two €133.000 3 (3) Ad Astra €126.000 4 (4) Rambo: Last Blood €123.000 5 (6) Hustlers €113.000 DRAMA Het regiedebuut van actrice Halina Reijn toont het spanningsveld dat in de gevangenis ontstaat tussen een therapeut (Carice van Houten) en een veroordeelde sekscrimineel (Mar wan Kenzari). De film zit in psycholo gisch opzicht nogal gammel in elkaar. KOSTUUMDRAMA De speelfilmversie van de geliefde te levisieserie Downton Abbey stelt de fans niet teleur. Koninklijk bezoek brengt iedereen in rep en roer. Zeker als blijkt dat het royaltygezelschap zijn eigen personeel wil meenemen. Maggie Smith is weer schitterend op dreef. DRAMA Antonio Banderas speelt een fictieve versie van zijn regisseur Pedro Almo- dovar in deze persoonlijke film. De jeugd, gezondheid en artistieke crisis van de filmmaker komen voorbij. De rol van de moeder wordt vertolkt door Penelope Cruz. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week Het Noordelijk Film Festival viert dit jaar zijn 40e editie met een ode aan de Friese regisseur Pieter Verhoeff, die in april op 81-jarige leeftijd overleed. Tij dens het film festival wordt een groot deel van het oeuvre van Verhoeff vertoond op groot doek. Hoogtepunt is de vertoning van zijn minise rie De vuurtoren uit 1994. FILM EN STAD De 11de editie van 's werelds meest toonaan gevende film festival over ar chitectuur, film en stad toont van 9 tot en met 13 oktober in LantarenVen ster (Rotter dam) 85 films, debatten en talkshows. Hoogtepunt is de film City Dreamers (Jo seph Hillel, 2018) over de belangrijkste vrouwelijke ar chitecten van de 20ste eeuw. E maakt iedereen gek Ab Zagt Joaquin Phoenix ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Lodewijk van Lelyveld, Appie Boudellah. Hoofdrollen: Thijs Römer, Bo Maerten Nienke Plas en Maurits Delchot. FOTO FILMDEPOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50