Magische vonk in Middelburg 5 Scandinavische sfeer Rake, pittige sketches Ik geniet van de wandeling naar de concertzaal, de architectuur en de sfeer van de Middelburgse binnenstad Nicolas van Poucke Larissa de Keijzer maken de cast compleet. Het is een feestje om met ze te werken." Showtrap Ook alle randvoorwaarden zijn aanwezig om een mooie voorstelling neer te kunnen zetten. ,,Bij het Middelburgs Theater ben je als regisseur verwend. Je hebt een eigen theater ter beschikking, een bestuur dat volop meedenkt en rekwisieten worden gere geld. Bij veel verenigingen komt de technicus pas op het allerlaatste moment kijken om de lichtstanden te regelen. Bij ons draait zo iemand drie weken mee om alles naar wens te krijgen", vertelt Adri- aanse. ,,Ook voor onze man nen van het decor, Gerard van der Bliek en Frans Hennekam, is niets te gek. Ik wilde graag een showtrap, zij zorgden er voor. Begon ik te 'zeuren' om een huiskamer op toneel, gin gen zij weer meteen aan de slag. Het is het droomscenario voor iedere regisseur van amateurtoneel." The Sunshine Boys biedt in kijkjes in de oude revue en het artiestenbestaan. Muziek speelt een grote rol, er wordt veelvuldig live gezongen. ,,Dit stuk heeft veel raakvlakken met variétévoorstellingen die met name in de jaren 30 tot 60 razend populair waren. Denk aan Snip en Snap, die altijd uitverkochte zalen trokken. Alles bij elkaar wordt het een hartverwarmende voorstel ling. Als je van theater en van show houdt, moet je zeker ko men kijken." REGISSEUR Theater is mijn leven Klassiek 0 De Partizanen „Tijdens het spelen ontstaat op een bepaald moment een magie. Die vonk komt ineens, het zijn de om standigheden die het laten gebeu ren. En hier in Middelburg gebeurt het telkens", vertelt Nicolas van Poucke (26). ,,Ik had dit ook toen ik samen met altviolist Daniël Palmi- zio een cd opnam. Het smaakte naar meer en daarom neem ik nu een solo-cd op." De Amsterdammer kiest voor de locatie in Middelburg vanwege de sfeer, de rust en de soepele samen werking met directeur Jakko van de Heijden, tevens eigenaar van platenlabel Zefir. ,,Het zijn vijf doodvermoeiende dagen geweest, maar de muziek brengt telkens nieuwe energie. We werkten uren achtereen, we bleven schaven, maar hadden nooit stress: voor al les was er tijd.'' Bubbel Tijdens de opname voelt Van Poucke dat hij in een intieme we reld zit, een soort bubbel. ,,Ik ge niet van de wandeling naar de con certzaal, de architectuur en de sfeer van de Middelburgse binnen stad. En daarna van de opname", vertelt Van Poucke. ,,Het is een heel directe opname. Je hoort echt alles, de kleinste oneffenheid. De microfoons zijn ideaal geplaatst, het podium is perfect ingericht. Ik speel in de zaal en heb altijd con tact met Jakko, die in de opname studio zit. We overleggen steeds en de stukken worden vaak her haald, totdat we het allebei goed vinden.'' Van der Heijden: ,,Ik ben de eer ste luisteraar, ik denk mee met hem en samen bereiken we het be ste resultaat. Ik houd van spontane uitvoeringen. Natuurlijk, Nicolas heeft de werken al een aantal ke ren voor het publiek gespeeld, maar een opname moet als nieuw klinken, persoonlijk en heel eigen. Ik maak steeds aantekeningen op de partituur en bespreek die met Nicolas. Na de opname, volgt mijn werk, het monteren.'' Vrijheid Van Poucke heeft in Middelburg twee albums opgenomen. Een met de sonates 2 en 3 van Chopin en een cd met de Inventionen van Bach. De Inventionen schreef Bach voor klavecimbel en ze dienden om zijn zonen de kunst van het klavierspelen onder de knie te la ten krijgen. Van Poucke speelt de werken op een grote concertvleu gel. Een uitdaging? „Misschien niet zoals Bach het bedoelde, maar zijn muziek biedt de uitvoerder vrij heid. Ik speel mijn vertaling van zijn Inventionen en gebruik de pe dalen om de tonen iets meer in te kleuren en dynamische nuances toe te voegen. Ik denk dat deze muziek daardoor communicatie ver wordt'', vertelt de Amster damse pianist. ,,Na Bach en Cho pin zou ik nog veel meer willen opnemen. Brahms en Beethoven en nog anderen staan nog even in de wacht: voor mij gedroomde toe komstmuziek.'' Zaterdag is hij terug in de Zeeuwse Concertzaal en speelt dan louter werken van Chopin. Van Poucke houdt van de potentie en de melancholie in het werk van de componist. ,,Je hoort altijd zijn Poolse trots en zijn sterke muziek, met een ontroerende onderlaag. Zijn muziek zingt, net zoals de muziek van Bach.'' donderdag 3 oktober 2019 GO The Sunshine Boys, Middel burgs Theater, Minitheater Middelburg, premiére zater dag 20.00 uur. Het stuk loopt tot en met 23 november. M Francois Vervaeet (links) en Koen Mijn heer als Willie en Oskar in The Sunshine Boys. FOTO WILIAM WAGENAAR Peter Adriaanse, regis seur van The Sunshine Boys, is een theaterdier bij uitstek. Hij heeft in zijn leven aan bijna 150 producties meegewerkt. Als regisseur, schrijver of acteur, het maakt hem eigenlijk niet uit. „Theater is mijn leven. Één ding doe ik niet, dat is mezelf re gisseren. Voor de rest ben ik voor Vanaf begin jaren 80 is Adriaanse al lid van het Middelburgs Theater, waarvoor hij onder meer de stukken Een dag uit de dood van Verdomde Lowietje (2001), Jan Rap en z'n maat (2006) en Vergeten kinderen (2017) regisseerde. ,,Ik hou van mensen op to neel die ik geloof. Het moet mensen raken, plezieren of irriteren. Dat is altijd mijn vertrek punt en geloofwaardig heid probeer ik uit de spelers halen." Naast regisseur is Adri- aanse ook een erkente lijk acteur. Hij werd onder meer bekend als helft van het theaterduo 'Muis en Leeuw' en staat binnenkort weer zelf op de planken. „Samen met Liesbeth Peters speel ik het to neelstuk De Kus. De première is op 18 okto ber in Ritthem. Omdat ik al jaren niet meer ge speeld heb, is het span nend, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan." Voor de voorstelling Rumoer in de salon heeft het Meriam de Korte En semble zich laten inspireren door schil derijen van Edvard Munch en door ver halen die beeldend kunstenaar Jan Kerkhof op basis daarvan schreef. Het resultaat is een klassiek concert met dans in Scandinavische sfeer. Het wordt uitgevoerd door: Floor Rous (dans), Suzanne van Berkum (fagot), Gertie Bruin (accordeon), Marlon Dek (cello) en Me- riam de Korte (alt-mezzo en verteller). Zondag, Grote Kerk Groede, 15.00 uur Pianist Nicolas van Poucke speelt zaterdag in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg louter werken van Chopin. Eind augus tus nam hij er twee cd's op, met werken van Chopin en Bach. ,,Ik voel me hier in een paradijs." Jeanette Vergouwen Nicolas van Poucke Zaterdag, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, aanvang 20.00 uur. Nicolas van Poucke heeft in de Zeeuwse Concertzaal twee albums opgenomen. foto jon slabbekoorn De Partizanen, dat is een duo snelle cabaretjongens, met grote bekend heid en twee eer dere shows op hun naam. In Het leven an sich maken zij een Zomergasten- achtige show in het jaar 2040. Daarin een naar onthullin gen vissende inter viewer die van Tho mas Gast wil weten waarom De Partiza nen 20 jaar eerder uit elkaar zijn ge- gaan. Rake sketches over influencers, on verbeterlijke seksis- ten en enge racisten plaatsen scherpe kanttekeningen bij onze manier van leven. In elke grap zit een pittige kern van waarheid. Morgen, Schelde- theater Terneuzen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49